Rust Devblog 149 Geliştirici Notları

Rust Devblog 149 Geliştirici Notları Yeni Güncellemede Gelenler ve Geliştirmeler Haberimizde!

Yeni ağır zırhları kuşanın. Üssünüzü ayı postundan kilimlerle masa ve sandalyelerle süsleyin. Ayrıca haritada artık loot alanlarını ve otomatları görebileceksiniz. Çıplak oyuncular’ın omuzlarına sarkan kemeri görebileceksiniz. Silahlarımızı ve eşyalarımızı taşıdığımız çantamız olacak aslında bu kemer ve daha bir çok yeni özellik ve değişiklik.

Video Güncelleme[Shadowfrax]

Mağaza Düzeltmeleri[Maurino Berry]

Şok edici bir şekilde Metal Mağazası Cephesi, düzeltilmesi gereken çok az hataya sahipti. Alev makinası tarafından hasar alıyordu ancak bir kaç çalışma ile bunu düzelttik ve diğer metal duvar ile eşitledik. Ayrıca bazı yeniliklerde yaptım! Öncelikle öğeleri hem müşteri olarak hemde satıcı olarak dükkana sağ tıkla yerleştirebilirsiniz. Ayrıca işlem tamamlanmadan önce iki tarafında onay düğmesine bastıktan sonra olan gecikmeyi ayarladım.

Barış Muhafız’ı Modu Geliştirmeleri[Maurino Berry]

Dükkanımı bir hafta boyunca çalıştırdıktan sonra taretlerin barış muhafızı modunun eksikleri olduğunu farkettim. Su şişeleri, kovalar ve kayalar artık taret için düşmanca sayılmayacak. Bununla birlikte taretin görüş alanında ki bir şeye zarar veriyorsanız hemen taret hemen size hedef alacaktır. Bu geliştirmelerin alışverişlerde ve takaslarda yararlı bir şekilde kullanılacağını düşünüyorum. Ayrıca oyuncuları  yeniden canlandıktan sonra dahi düşman olarak tanımlamaya devam edecekleri bir sorunu düzelttim. Son olarak taretlere adeta bir nöbet silahı gibi bir lazer özelliği getirdik. Güvende kal.

Rust Devblog 149 Geliştirici NotlarıRust Devblog 149 Geliştirici Notları

 Genel Yataklar[Maurino Berry]

Brüt ama bir göz atın derim. Yatakların üstüne herkese açık hale getirebileceğiniz bir seçenek ekledim. Eğer bir yatak herkese açık ise herkes yatağa kadar gidip yatağı sahiplenebilir. Arkadaşlarınıza atmaya benzer bir durum ancak yatağı atacağınız kişiyi bilmiyorsanız. Yetkide sadece sizdeyse siz yatağı genel yapıp arkadaşlarınızın arkadaşlarının yada başkalarının kullanmasına izin verebilir. İstediğiniz zamanda özel yapabilirsiniz.

Rust Devblog 149 Geliştirici NotlarıRust Devblog 149 Geliştirici Notları

Rust Devblog 149 Geliştirici Notları

Misafir Kodları[Maurino Berry]

Artık şifreli kilitlerinize misafir kodu ekleyebileceksiniz. Birisi misafir kodu girdiğinde sadece tek seferde kapıyı açıp kapatabilecek başka hiçbir şey yapamayacaktır. Kilidi açamaz, kaldıramaz, şifreyi değiştiremez. Bunun çeşitli nedenlerle kullanışlı olacağını düşünüyorum. Belki bir fırın odasına bir ücret karşılığı geçici erişime izin verebilirsiniz. İlginç olacak.

Ağır Zırh[Maurino Berry, Taylor Reynolds]

