Rust Devblog 158 Geliştirici Notları

Rust Devblog 158 Geliştirici Notları Hakkında Detaylı Bilgi Haberimizde!

Bu hafta oyunda birçok değişim oldu. Sunucular sıfırlandı, araştırma masası ve hurdalar oyuna eklendi. Baskınları kolaylaştırmak için alet dolabı kısıtlamaları hafifletildi. Artık baskın yapmak daha kolay merdiven ve temel yapı iskelelerini, inşaat dolabı olsa da kullanabileceksiniz. sadece geliştiremeyeceksiniz.

Güncelleme Videosu[Shadowfrax]

Hurdalar ve Araştırma Masası[Maurino Berry]

Daha önce planladığım Araştırma Masası sistemini oyuna ekledim. Artık üretmek istediğiniz bileşenleri araştırma masasına yerleştirip yine bileşenler gibi bulabileceğiniz ancak tüm bileşenlerin parçalanmasından ortaya çıkacak ve daha fazla bulabileceğiniz hurdaları oyuna ekledik. Artık çoğaltmak istediğiniz bileşen ile birlikte araştırma masasına hurda ekliyorsunuz ve eklediğiniz hurdaların sayısına göre üretme şansınız artıyor ve her koyduğunuz bileşenin iki katını üretmiş oluyorsunuz.

Etraftaki kutulardan 5-10 arası hurda bulabilirsiniz. Araştırma masasını üretmek içinde 1000 adet eritilmiş metal 25 yüksek kaliteli metal ve 5 adet metal levha gerekli.

Rust Devblog 158 Geliştirici Notları

Rust Araştırma Masası

Her bileşen türü,% 100 başarı oranı elde etmek için gereken farklı bir hurda miktarına sahiptir. Başarı veya başarısızlık anında tüm hurda parçaları kaybolacaktır. Bu nedenle bazı durumlarda risk almanız gerekmektedir.

Rust Devblog 158 Geliştirici Notları

Rust Hurdalar

Hurda kullanarak araştırma yapmak için bileşenlerden en az birine ihtiyacınız olmaktadır. Bileşenleri parçaladığınız da metal yüksek kaliteli metal ve diğer ham madde ve ürünlerle beraber %10’luk kısmı hurda olarak dönüştürebileceksiniz. Bu özellikle bir takım sorunları çözüceğimizi umuyorum artık oyundaki mantık kabiliyetini ve bazı oyuncuların bileşen bulma zorluğunu değiştirecek ve bunların yanında oyun içinde ticarette kullanılabilecek ortak bir para birimi gibi bir değere de sahip olacak. Ben hurda sisteminin oyunculara bir alternatif oluşturacağını düşünüyorum.

Artık bileşen ararken varile vurup bir bileşen aramaktan sıkıldıysanız bu sizin işinize yarayacak. Bazı bileşenleri kolay bulabiliyorsunuz ancak bazılarını bulmak oldukça zor artık bu sayede bu durum bir nebze düzelecektir.

Birkaç denge değişikliği gerekebilir ancak birkaç hafta boyunca bunu kullanabilme şansına sahip olacaksınız bu fırsatı kaçırmayın.

Baskın[André Straubmeier]

Saldırı hakkında konuşalım. Baskınlar uzun zamandır çok kötü durumda ve uzun zamandır oyuncuların olumsuz eleştirilerinden dolayı baskın yapmayı arttırmak ve kolaylaştırmak için bir takım yenilikler getirdik. Daha doğrusu eskiye döndük.

Saldırı Kuleleri

Artık baskın veya saldırı yapmak için kule yapabileceksiniz. Ancak yaptığınız yapıyı odun, taş veya metale güçlendiremeyeceksiniz. Artık yaptığınız yapıların çatısını kapatmalısınız. Aksi takdirde baskın yemeniz kolaylaşır ve oyundan soğuyabilirsiniz.

