Darkheart Thicket WoW Dungeon Quest serisinin devamı olacak olan Wow Legion Raid Emerald Nightmare duyuruldu!

WoW Legion Raid Önizlemesi: Emerald Nightmare ve 7 Ürkütücü Boss

 

WoW Legion Raid Emerald Nightmare Thicket

Ortamımız hep karanlık ve puslu. Darkheart Thicket gibi.

Azeroth’un kahramanları sayısız sebepten tehlikeye atılıyor, ve yeni Emerald Nightmare Raid‘de bu tehlikelerin en beter yedisiyle karşılaşacaksınız. Bir zamanlar el değmemiş olan Emerald Dream’de kol gezen iblislerle tanışın; yozlaşmış druidler, ejderhalar, yarı-tanrılar ve tabii ki Rüya’nın derin çürüyüşünün kötücül kaynağı.
Emerald Dream titanlar tarafından Azeroth’un suretinde yaratılmıştı – doğanın en saf, sözde medeniyet tarafından kirletilmemiş halini yansıtacak bir ayna; yemyeşil ve mükemmel. Dreamin içerisinde kol gezen rahatsız edici varlığın işaretleri yıllardır doğaya en yakın druid ve korucular tarafından farkediliyordu. Sinsice Emerald Dream’e sızan bu çürüme Lejyon ve Kabus Lordu Xavius ile birlikte sonunda tüm gücüyle açığa çıktı ve kökü kazınmazsa tüm Azeroth’u yutacak.
Yapımcı Görüşü: Zümrüt Rüyası, yıllar önce Klasik WoW’da ilk söylentiler ortaya çıktığından beri oyuncu ve geliştiricilerin keşfetmek istedikleri bir yerdi. Val’sharah için ilk tasarım dosyaları şekillendiğinden ve Kabus’un barış içindeki druid yerleşim yerlerine sokulmaya başladığına dair hikayelerle birlikte “Emerald Dream Raid” de bu paketin merkezi olarak şekillenmişti.
Rüya bizim dünyamızın bir aynası olduğu için –bir zamanlar mükemmel ama şimdi çürümeye yüz tutmuş- Azeroth’daki druid’lerle güçlü bağları olan spesifik mekanlarla ilgili fikir yürüterek başladık ve onlar bu raid alanının yapıtaşlarını oluşturdu. Tabii ki yozlamış Zümrüt Kabusunu göstermek, bir zamanlar görülebilen yemyeşil ve el değmemiş Rüyaya dair merakı gidermiyor. Fakat maceraperestler Kabus Lord’unun çarpık diyarının testlerine sonuna kadar direnebilirlerse belki de saf rüyaya dair bir parça geri kazanılanilir…

Raid, her biri oyuncuları Zümrüt Kabusunun çılgınlığında daha da derinlere götüren birçok patika ve portal barındırıyor. Nythendra, Cenarius, ve Xavius, hariç, aşağıdaki listedeki sıra bu yozlaşmış yaratıklarla hangi sırada karşılaşacağınızı birebir yansıtmıyor olabilir, ama her cesur kahraman Nightmare’deyken kimlerle karşılacağını dikkatlice not almalı.

Minimum level: 110

Yer: Val’sharah

Boss sayısı:7

Clutch of Corruption

#7–Nythendra- Nythendra bir zamanlar dünya ağacı Shaladrassil’in muhafızlığını yapan Green Dragonflight’ın bir üyesiydi. Xavius’un enerjisi Shaladrassil’i ele geçirdiği zaman uyuyan muhafızı da ele geçirdi. Nythendra’nın canlı bedeninden geriye kalan iskeleti inine gelecek kadar aptal olan her şeyi ve herkesi yok etmeye hazır, salgın ve öldürücü hastalıklarla kaynıyor.

Nythendra emerald nightmare boss

Nythendra

Mulgore

#6–Elerethe Renferal– Bir zamanlar kudretli bir druid ve usta bir shapeshifter iken en yakın dostlarının ihanetine uğradığı fikri Elerethe’i karanlık bir yola sürükledi. Bilinci şimdi Nightmare içinde; varoluşunu korku, kafa karışıklığı ve nefret ile lanetliyor.

Elerethe Emerald Nightmare Boss

Elerethe

Un’goro Crater

#5–Il’gynoth, Heart of Corruption-
Zayıf düşmüş ve yaşlı dünya ağacının kovuğundaki Il’gynoth, kabusun kalbinde yatan kötülüklerin bir temsili gibi, kocaman bir şeytani yığın. Topraktan sızan dalları ve sayısız ürkünç gözler halinde.

Eye boss emerald nightmare raid

Il’gynoth

The Emerald Nightmare

#4–Dragons of Nightmare- Zümrüt Rüya Ysera’ya emanet edilmişti ve onun en kudretli yeşil ejderha yavruları da Azeroth’a direk bağlanan 4 portalda nöbet tutuyordu. Ama Cataclysm’den önce bile bu ejderhalarda yozlaşmanın belirtileri görülmeye başlanmıştı. Şimdi, Kabus’a giden yol bu şeytani ejderhaların yuvasından geçiyor.

Emerald Dragons

Ejderhalar

Grizzly Hills

#3–Ursoc- Eski tanrılardan olan Ursoc, furbolgların efendisi, vaktiyle Azeroth’un koruyucularından olan bu kadim ve kudretli ayı druidlerin shapeshift gücünü bahşedenlerden biriydi. Grizzly Hills’deki ininde rüyasındayken etrafındaki dünya yavaşça lejyona teslim oldu, varlığını çarpıtan ve onu tüketen bir işkence ve kabusa uyandı.

Ursoc Emerald Nightmare Boss Wow

Ursoc

Moonglade

#2–Cenarius-
Yarı-tanrı Cenarius I, Azeroth’daki druidism’in babalarından ve dünyanın en eski ve güçlü koruyucularındandı. Onun Val’sharah’daki rahatsızlık verici uykusu Kabus’un tehdidinin derinliği ile ilgili ilk işaretti. O karanlık güç şimdi Cenarius’u tamamen kontrol ediyor ve artık kurtarılma umudundan çok uzak olabilir.

Dark Cenarius Emerald Nightmare

Cenarius

Rift of Aln

#1–Xavius- Bir zamanlar güçl bir büyücü ve Kraliçe Azshara’nın danışmanı olan Xavius, Lejyon’un Azeroth’u ilk istilasını mümkün kılmak için Sargeras’la iş birliği yaptı. Yenilgiden lanetlenmiş ve azap içinde uyanan Xavius, Rift of Aln içinde tüm dünyadan intikam almak için planlar yapıyor. Kabus’a girenler onun tüm gücüyle ve gerçek şekliyle -kocaman karanlık bir dev- karşı karşıya gelecekler.

Xavius Emerald Nightmare

Xavius