Rust Devblog 159 Geliştirici Notları

Rust Devblog 159 Geliştirici Notları Hakkında Detaylı Bilgi Haberimizde!

Posta kutunuz var! Mızraklar geliştirilir, tatar yayları güçlendirilir ve Roket Anıtı şekillenir…

Yarı Otomatik Silahlardaki Hatalar Düzeltildi[Maurino Berry]

Yarı otomatik silahlarda uzun zamandır olan bir hatayı keşfettim. Bu hata nedeniyle script yada makro kullanan oyuncular yarı otomatik silahları tam otomatik silahlardan bile daha hızlı kullanabiliyorlardı. mermi başına 0.1 olan ateş etme hızı nedeniyle 1-2 saniyede tüm sarjör’ü boşaltabiliyorlardı. Bu oranı arttırmak mermi başına ateş etme oranını 0.175’e çektim bu şekilde tam otomatik silahlardan daha yavaş olmasını sağladım. Artık mouse’ların ekstra özellikleri ve script kodları bunu daha aşağıya çekemeyecek.

Mızrak Güçlendirildi[Maurino Berry]

İnsanların mızrakları fırlatarak birbirlerini ıskalamasını görmekten bıktım. Mızrakları fırlatmak yerine elinizde tutarak saldırmanızı sağlamak için iki tür’ünde hasar değerlerini biraz daha dengeledim. Ayrıca elinizde tutarak saldırdığınızda yarım metre daha uzağa hasar verebilmenizi sağladım. Artık mızrakları fırlatarak oynamanızı azaltabilirsiniz. Çünkü elinizde tutarak saldırdığınızda daha uzağa ve daha fazla hasar verebilme şansına sahip olacaksınız.

Tatar Yayı Güçlendirildi[Maurino Berry]

Bu sıralar Tatar Yayı kullanımı oldukça azaldı. Bu nedenle tatar yayının gücünü arttırmaya karar verdim. Tatar yayının yeniden ok yükleme süresini 0.8 saniyeye düşürdüm bu şekilde daha hızlı ok doldurabileceğiz ve buda daha kısa sürede daha çok ok fırlatmamızı sağlayacak. Ayrıca yaylarda olan bir hatayı düzelttim. Oyuna ayrıca yeni ok türleri eklemeye karar verdim önümüzdeki günlerde metal uçlu oklar oyuna dahil olacak.

Posta Kutusu[Maurino Berry]

Posta Kutusu nesnesini oyuna ekledim. Oldukça basit, fakat sanırım eğlenceli rol oyunlarının ötesinde bazı oyun içerikleri var. Temelde bir not koymak için tek bir yuvaya sahiptir, envanteri kapattığınızda depolama alanına taşınır, böylece yalnızca yapı ayrıcalığına sahip bir kişi erişebilir. 12 yuva desteği sunar.

Bunu eklemenin nedeni, komşularınızla çevrimdışı olduklarında veya evde değilken kolayca iletişim kurabilmeleri. Biriyle barışmak istiyorsanız, sadece tepede yaşadığınızı ve bir ara uğrayacağınızı söyleyen bir not bırakın; Ya da bir dükkan sahibinin stokta bir şey yoksa, geri döneceğinizi söyleyen bir not bırakabilir ve umarım satmaya başlarsınız. Bu küçük bir özellik, ancak oyuna önemsiz bir şekilde ekleneceğini düşünüyorum.

Otomatik Taret Performansı[Maurino Berry]

Taretler önceden saniye sadece bir hedefe bir kez ateş açabiliyorlardı. Artık daha fazla kullanılacağından dolayı taretleri biraz daha hızlı ve daha aktif kılmak için geliştirmeler yaptım ve birden fazla taretin yanyana olduğunda kaynaklanan problemleri düzelttim taretler hedefe odaklanmakta sıkıntı çekiyorlardı ve performans sorunlarından dolayı gecikme meydana geliyordu bunu düzelttim.

Rust Devblog 159 Geliştirici Notları

Otomatik Taret Performansı

Su Sürahisi[Maurino Berry]

Eski mavi sürahiyi hatırlıyor musun? Geri döndü, bir görüntü modeliyle birlikte! Çoğu insan su / çiftçilikten şu anda yararlanmadığını biliyorum ve bunu gelecekte de ele alacağım, ancak suya ihtiyacı olan insanlar için suyun bir akıştan suyun altına taşınması için bir Kovanın kullanılması korkutucu bir şey değildi. Kapağı olmadığı için seçilmediğiniz takdirde suyun hepsi düşer ve bu süre içinde çok savunmasız kalırdınız. Peki yeni Su Haznesi üzerinde bir kapak var. Onu doldurabilir, envanterinize yerleştirebilir ve aksiyon sırasında silahlı kalabilirsiniz. Onlar bilinçsizdir, ancak bunları harita etrafında bulunan Yemek Kasaları ve Sandıklar bölümünde bulabilirsiniz. Ayrıca dönüştürdüğünüz taktirde 50 Eritilmiş Metal elde edersiniz.