İlk önemli değişiklik, bıçak binası katmanının tüm yapı taşlarını yetkisiz olarak diğer oyuncunun dolap yarıçapına yerleştirebilmenizdir. Bu açıkça, baskın kuleleri için kapıyı açıyor, oyunun metnini ve binayı çarpıcı bir biçimde değiştiriyor. Bazılarına göre bu çok ciddi bir adım gibi görünebilir ve eminim şu anda çoğu oyunu tamamen mahvettiğimizi bildiren birçoğu hemen Twitter’a götürecektir. Bunun amacı, baskın yapmak ve daha yaratıcılık yaratmak için bina etmektir. Binbaşı mimarının savunmasını planlarken öngördüğü kesin yolda Baskın gerçekleşmemelidir.

Ganimeti almak için sabit bir kükürt ve patlayıcı denklemi olmamalıdır. Ya bir tabanın bütün zulmünün çalınmasıyla yok edildiği ya da yağma kaybı olmadan tamamen başarısız olduğu şekilde ikili olmamalıdır. Planlama, risk ve ödül içermelidir. Bir binanın sahibi çevrimiçi olmasa bile baskın yaparken savunmasız olmanız gerekir. Bir binadaki yağmalanan odalardan birinin maruz kaldığını ve küçük bir oyuncu grubuyla hatta tek bir kişi tarafından kolayca kolayca düşülebileceğini kabul etmek ödüllendirilmelidir. İnsanlar, çeşitli savunma alanlarına sahip birden fazla yağmalamalı oda ve hatta geriye düşmek için ikincil bir taban oluşturmalıdır. Baskınlar’a büyük miktarda kaynak yetiştirmeden sonra erişilebilir olmamalı. Ancak başarılı bir baskın, bir kişinin hayatının tamamen ve tamamen tahrip edilmesi anlamına gelmez. Hem bir tablonun düzenine hem de saldırganın yaratıcılığına bağlı olarak yoğunluğu bir engel olarak görülecektir. İnanıyorum ki, bu noktaya gelmek için bir baskın yürütmek için çeşitli yollara ihtiyacımız var ve baskın kuleleri bu yeni gerçekliği denemek için önemli bir adım.

Rust Devblog 158 Geliştirici Notları

Rust Baskın Kulesi

Merdivenler

Birinci sınıf vatandaşlar için baskın kuleleri yapmanın yanı sıra dolap yarıçapında merdiven yerleştirmeyi de sağladım. Merdivenlerin, bir baskın kulesi yapımı için artırma veya kullanılma alternatifi olarak kullanılması gerekiyor. Merdivenler artık daha bağışlayıcı yerleştirme kurallarına sahip ve hatta onları katların kenarına eklemenize izin veriyor. Ayrıca her iki taraftan tırmanılabilir ve iki taraf arasında geçiş yapmak için dolaşılabilirler. Merdivenlerle binaya tırmanmak bazı riskleri içermeli, aynı zamanda temel tasarımdaki zayıf noktaları kullanmanın nispeten ucuz bir yolu olmalıdır.

Taretler

Taretlerin temel savunmasında daha önemli bir rol oynamalarını sağlamak için, şimdi bölgedeki dalları görebilir ve ateş edebilirsiniz. Çoğunlukla insanların dolap yarıçapının içine iki renkli yapı taşları yerleştirme ihtimalini ortadan kaldırmak için savunucuları daha geniş bir potansiyel saldırılara karşı korumak zorunda oldukları için taretlerin temel savunmada otomatik olarak daha büyük bir rol oynamaya başlayacağını düşünüyorum.

Dal Çürüklüğü

Artık Türkler olarak saman dediğimiz yapı kalıbı çabuk çürüyecek.

Süs binası katmanı artık altı kat daha hızlı bozunuyor. Çürüme başlayana kadar bir saatlik bir gecikmeden sonra dallar genel olarak bir saat içinde çürümeye başlar, bu da toplam çürüme süresinin iki saati olur. Açıkçası, baskın başarılı ya da başarısız olduktan sonra baskın kulelerini çabucak uzaklaştıracaktı.

