Rust Devblog 152 Geliştirici Notları

Rust Devblog 152 Geliştirici Notları Rust’a Gelen Yeni Güncelleme’nin Tüm Detayları Haberimizde!

Dönen çarklar sayesinde artık daha hızlı karar alabilir kendi resim ve boyalarınızla çarkları özelleştirebilir. Yeni örğü duvar ile kendi parkurunuzu yapıp tırmanabilir veya yeni yatağınızda rahat uyuyabilirsiniz. Yangınla mücadele geçikmesini optimize ettik ve havaalanının tünellerine yeni işlemeler ekledik ve daha fazlası…

Dönen Çark[Maurino Berry, Vincent Mayeu]

Bu konsept çalışmasını limbo’dan oyuna getirdik çalışma şekli tam olarak nasıl kullanacağınıza bağlı boyayabilir istediğiniz resmi çizebilir kendi çarkıfeleğinizi oluşturabilirsiniz. Dönen çark’ı şans oyunu veya eğlence için kullanabilirsiniz. İstersenizde rulet oynayabilirsiniz. Bunu sadece imar izni olanlar koyabilir. Çok saçma ama insanların neler yaptığını görmek için sabırsızlanıyorum. Ben şahsen küçük bir kumarhane kurmayı planlıyorum.

Ağır Plaka Zırh Radyasyon Koruması[Maurino Berry]

Artık ağır plaka zırhta aldığınız radyasyon değerini azaltmak için ağır zırhın radyasyon koruması değerlerini değiştirdim ağır plaka zırhın radyasyon koruması +50 her bir parça için ise +7 radyasyon koruması alacaksınız.

Kabak Yetişmesi Düzeltildi [Maurino Berry]

Kabaklar önceden çok fazla hızlı yetiştikleri için performans sıkıntısı çıkarıyorlardı. Artık kabaklar diğer bitkiler gibi yetişeceklerler. Bu durumda  sizleri rahatlatacak. Bu konu için Rustafild’e gözlemler yaptım ve ona göre düzeltme yaptım.

Hava Desteği Sinyalleri[Maurino Berry]

Artık nadiren de olsa yeşil Askeri sandıklardan %02 oranla hava desteği çağıran sinyal bombası bulma şansınız olacak.

Liman Gelişimi[Maurino Berry]

Limanlarda artık rafineri bulunacak son derece riskli yerlere konumlandırılmış rafineler olacak. Artık limanlarda değerlenecek. Ancak bu değişiklik oyuna sunucuların sıfırlanmasından sonra gelecek resmi sunucular için bu tarih 06 Nisan.

Ağ Bloğu[Vincent Mayeur]

Oyuna eklemesi oldukça basit olan halatlarla örülü tırmanabileceğimiz (dikey ve yatay)ağ bloğu getirildi. Bu sayede daha yükseklere daha kolay çıkabileceksiniz. Çeşitli alanlarda parkur olarakta kullanabileceğiniz bir yapı birimi olarak eklendi.

Mağara Ölüm Çukuru Değişiklikleri[Vincent Mayeur]

Topluluğun bir kısmı istemesede buna rağmen mağaraları daha iyi hale getireceğine inandığım değişiklikler eklendi. Artık mağaralarda güvenli bölgelerin yanı sıra ölüm çukurları yer alıyor. Bu çukurlara dikkat etmelisiniz bunlardan kurtulmak için zıplamalı ve bastığınız yerlere iyi bakmalısınız. Bu sizin biraz canınızı yakabilir ancak ayrı bir heyecan katacak.

Havaalanı’nın Genişletilmesi[Vincent Mayeur]

Havaalanımıza biraz daha derinlik katmaya çalıştım. Trainyard’a benzer şekilde şu anda yeraltı bir tünel ağı var. Bu tüneller birkaç bunker odası, kanalizasyon ve kısa bir doğal mağara segmenti içermektedir. Bu, oyuncuların diğer taraftaki uçurumun karanlık bölümlerinde gizlenirken Havaalanının yüzeyini kaplaması için bir fırsat sunacak ve diğer ucunda ‘kolaylıkla’ başlayacak. Bu bölümlerde bulunan yağma, oyundaki diğer yerlerde olduğu gibi aynı temayı izleyecek. Bu, doğal mağara segmentinin cevher düğümleri oluşturacağı ve mağaranın ve bunker alanının arasındaki köprülerin maden sandığı olacağı anlamına geliyor.

Bu çalışma devam ediyor ve henüz oyuna eklenmedi. Nisan ayının başında haritalara eklenecek.

Temelde Çim Hatası Giderildi[André Straubmeier]

Bir yapı inşa ederken çim alana temas eden bir temel koyduğunuzda temelin üstünden çimler gözüküyordu ve bu çok iticiydi artık bu hata olmayacak sonunda düzelttim.

Optimizasyonlar[Andre Straubmeier]

Artık oyunda daha fazla performans sağlanacak oyunda performans azaltan nedenlerin bir çoğunu düzelttim artık bir kaç fps daha iyi şekilde oynayabileceksiniz. Oyuna eklenen her bir eşyayı optimize etmeyi sürdürüyorum bunun üzerinde çalışmalarımı daha iyi olana kadar sürdüreceğim.

Daha sonra silah seslerinden yangın seslerine patlama seslerine görünümlerine bir takım değişiklikler eklmeye devam ediyorum. Silahların tepme sekme sayarlarını daha dengeli hale getirmek için bir kaç çalışma yaptım ve önümüzdeki günlerde değişiklikler gelmeye devam edecek.

Ahşap Zırh[Taylor Reynolds]

Biliyorsunuz bu konudaki çalışmalarımı daha önce sizlerle paylaşmıştım artık ahşap zırh neredeyse hazır önümüzdeki haftalarda bir aksilik yaşanmazsa oyuna eklenecek. Son halini aldı kaplama ve tasarımını tamamladım.

Yerleştirilebilir Yatak[Damian Lazarski]

Eski yatak için yenileme tamamlandı. Bundan böyle, istediğiniz tüm pijama partilerinin tadını çıkarabilir, bir sonraki maceranızı planlarken sıcak kapakların altına gizleyebilir veya loş ışıklı bir odada romantik bir akşam geçirebilirsiniz.

Seviye 1 Çalışma Masası[Tom Butters]

Bu hafta çalışma masa’sını bitirdim.

Bu görseller önümüzdeki hafta karşılaşacağınız görseller.

Günecelleme Videosu[Shadowfrax]

Oyuna bir çok değişiklik geldi konsol yenilendi. Artık daha şık ve sade bir konsola sahibiz ve daha hızlı performanslı bir yapıya büründü optimizasyon çalışmalarımız ve yeniliklerimiz sürecek daha bir çok değişiklik önümüzdeki günlerde oyuna dahil olacak.Takipte Kalın