Town of Salem Nasıl Oynanır ? Bir çok oyuncu için ilk başlarda Town of Salem oynamak zor gelebilir. Bizlerde sizlere yardımcı olmak için bu detaylı yazıyı hazırladık.

Town of Salem Oynanışı Rehberi – Bu Rol Yapma Oyununa Bayılacaksınız!

Town of Salem Oynanışı

Town of Salem Nasıl Oynanır ?

Town of Salem Nasıl Oynanır ? Yazımıza başlamadan önce sizlere bir kaç oyun hakkında genel bilgilerden bahsedelim. Town of Salem oyuncuların diğer oyuncuların yalanlarını ortaya çıkarma ya da kendilerinin yalan söyleme yeteneklerini test eden bir oyundur. 7 ila 15 oyuncu arasında oynanır. Bu oyuncular 3 tarafa ayrılır ; Town (Kasaba) , Mafia (Mafya) , Neutral (Tarafsız). Eğer kasaba üyesiyseniz yapmanız gereken diğer kasaba üyeleriyle birleşip kasabanızı mafya ve diğer katillerden kurtarmak. Aynı şekilde mafya iseniz göreviniz diğer mafyalar ile birlikte kasaba halkını ve tarafsız oyuncuları ortadan kaldırmak. Oyunu eğlenceli kılan ise,kimin hangi rolde olduğunun bilinmemesidir (mafyalar hariç,mafyalar diğer mafyaları tanırlar). Dedektif, gözlemci gibi rollerle kasaba halkı düşmanlarını tanımalı ve onlardan kurtulmalıdır.Oyun oynanış olarak bize tabletop oyunlarını anımsatmaktadır.Oyun browser üzerinde tamamen ücretsizdir.Destek olmak isteyenler oyunu Steam üzerinden satın alabilirler. Oyunda Türk serverı da mevcuttur.

 

Town of Salem Nasıl Oynanır ?

 

Town of Salem Oynanışı Lobi

Town of Salem Nasıl Oynanır Lobi

Town of Salem’e Başlamak

Town of Salem’e başlamak için tek yapmanız gereken oyunun browser adresinden girip kayıt olmak. Oyunun başlangıç ekranında erişebileceğiniz çok bir şey yok,marketten oyun parasıyla alınan karakterlere bakabilirsiniz ya da PLAY tuşuna basarak oyuna girebilirsiniz. Oyunu açtınız,play’e bastınız,dilediğiniz oyun modunu seçtiniz ve başladınız. Kendinizi bir lobide bulacaksınız.Bu lobide 15 oyuncu bulunana kadar diğer oyuncularla sohbet edebilirsiniz. 15 oyuncu toplandığında oyun başlayacak ve karşınıza bir köy ve bu köyün birbirinden fırlama sahipleri çıkacak.Bu ekranda sağ tarafta rolunuz ve yapabilecekleriniz,sol tarafta ise oyuncularla konuşup anlaşabilmeniz için bir chat ve ölen oyuncuların ve rollerinin yazılı olduğu bir panel göreceksiniz.

 

Town of Salem Oyun Evreleri

Town of Salem Oynanışı Gece

Town of Salem Nasıl Oynanır Gece

Gece Evresi: Gece evresi çoğu rolün görevini yerine getirebileceği evredir.Seri katiller ve mafyalar öldürecekleri hedefleri seçer,dedektif rolleri gözlemleyecekleri kişileri kararlaştırırlar. Gece işlevsiz olan bazı roller mevcuttur.Bu evrede diğer oyuncularla sohbet edemezsiniz (mafyalar hariç,mafyalar diğer mafyalarla sohbet edebilirler).

 

 

 

Town of Salem Oynanışı Tartışma

Town of Salem Nasıl Oynanır Tartışma

Tartışma ve Oylama Evresi: Bu evrede oyuncular kötü rollerin kimler olduğuna dair tartışırlar ve evrenin sonunda belirlenen bir oyuncuyu idama götürürler.

 

 

 

 

Town of Salem Oynanışı Yargılama

Town of Salem Nasıl Oynanır Yargılama

Savunma ve Yargılama Evresi: Bu evrede idama götürülen oyuncu savunmasını yapar ve diğer oyuncular bu oyuncunun idam edilip edilmeyeceğine karar verir.İdam edilmezse oyuncu yerine geri döner ve yeterli zaman kaldıysa bir oyuncu daha idama götürülebilir.İdam edilirse oyuncunun rolü açıklanır ve gece olur.

 

 

 

Town of Salem Oynanışı Başarımlar

Town of Salem Nasıl Oynanır Başarımlar

Town of Salem Başarıları

Oyunda yapmayı deneyebileceğiniz 200’ün üstünde başarı mevcut.Bu başarıları sosyal medya üzerinden paylaşarak ek oyun parası elde edebilirsiniz.

Town of Salem’e yeni başlayan oyunculardansanız, roller hakkında sıkıntı çekmeniz çok normal. İşte OYNADI.com burada devreye giriyor. Sizler daha kaliteli zaman geçirebilesiniz diye OYNADI.com sizin için rolleri kapsamlı bir şekilde inceledi ve kağıda döktü! (Yazının sonunda bağlantılar mevcut)

Town of Salem,başlarda zor görünse de alıştığınız zaman bırakamayacağınız bir oyun. Biz OYNADI ekibi olarak büyük keyif aldık,umarız sizde eğlenirsiniz! Unutmayın, arkadaşlarınızla veya tek başınıza farketmez,Town of Salem eğlendirir affetmez 😉

 

Peki siz Town of Salem nasıl oynanır hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu başlangıç rehberini faydalı buldunuz mu? Yorumlarınızı bekliyoruz!

İlginizi çekebileceğini düşündük:

Paladins Açık Beta Patch 38 Türkçe Güncelleme Notu