Bina Geleceği

Ayrıca bu güncelleme ile binanın bazı unsurlarını da değiştirdim. Düşük duvarların sağlığını% 50 azalttım ve temel adımlarının üst ve altına duvar prizleri ekledim. Bu, onları baskın kulelerinin inşasını engellemek için daha az kullanışlı kılar. Ay boyunca, daha fazla seçenek açmak ve temel tasarımda daha fazla yaratıcılık yaratmak için neler yapabileceğimiz hakkında düşünmek istiyorum. Şu anda, temellerin ve yarım yükseklikteki duvarların yarım yükseklikte koparılması olasılığı hakkında konuşuyoruz. Binanın geleceğini ve temel savunmanın nasıl göründüğüne dair düşüncelerinizi dinlemek isteriz.

Özetlemek gerekirse, gecede baskın yapmakla ilgili her şeyi düzeltmek için nihai çözümü bulduğumu iddia etmiyorum. Bununla birlikte, oyunun doğru yolu doğru ilerletmek için atılması gereken büyük bir adım olduğu düşünülüyor. Bence bununla uğraşmaya çalıştığımız şeylerin arkasında yatan fikirler sağlam ve şu anda bulunduğumuz yoldan çok daha fazla baskın ve bina sistemi oluşturabilirler. Bakalım nasıl oynuyor, bu sonuçta erken erişime sahip.

Genel Hayvanlar[Maurino Berry]

Bu hafta hayvanları tekrar iyileştirmek için biraz zaman harcadım. Fark edeceğiniz bir şey, artık rastgele sıkışmış hayvanlar bulamayacağınızdır. Bu, kaçma mantığıyla ilgili bir sorundu ve şimdi çözümlendi. Buna ek olarak, hayvan kaçma davranışı daha ilginçtir. Eskiden bir pozisyon seçerlerdi ve kaçarlardi; Artık kaçmak için en iyi pozisyonu sürekli olarak değerlendiriyorlar. Bir hayvanı kovalıyorsanız ve sola yaslanmaya başlarsanız, sağa dönerek denize daha uzaklaşmaya çalışacağız. Tehlikeleri değerlendirirsiniz, böylece hayvanı bir kurt paketine kovalarsanız büyük olasılıkla arkanıza dönüp sizi iki kötülüğün daha azı olarak görürsünüz. Bence bu gibi küçük değişikliklerin hepsi toplanıp sağlam ve ilginç bir hissi üretir.

Görünmez Hayvanlar[André Straubmeier]

Yeni hayvanlar tanıtıldığından beri, bazı hayvanlar müşteride görülemez iken etraflarındaki oyunculara hala zarar verdikleri oldukça büyük bir hata vardı. Bunu ağ grubu güncelleme rutinleri için izledim ve rahatsız edici kodu düzelttim.

Skin Önbelleği[André Straubmeier]

Yükleme sürelerini, bellek kullanımını ve performansını büyük ölçüde geliştiren atölye kaplamaları için bir önbellekleme sistemi uyguladım. Birlik, gerçek zamanlı olarak dokuları yüklemek ve işlemekle güzel bir şey değil, bu da deriler yükleme yaptıkları süre boyunca önemli takılmalara neden oldu. Ayrıca kekelemeyi daha da kötüleştirecekleri için doku sıkıştırmasını da sağlayamadık. Kullanım ve performans acı çeker. Önbellek şimdi bir cilt indirildikten sonra yalnızca bir kez oluşturulur. Bu biraz yük gerektirir, ancak gelecekteki herhangi bir yük, ilk indirildikten sonra derideki takılmaların tümünü tamamen ortadan kaldırarak neredeyse anında olacaktır. Bu gerçekten performansa yardımcı olmalıdır.

Fırlatma Sitesi Güncelleme[Damian Lazarski]

Fırlatma Sitesinde ilerleme durumu var. Anıtın yarısı tamamlanmış ve işin büyük kısmı fabrika ve ofis binası içlerinde bırakılmıştır.