Rust Devblog 159 Geliştirici Notları

Sürahi

Balık Tuzağı Maliyet Değişiklikleri[Maurino Berry]

Artık balık tuzağı üretmek için halat yerine kumaş kullanarak balık tuzağı üretebileceğiz.

Kask Sorunları Düzeltildi[Maurino Berry]

Vay. İsyan Kaskı muhtemelen kuruluşundan bu yana yanlış koruma değerlerini kullanıyor. Tüm düz hasarın% 80’ini engellemesi bekleniyor, ancak kazara Kova Kaskı ile aynı korumayı kullanacak şekilde ayarlandı! Bu artık düzeltildi ve bu bir canavar olmalı. Maliyetini düşürmeyi düşüneceğim ve belki yeşil bir t-shirt yerine mor kutularda üreteceğim.

Ayrıca ağır zırha göre ok hasarlarından %10 daha fazla koruma sağlar.

Tabela Maliyetleri Azaltma[Maurino Berry]

Vay be bazı tabelalar 1000 eritilmiş metale mal oluyordu. Ben tabelalar için gerekli hammaddeyi düşürdüm 100-150 metal kullanarak üretebileceğiz. Ayrıca ahşap tablolarında maliyetini yarı yarıya düşürdüm.

Tavan Işık Yerleştirme Modları[Maurino Berry]

Tavan ışıklarının yerleştirilebileceği maksimum eğimi değiştirdim. Bu, çatıların üzerine tavan lambaları yerleştirerek tabanı daha kolay aydınlatabileceğiniz anlamına gelir.

Rust Devblog 159 Geliştirici Notları

Tavan Işık Yerleştirme Modları

Alet Dolabı Değişiklikleri[André Straubmeier]

Temel sunumdan vazgeçmek için Alet Dolapları hakkında birkaç şey değiştirdim. Artık onlara kilit koyabilirsiniz, böylece saldırganların tabana keder yapmadan onları yok etmesi gerekir. Aslında bu işi yararlı hale getirmek için koruma değerlerini ahşap kapının kullandığı değerlere yükselttim. Son olarak, kötüye kullanımdan kaçınmak için artık dolapları oyuncu tarafından inşa edilen yapılara yerleştirebilirsiniz. Bütün bunların arkasındaki fikir, insanların baskın yaptıkları bir yere acı için zaman ya da kaynak ayırması gerektiğidir, bu da umut edersek daha az yaygındır.

Buna ek olarak merdivenler, pencere parmaklıkları ve kepenglerini çekiçle sökebileceksiniz. Alet dolabı mağduriyetlerine sebep olmaması için böyle bir yol izledim.

Çevre Aydınlatma[André Straubmeier]

Oyun, bazı ağaçlara, kaya çıkıntılarına yakınken veya anıtlardaki açık kanalizasyon alanlarının bir kısmında dolaşırken, ortam ışığı tıkanmış iç aydınlatma moduna yanlışlıkla geçeceği uzun süren bir aydınlatma sorunu çözdüm. Ben oradayken mağaraları ve kanalizasyon tünellerini koyulaştırmak için kullanılan çevre hacim testlerini de optimize ettim ve orada gerçek karanlıklara erişmek ve ışıkları daha kullanışlı hale getirmek için bu ortamlarda sisi engelledim

Anıt Düzeltmeleri[André Straubmeier]

Kovalı asansörlerin taşınamayacağı, kapı animasyonları oynatılamayacağı, araştırma masaları ile etkileşimi yapılamayacak ve mağara bölümleri görünür olmalarına rağmen atıldığı anıtlar çevresinde bir takım sorunlar yaşanmıştır. Bu konuların hepsi genel birleştirme ile başlatıldı ve şimdi çözülmelidir.

Paslı Roket[Vincent Mayeur]

Bu hafta yapılan lansman alanındaki gelişmeler benim için roket üzerinde yoğunlaştı. Bu ekran görüntülerinde henüz tamamlanmamış değilim, çünkü henüz ona marka ekleme ve etiket eklemiyorum. Fabrikada tutulan parçalar için aşamalarını da kırmam gerekecek.

Roket Fabrikası[Damian Lazarski]

Roket Fabrikası çalışmaları devam ediyor ve son iki haftadır önemli ilerleme kaydettim. Son birkaç günde görevler listemize girerek binanın hem dış hem de iç kısımlarını parlattım. Tüm alanları kapsayan yürüyüş yollarını ve merdivenleri bitirdim. Önümüzdeki birkaç gün içinde odağım, mevcut sanatın tamamını cila yapmak, pansuman atmak ve bölgede ek yollar eklemek.

Fiziksel Tabanlı Gölgelendirme Tamamlama[Diogo Teixeira]

Uzun süren hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmelerinden sonra birkaç hafta önce nihayet gecikmiş bir işleme / gölgeleme revizyonu üzerinde çalışmaya başladım. Mevcut fiziksel tabanlı gölgeleme uygulamamız bazen gerçekçi ve / veya tutarsız olabilir; Rust’ı görsel olarak modern oyunlarla eşit seviyeye getirmek için ele alınması gereken birkaç temel problemi vardır.

