Rust FPS ve Performans Arttırma

Düşük sistemli oyuncular için bu konuyu araştırdık ve sizin için en iyi rust fps ve performans arttırma ayarlarını bulduk. Biliyorsunuz ki son güncellemelerde gelen optimizasyon sorunu ve kasma sorunu ortaya çıktı bizde size yardımcı olmak istedik.

Benim sistemimde ben bu ayarları kullanmakta olup 60 fps almaktayım. Sistemimin özellikleri: 8 GB Ram İ5-3337U 1.80 GHz  işlemcim ve Nvidia 740M ekran kartım bulunmakta. Eğer Sizde sisteminize göre bu ayarları düzenlerseniz daha rahat bir oyun performansı alabilirsiniz.

Eğer bu çözünürlükte ekranın kenarlarında siyahlıklar çıkıyor ise onu da şu şekilde ekranı 4:3 olarak ayarlayabilirsiniz.

Öncelikle masaüstüne sağ tıklayıp ‘Grafik Özelliklerine’ tıklıyoruz.

Burda önümüze bir menü gelicek burdan ‘Ekran’a tıklıyoruz.

Burdan çözünürlüğümüzüde 1024x 768 olarak ayarlıyoruz. Ve Sonra Tam Ekrana Ölçeklendir’e tıklayıp uygula diyoruz ve burdan çıkıyoruz.

AMD Kullanıcıları ayarları burdan yapabilir.

AMD Radeon Ayarları’na girip alttan ekran bölümüne tıklıyoruz ve karşımıza böyle bir  ekran geliyor. Burdan oyundaki çözünürlüğümüzle burdaki çözünürlüğü aynı yapıp kaydediyoruz.

Nvidia Denetim Masasından Bu Ayarlarıda Uygulamayı unutmayın.Bu ayarlarıda uygularsanız daha fazla performans alabilirsiniz.
Burayı Ayarladıktan Sonra 3D Ayarlarının Yönetilmesi bölümüne tıkılıyoruz.Gelişmiş 3D Ayarlarını kullanmak size daha iyi bir performans sağlıycak.

Burdan Tercih edilen grafik işlemcisine tıklayıp. Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini seçiyoruz.Bu Özellik Oyunda ekran kartının tamamını kullanıcak.

Burdan PhysX işlemcisini kendi ekran kartımız yapıyoruz ve kaydedip çıkıyoruz.

RUST Oyununu başlatıyoruz.Ve Şu Ayarları Uyguluyoruz. Eğer Sisteminiz iyiyse ve biraz daha fazla Grafik kalitesini arttırmak istiyorsanız Shader Level’i 200’e kadar çekebilirz Draw Distance’yide 1000 üstüne alabilirsiniz.

Burdaki ayarları uyguladıktan sonra PERFORMANCE geliyoruz. Burada Grafikleri etkileyen pek bir olay yok eğer bilgisayarınız çok çok iyiyse tabiki bu grafikleri kullanabilirsiniz. 🙂

Yorumlara Bilgisayar Özelliklerinizi Yazınız

Bizde Bu Özellikleri İnceleyip Rust’u Bilgisayarınızın Kaldırıp Kaldırmayacağını Size Söyleyelim.