Posta Kutusu[Tom Butters]

Bu hafta posta kutusu konseptini Paul’la yaptım! Konsepte, biraz ihtiyaç duyulduğum yerde destek kirişleri ekleyerek biraz düzelttim. Aşağıya bir dönüş yapın.

Yol İşaretli Zırh Yenilenmesi[Taylor Reynolds]

Yol İşaretli Zırhın yenilenmesi işini neredeyse tamamladım. Eski dokular oldukça kötü bir şekildeydi, bu yüzden onları hurdaya atıp tekrar sıfırdan başladım. Artık çok daha gerçekçi ve daha az patlamış hissetmeleri gerekir. Yüksek çözünürlüklü bacak parçalarını pişirmeye başlıyorum, önümüzdeki hafta skinler ve yüklemeye hazır . Şimdilik eski ve yeni ceketler arasında bir karşılaştırma var:

Rust Devblog 158 Geliştirici Notları

Rust Yol İşaretli Zırhı

Görüntü Animasyonları[Alex Webster]

Bu hafta Ar & Ge daha fazla. Silahlar için bazı hayran animasyonlarına sahip olmakla ilgili bir süre konuştuk, dolayısıyla derinizin güzelliğinin keyfini çıkarın. İşte bir alay örneğidir.

Görüntü Animasyonları[Alex Rehberg]

Geçen hafta tartıştığım noktalardaki solmaya ve kontrol kliplerine kapıldım ve oynatma sistemindeki tüm değişiklikler şimdi çalışıyor.

Düzenleyici tarafında bazı son küçük UI güncelleştirmeleri üzerinde çalışıyorum ve şimdi bir kod temizleme / düzeltme işlemi geçti. İşlemler bittikten sonra bu kod tarafı yapılacak!

Ben de var olan şarkılar için çimdik üzerinde çalıştım, klasik Rust temasının yeniden yapımını tamamladım ve bu şarkıyı yeni sisteme taşıdım. Önümüzdeki birkaç hafta içinde bunların hepsini bitirmeyi umuyorum ve o zaman bu dışarı çıkmaya hazır olmalıdır. Orada yeni bir şarkıyı gizlemeye çalışabilirim. Bu tweak’lerle yapmaya çalıştığım bir şey, oyun içi müziği biraz inceltmek, bu yüzden savaştan çıktığınızda ambiyansın bir parçası gibi hissettiriyor ve bu yüzden davullar oldukça fazla güç tüketmeksizin ses çıkarmıyor Savaşta olduğun zaman. Mevcut müziğimiz kesinlikle ses manzarasını istediğimden biraz daha ele geçiriyor.

Düzenleyici arayüzü şimdi şu şekildedir:

Rust Devblog 158 Geliştirici Notları

Rust Müzik

Üst kısımdaki küçük yeşil klipler kontrol klipsidir. Bu şarkıda olanlar, daha önce sahip olduğumuz yavaş kademeli düşüş yerine bu noktalardaki yoğunluğu azalttı. Şu anda daha müzikal olarak alakalı noktalara yoğunluk düşürüyoruz ve bu nedenle herşeyi daha uyumlu hale getiren daha hızlı bir şekilde düşürmeyi başarabiliyoruz.

Alt bölüm puanları solmaya ayarlayabildiğim yerdir. Dikey yeşil çizgiler, solgunluk tamamlandığında ve bu çizgilerin üstünde sola asılı olan küçük parça solmaya uzunluğunu gösterir. Bu ekran görüntüsünde, davul klibine bakıyorsunuz ve sadece davulun çalınmasından önce solmasına izin verildiğini görebiliyor ve her zaman gerçekleştiğinde% 100 soluk kalacaktır. İçeri giren ve çıkan yeni izler şimdi daha pürüzsüz ve daha müzikal bir görünüm kazanıyor!