Türk Rust Server ‘ı Olan OYNADI.com da 12.05.16 tarihinde göreceğiniz yeniliklerin haberi için yine birlikteyiz.

Bugün gelecek olan güncelleme ile çok değişik yenilikler bizlerle birlikte rust oyununda olacak. En son RUST HACK AÇIKLARI VE YENİ DÜZENLEMELER adlı yazımda bir kaç detaya değişmiştim. Eğer okumadıysanız bir göz atmanızda kesinlikle yarar var.  Geçen haftanın tam bir özetini orada anlatmıştım.

Haftalık rust güncellemelerin den biri olan bu güncellemede yine rust oyunu içerisinde işimize yarayacak oyun oynanışını güzelleştirecek ve daha güvenli bir hala getirecek yenilikler içeriyor. Başlıca en çok göze çarpan yenilik ise Hack olayını engelleme adına yapılmış bir çok iyileştirme ayarları ve yeni güvenlik patchleri göze çarpıyor. Bunun yanı sıra bitki yetiştirmedeki (rust farming) oluşan rust bug larının düzeltilmesi ve yeni yetiştirebilecek bitkilerin oyuna eklenmesi de diğer bir yenilik. Son olarak ta ilk defa duyacağınız ve tahmin edilen bir özellik olan su artırma sisteminin oyuna eklenmesi.

 
 

Kevenir Yetiştirmek

rust farming hemp rust bitki yetiştirme

 Artık rust oyuncuları oyunda deri materyali sıkıntısı çekmeyecek çünkü artık kenevir bitkisini yetiştirebilecekler. Aynı mısır ve balkabağı gibi kenevirinde tohumları olacak ve onları ekip büyümesini bekleyeceksiniz. Bu güncelleme ile artık rust haritasında bulacağınız kenevir bitkileri 20 deri yerine 10 deri verecektir. Ayrıca geçen haftaki büyük güncelleme ile gelen mısır ve bal kabağının büyümüş şekilde haritada belirme (spawn) sorununu da önümüzdeki güncelleme ile düzeleceğini açıkladılar.

 

 
 

Su Arıtma

su arıtıcısı rust su aritma

Rust oyunundaki tuzlu su artık bir işe yarayacak. Rust yapımcılarının oyune eklediği su arıtıcısı ile her hayatta kalma mücadelesi veren birinin yapacağı gibi tuzlu suyu ateşte kaynatmak.  Bu yeni rust itemi sayesinde tuzlu sudan içilebilir su elde edebileceksiniz. Su arıtıcısını üretmek için gereken malzemeler 80 adet erimiş metal ve 15 adet deri. Ayrıca su arıtıcısı nın 2000 Ml kapasitesi bulunuyor.

Reklamlar: Tuzlu su içip kusma derdine son. OYNADI.com markalı Su Arıtma cihazı her eve bizden hediye 😉 (Su arıtıcısı herkeste açık olacaktır. Öğrenmenize gerek yoktur.)

 

 

Anti Hack Ayarlanması

Oynadığınız oyun ne olursa olsun kimse oynadığı oyunda hile hack yada bug kullanılmasını istemez. Neden mi ? Sebebi çok basit bir emek oyuncusu için saatlerce emek verdiği bir oyunun bir karaktersiz oyuncu tarafından tüm emeklerinin bir anda yok edilmesi kadar korkunç bir şey yoktur .

Bu gibi durumları engellemek için OYNADI.com Türk Rust Serverları görevlileri olarak hile ve bug kullananları anında server dan uzaklaştırıyoruz. Ayrıca bize ait olmayan başka serverların yetkililerine ulaşarak onları da hack bug kullanan oyuncular hakkında bilgilendiriyor ve uyarıyoruz. Böylece diğer server oyuncularının da ileride saatlerce çabaladıkları emeklerinin gitmesin diye bir çok çaba sarf ediyoruz. Amacımız herkes için temiz ve kaliteli bir rust oyun deneyimi sunmak. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapıyor ve daha fazlasını da yapmaya hazırız.

Herkesin bildiği üzere yaygınlaşan rust hack ve bug kullanımı yüzünden artan şikayetler sonucunda rust tarafından önlemler alınmaya başlandı.  Biraz geç mi oldu ? Evet ! ama en azından geçte olsa sonunda bu konuda bir şeyler yapıldı. Geçen güncelleme ile gelen hack açıklarının kapatılmasının ardından rust ekibi hack konusunda çalışmalarını durdurmayıp aksine devam ettirdiler.Çalışmalarının sonucunu hep beraber rust oynayarak göreceğiz. 

 

Türk Rust Server Eskime Sistemi

Türk Rust Serverlarında ki binaların eskime olayı sayesinde eski binaların yıkılıp yeni bina inşa edilecek alanların oluşmasına ve serverın wipe ömrünün artmasında büyük etkiye sahiptir. Eskime sistemindeki yeni bug ile server her rest attığında eskime süresini de sıfırlıyor böylece eskime sistemi kendi olayını hiç bir şekilde gerçekleştiremiyordu. Bu yüzden serverlar da geriye atmalar ve lag olayları yaşanıyor. Tabi bu güncelleme ile artık bu sorun ortadan kalkıyor.

 

 Susturucunun yeni ayarı

Meşhur bir yabancı forumda bir kullanıcının isteği sonucunda rust ekibi susturucunun özelliklerinde değişikliğe gitti. Artık susturucu iki katı uzun ömürlü olacak ve hasarı %30 yerine %25 kadar düşürecektir.