Çokça test edilmiş ve kanıtlanmış bir endüstri standardına dayalı yeni bir gölgeleme hattı üzerinde çalışıyordum. Yeni boru hattı, eski ve yeni boru hatlarının yan yana çalışarak sanatçılara geçiş için yeterli zamanı verecek bir geçiş dönemi boyunca sorunsuz bir şekilde sunulacak. Yeni boru hattı, daha basit, daha kompakt verilere dayanıyor ve fiziksel tabanlı materyal kurallarını daha etkin bir şekilde uyguluyor. Daha gerçekçi bir görünüm hedefliyoruz ve bizi süreçte bellekten kurtarmak istiyoruz.

Aşağıdaki ekran görüntüsü, eski Skin gölgelendiricisi ile yenisinin kapanışlı ekran alanı yüzey altı saçılması özelliğiyle karşılaştırmasını göstermektedir:

Bu değişiklikler henüz yok, ancak tüm testleri bitirdikten sonra önümüzdeki hafta yeni cilt gölgelendiricisi ile başlayacağım. Sıradaki Saç ve yenilenmiş Yeşillik / Vejetasyon olacak.

Yol İşaretli Zırhı Yenilenmesi[Taylor Reynolds]

Zırhı bu hafta kapattım. Kaplama’lar neredeyse bitti, ancak şu an oyun içi birkaç çekim var!

Hediye Kutusu V2[Tom Butters]

Bir hediye kutusu modelini gösterdiğimde Devblog 150’de hatırlayabilirsin. Bir oyuncunun içerideki eşyaları sahibine koyabileceği yerdir. İşte, 2. sürüm!

Rust Devblog 159 Geliştirici Notları

Hediye Kutusu V2

mantıklı değil. Bu nedenle tüm sığır eti, tavuk ve ahşap yatakları için çok daha lezzetli kıldık! Sadece kaplama’ları, skinleri ve Birleştirme prefabrik ayarlarını yapmam lazım ve hepsi bitti!

Müzik[Alex Rehberg]

Bilgisayarımdaki işletim sistemi sürücüsüm çok uygun olduğu için yavaş bir haftanın biraz içindeydi, bu yüzden Pazartesi günü tam bir yeniden biçimlendirme yapmak zorunda kalmadan düzeltmeye çalıştım ve Salı günü bu tam biçimlendirmeyi yaparak ve her şeyi yeniden yükleyerek geçirdim. Neyse ki yedekleme yapıyorum, bu yüzden hiç bir şey kaybetmedim.

Var olan tüm şarkılarımı yeni oynatma sistemine taşıdım ve oynamalarını sağlamak için biraz soluk / geçiş ayarlarını ayarlamak için biraz zaman harcadım.

Ayrıca, şarkıları ayarlarken vurduğum darbelerden kurtulmak için oynatma sistemine ve düzenleyiciye birkaç küçük özellik ekledim (zaman çizelgesinde klipleri çoğaltmak için alt tıklayın + sürükleyin, birden fazla klipleri proje tarayıcısından zaman çizgisine sürükleyin Aynı anda, vb.).

Sürahi Sesleri[Alex Rehberg]

Yeni sürahi görünüm modeli için bazı hızlı sesler de çıkardım. Bunun için uygun sesleri önümüzdeki hafta kaydedebilir miyim, ancak en azından sessiz değil.

NPC Ayak İzleri[Alex Rehberg]

Kısa bir süre önce tehlikeli NPC ayak seslerinin duyulabileceği mesafeyi düşürdüm, ancak fazla düzeltildi ve ayıları yaptım ve kurtardığımdan biraz daha ninja’yı kurtardım, bu yüzden onu bu hafta biraz geri getirdim.

Hareketli Animasyonlar[Alex Webster]

Bir süre geri adım attığım bazı animasyonları temizlemek istedim ve nasıl tetikleyeceğini görmek için düğmeler üzerinde geçerli hareket fikirlerini içeren bir test dünyası kurmaya karar verdim:

Ayrıca bunları uygulamanın birkaç farklı yoluna da baktım. Onları anahtarlara bağlayabiliriz ya da belirli bir duruma ya da pozisyona sahip olmak için bağlamlara duyarlı hale getirebiliriz, böylece belli bir set çıkarabiliriz. Bina menüsüne benzer şekilde onlar için bir kullanıcı arayüzüne sahip olabiliriz:

Rust Devblog 159 Geliştirici Notları

Hareketli Animasyonlar

Zaman içinde belki de selamlar, baskınlara özel baskılar, duygular gibi hareket kategorileri bile olurdu … Oyunlarda kullanılabilecek çok güzel yollar var. Her neyse, diğer serin hareketleri veya oyuncuyu sunmanın ilginç yollarını bulmak için önerilerinizi alın.