Destiny 2 Sistem Gereksinimleri, 2017 senesinin en çok beklenen oyunları arasında yer alan Destiny 2, ilk olarak konsol daha sonra ise PC platformuna çıkacak. İlk oyunun başarısını omuzlarında taşıyan Destiny 2, PC platformuna Blizzard’ın desteği ile çıkacak. Battle.net üzerinden satışa çıkarılacak oyuna PC oyuncuları fazlasıyla ilgi gösteriyor. Oyunun PC sürümünün optimizasyonu hakkında öncesinde bazı açıklamalar yapılmıştı. Bungie, Destiny 2’nin PC sürümü ile ilgili özel olarak ilgilendiklerini her açıklamasında belirtiyor. Şimdilerde ise oyunun PC sürümüne ait olan ekran görüntüsü sızdırıldı. Pek net olmayan ekran görüntüsüne göre oyunda yer alan her detayı isteğimize bağlı olarak düşürüp veya yükseltebiliyoruz.

Destiny 2

Grand Theft Auto 5’te karşılaştığımız grafik ayarlarının benzeri Destiny 2’de de bulunuyor. Diğer bir taraftan grafik ayar ekranının bu kadar detaylı olması, oyunun sağlam bir şekilde optimizasyon edildiğinin kanıtı olabilir. PC oyuncuları için “first-class” deyimini kullanan Bungie, oyunun PC platformuna elinden gelen tüm özeni gösterecek gibi gözüküyor.

Destiny 2, konsol çıkışından sonra 24 Ekim tarihinde PC için çıkacak. MMOFPS bir yapıda olan Destiny 2’ye PC oyuncuların oldukça fazla rağbet edeceği ön görülüyor.

 

Destiny 2 Sistem Gereksinimleri

2017’nin en çok beklenen oyunu Destiny 2’nin konsol betası geride bıraktığımız günlerde sona ermişti. Şimdi ise sıra PC betasına geldi ve Bungie, beta için gereken sistem gereksinimlerini açıkladı. Açıklanan sistem gereksinimlerine baktığımızda oyunun yeteri kadar optimize edildiğini söyleyebiliriz.

Blizzard’ın desteği ile PC’ye çıkacak olan Destiny 2, konsol çıkışından 1 ay sonra PC oyuncuları ile buluşacak. Önerilen sistemlere göre Intel – Core i5-2400 ve AMD – Ryzen R5 1600X’e sahipseniz oyunu yüksek ayarlarda oynayabilirsiniz. Diğer bir yandan yüksek ayarlar için aynı zamanda Nvidia – GeForce GTX 970 veya AMD – Radeon R9 390’a sahip olmanız gerekiyor. Bellek kısmında ise 8GB standartına sahip bir RAM’e sahip olmanız yeterli.

Destiny 2

Minimum ayarlar kısmındaysa işlemcinizin Core i3-3250 veya FX-4350 olması gerekmekte. GPU tarafına baktığımızda Nvidia – GeForce GTX 660 2GB veya AMD – Radeon HD 7850 2GB gibi düşük seviye bir ekran kartı ile oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. Minimum kısımdaysa bellek değeri 6GB olarak ayarlanmış. Minimum ayarlara baktığımızda yıllar öncesinde kalan kasanızla bile Destiny 2’yi rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.

Diğer bir yandan Bungie, kasa donanımını yükseltmek isteyen oyunculara da tavsiyelerde bulunuyor. İşlemci tarafında Bungie, Intel Pentium G4560 modelini ve ekran kartı tarafında ise  Nvidia GeForce GTX 1050 2GB modelini önermekte. Son olarak Bungie’nin Destiny 2’yi fuarlarda Intel i7-7700k işlemcili ve Nvidia GeForce GTX 1080Ti 11GB ekran kartı kasalarda oynattırdığını belirteleyim. Sistem gereksinimlerini liste olarak görmek istiyorsanız aşağıya göz atabilirsiniz.

Destiny 2

Minimum

-Intel – Core i3-3250
-AMD – FX-4350
-Nvidia – GeForce GTX 660 2GB
-AMD – Radeon HD 7850 2GB
-6GB RAM

Önerilen

-Intel – Core i5-2400
-AMD – Ryzen R5 1600X
-Nvidia – GeForce GTX 970
-AMD – Radeon R9 390
-8 GB

 

Evet değerli okuyucularım;

Destiny 2 Sistem Gereksinimleri, hakkında yazdığım yazı için ne düşünüyorsunuz?

  • Bilgisayarınız’da Destiny 2 Oynayacak mısınız?
  • Sisteminiz Destiny 2’ye yetiyor mu?
  • Bu gibi başka oyunların sistem gereksinimlerini sizin için araştırayım mı?

Düşüncelerin