Yine bir güncelleme haberi oynadi.com rust server sağlayıcısı tarafından sizlerle.

    Ay sonu olmasına rağmen önümüzdeki perşembe 31.03.16 da gelecek wipe haftalık wipe olacak. Bizim gibi uzun süredir rust serverı yönetenler için iyi bir şey olmadı çünkü 2 haftada 1 wipe gelen serverlar bu hafta wipe atacaklar ve 1 hafta sonra gelecek olan globalda yine wipe atmak zorunda olacaklar. 2 haftalık tatilden sonra tekrar bir araya gelip çalışmaya başlayan facepunch ekibi bu sefer haftalık wipelarda gördüğümüz rust’a bulunan hatalar için getirilmiş iyileştirmeleri içeriyor. Oynadi.com Türk Rust serverları olarak bu güncellemeler en kısa sürede serverlara getireceğiz. 

 

    Oynadi.com Rust türkiye sizler için bu hafta gelecek olan güncellemenin başlıklarını belirleyip açıklamalarını hazırladı. Umarım bu haftaki gelecek güncelleme bir çok konuda yine ekibin başarılı çalışmlarını bize gösterecektir. Gözlerimiz her zamanki gibi ay başlarında gelecek büyük güncellemede ve hepinizin merakla beklediği level sisteminde. Güncelleme Başlıklarına göz atalım.

 

Zırhlı Yapı İyileştirmesi

    Geçen hafta zırhlı yapılarının durumunu değiştiren güncellemeden sonra (Sonsuza kadar stabil kalıp eskimemesi durumu) bu hafta onu eski haline getirecek bir iyileştirme oyuna eklenecektir. Ayrıca oyunun sistemindeki bazı ufak hatalar üzerinde bir çalışma yapıldı bunları da bu haftaki güncellemede göreceğiz. Ayrıca kıyafetler içinde eskime durumunun bu hafta geleceğide tahmin ediliyor bekleyip göreceğiz.

 

DX9 Ayarlarının Düzeltilmesi

    Server sahiplerinin sesini duyar gibiyim evet sonunda bir çok bug’a sebep veren ve Rust türk server sahiplerinin başını ağrıtan durumlara neden olan bug’un sonunda düzeltildiğinin haberi. Neydi peki bu bug ? Bazı uyanıklar sistemleri DX11 desteklemesine rağmen oyunu DX9 modunda çalıştırıp oyuna giriyolardı. Peki neden ? Bu şekilde oyunun bug’u olan bir çok yapının ekran kartı tarafından işlenmemesi sonucunda o yapı hiç gözükmüyordu. Buda demek oluyorki bir kişinin yapısına yaklaştığınızda içeride ne var ne yok görebiliyordunuz. Daha ileri gidersek bazen binanın içerisindeki oyuncuyu bile öldürebiliyorlardı çünkü oyunu DX9 modun da açanlar binaların duvarlarını görmüyorlardı. OYNADI.com Türk serverında bu bugu kullananlar tabi ki kalıcı olarak BAN yediler ve serverlara girişleri süresiz olarak engellendi. Bu bug’un sonunda düzeltilmesi gerçekten sevindirici. Artık OYNADI.com Türk serverlarında bu tür davranışlara izin vermiyorduk bundan sonrada asla vermeyeceğiz.

 

Oyuncu Karakter Modellemesi

    Facepunch ekininden Taylor tarafından Rust karakterleri ki biz onlara Newmans diyoruz bu haftaki güncelleme ile daha temiz bir görünüme kavuşacaklar. Vucüt parçakarındaki grafiksel anlamdaki iyileştirmeler ile daha iyi bir görünüm kazanacaklar. Eğer detay istiyorsanız her zaman ki gibi rust yine iyi ekran kartı istiyor. Bir çok türk rust oyuncusunun yüksek ekran kartı fiyatlarından dolayı hala eski külüstür kartlarla oyunu çalıştırdıkların dan (Bende dahil) bizim için pek önemli olmayan bir iyileştirme 🙂 

 

Procgen Harita Yapılandırılması

    Geçen hafta harita alanında gelen güncellemede  kaynakların haritanın farklı notlarına eşit şekilde dağıtılması ve derelerin görünümünün geliştirilmesinin ardından bu hafta tekrar bir kaç iyileştirme göreceğiz. Bu iyileştirilmeler geometrik olarak yolların ve derelerin haritadaki oluşumunu belirleyecek sistem üzerinde olacak . Harita sistemlerindeki gelişmeler ay sonundaki büyük güncelleme ile daha belirgin olacak ve takibi zorunlu wipe gerektirecektir.

 

XP Level Sistemi

    Garry XP sistemi üzerindeki yoğun çalışmasına devam ediyor. XP sisteminin menüleri ve kullanıcı ile olan etkileşimi üzerindeki son ayarlamaları gözden geçiriyor. Maalesef önümüzdeki aylık güncellemede göremeyeceğiz çünkü gerçekten uzun süren bir çalışma gerektiren bir sistem ve tabi ki bir çok test. Sistem nasıl olacak diye merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Unutmayın hala yapım aşamasında ve videoda ki bir çok şey değişiklik gösterecektir. Siz sadece ana fikri kapmaya çalışın.

 

 

Bu güncelleme hakkındaki düşüncelerini forumda görmek isteriz. Forum