Rust Devblog 153 Geliştirici Notları

Rust Devblog 153 Geliştirici Notları Rust’a Gelen Yeni Güncelleme’nin Tüm Detayları Haberimizde!

Uzakları daha rahat hedefinizi daha iyi görmenizi mümkün kılan dürbün, Daha iyi oyun deneyimi için harita Düzeltmeleri, Performans kaybını engellemek için fırın optimizasyonu, Oyun başlangıcındaki bir numaralı Dostumuz Arbelet! İçin yeni maliyet düzenlemeri, yakıt gerektiren yardımcı giysilere eklenen yeni yakıt       Envanteri  ve Daha Fazlası…

Dürbün[Maurino Berry]

Evet! Yanlış duymadınız Dürbün geldi! Bunlar hakkında söylenecek cok şey yok Mor kutulardan bulunabilir. Bulamadınızmı? Sakın üzülmeyin 5 yüksek kaliteli metal ve 1 adet dişli yardımı ile kolayca craftlayabilirsiniz eğer Fazla dürbününüz varsa kolaylıkla loot alanlarında eritip maliyeti kolayca geri alabilirsiniz kullanımı ise çok basittir Tek yapmanız gereken sağ tıklamanız ardından yakınlaştırmak için ise sol tıklamanız yeterlidir.

rust dürbün

Oyuna eklendi keyfini çıkartın.

Harita Düzenlemeleri[Maurino Berry]

Bir kaç ay önce yapmış olduğumuz optimizasyonun sebep olduğu, haritanın çizilmiş sektörlerinde oluşan hatalar Sonucu haritanın oyuncular tarafından düzgün bir şekilde yüklenememe sorunu düzeltildi. Sağol Bawng.

Fırın Optimizasyonu[Maurino Berry]

Çoğu oyuncu fırınları kötüye kullanıyor. Dünyaya kömür saçıyor buda performansı olumsuz etkiliyor. Bu konuda Hemen harekete geçtik ve kodları yeniden düzenledik artık fırınlar ve kamp ateşleri doldukları anda otomatikmen Kapanıyor ve böylece dünyaya gereksiz item saçılmıyor. Bu da demek oluyorki artık fırınlarda ve kamp ateşlerinde Bir yuvayı daha kaybedeceksiniz. Büyük fırınlar tekrardan çekiciliklerini geri kazanacaklar.

Arbelet[Maurino Berry]

Dişli bulmakta güçlük çektiğiniz için dişliyi kaldırdım. Artık arbelet yapmak için 200 odun 75 eritilmiş metal ve 2 halata ihtiyacınız olacak

rust arbelet

Arbeletsiz Kimse Kalmasın!

Yakıt Envanteri[Maurino Berry]

Yakıt gerektiren giysiler ve eşyalar için [örn: Madencilik Kaskı] yardımcı bir yakıt envanteri paneli ekledim bunun Sayesinde artık kolaylıklayakıt yükleyebilir ve boşaltabilirsiniz.

rust madencilik kaskı

Hadi Mağaralara!

Giysi Düzenlemeleri[Taylor Reynolds]

Zırh giyildiğinde giysilerin çok büyük ve kaba görüldüğünü fark ettim ve hemen harekete geçtim kıyafetleri biraz Kırparak zırhlara uygun olacak şekilde uyarladım örnek olarak aşağıdakini inceleyebilirsiniz.

rust pantolon

Artık giysiler zırhtan dışarı taşmıyacak iyi eğlenceler.

Silah Animasyonları[Minh Le]

Bu hafta bazı silahların animasyonlarını düzenledim ve bazı kırpma sorunlarını düzelttim. İşte düzeltilen silahlar [AK-47 / M92 / Mızrak /  Pompaalı / Double Barrel Shotgun]