Ağır Zırhın gerçekten kaba bir uygulamasına geçtim. Desteklemek için yeni bir özellik ekledim: zırhın maksimum hareket hızını belirleyebilme özelliği. Giydiğiniz ağır zırhın her bir parçası sizi biraz yavaşlatır, tam donanımlı iken toplamda yaklaşık% 30’luk bir hız kaybına uğrarsınız. Sizi korumak için oldukça iyi bir iş çıkarıyor, ancak ısı hasarına karşı çok savunmasız ve sizi kutup biomunda oldukça üşütüyor. Muhtemelen yüksek zırhlı  veya güçlü, ancak önümüzdeki hafta bunu düzelteceğim. Gerçekten gidip, Metal yüz maskesi / göğüs zırhını şimdi ayarlamalıyız, çünkü maliyetlerimize karşı koruma değerlerinin birçoğunun boşa çıktığının farkındayım. Her şeyin mantıklı olduğundan emin olana kadar bunun üzerinde çalışacağım. Ayrıca zırhın hareket sesleri ve görünümünü etkileyen pozitif veya negatif sonuçlarını dengeleyecek değişiklikler yapmam gerekiyor. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca neler yapabileceğimi göreceğim.

Rust Devblog 149 Geliştirici Notları

Mağara Adamı Kanadı[Maurino Berry]

Bu yama ile birlikte bir değişiklik daha yaptım. Mağara Adamı Kanadı’nı oyuna getirdim. Mağara Adamı Kanadı Rust’daki çıplak adamların itemleri nereye sakladığı mantıksızlığını ortadan kaldırmak için getirdiğim bir çalışma. Bu sayede itemleri üzerimizde taşıdığımız bir çanta benzeri kemerin ilk adımı aslında envanterimizin daha mantıklı olması için yürüttüğüm bir çalışma. Her yeniden canlandığımızda üzerimizde olacak olan bu mağara adamı kanadı. Oyuncuların bu kadar itemi nerede taşıyoruz diye sorgulamalarını düzeltmek için getirdiğim bir kıyafet. Ancak bu üzerimizde ekstra slot işgal etmeyecek çünkü bu slotların tam kendisi.

Rust Devblog 149 Geliştirici NotlarıRust Devblog 149 Geliştirici Notları

Otomatik Satış Makinesi[Maurino Berry]

Otomatik Satış Makinesi artık Zırhlı Metal Duvar’la aynı güce sahip. Satım talimatı başına satılan öğe miktarını gösteren bir özellikte ekledim. 1 taş için 10 ahşap istiyorsanız bunun ekrana yansıtıldığını göreceksiniz. Tuş takımında küçük bir değişiklik yaptım ve simge ekran metniyle örtüşmemesi için bazı yeni düzeltmeler yaptım.

Rust Devblog 149 Geliştirici Notları

Loot Alanları Harita İşaretleyicileri[Maurino Berry]

Bu şekilde daha iyi inan bana…

Rust Devblog 149 Geliştirici Notları

Otomatik Satış Makinesi Harita İşaretleyicileri[Maurino Berry]

İşte alışveriş için en önemli olay artık otomatik satış makinelerinin yeri haritada tüm oyuncular tarafından görünecek tıpkı loot alanları gibi. Haritada yeşil alışveriş sepeti şeklinde gözükecek olan noktalara gidip alışverişinizi yapabileceksiniz. Bizi takip etmeye devam edin.

Rust Devblog 149 Geliştirici Notları

Konfor Sağlayan Eşyalar[Damian Lazarski, Vincent Mayeur]

Bu hafta rol oyuncuları, için, evinizi süslemek ve daha rahat yapmak için bazı eklemeler yaptık. Bu yeni öğe grubunda, bir masa ve sandalyeler olmak üzere iki tür kilim bulacaksınız.

Rust Devblog 149 Geliştirici NotlarıRust Devblog 149 Geliştirici Notları

Arazi Detay Değişiklikleri[Diogo Teixeira]

Oyuncuların daha iyi performans almaları için değişiklikler getirdik. Oyuncuların güzel grafiklerle daha iyi performans almalarını sağlayan Patates Modunu kullanıma sunduk. Sadece arazideki detayları değiştirerek oyuncuların daha yüksek performans almasını sağlamak için yeni mod getirdik bu sayede oyuncular daha düşük sistemlerde bu modla daha yüksek performans alabilecekler. İşte patates moduyla diğer modları karşılaştıran bir görüntü:

Rust Devblog 149 Geliştirici Notları

Yeşillik Rüzgar Canlandırma[Diogo Teixeira]

Yeni gelecek olan yeşillikler için gölge ve rüzgar  ayarlamaları yaptık bu hafta bu gelmeyecek ancak yeni yeşillik sisteminde yerini alacak

Ahşap Zırhın Yenilenmesi[Taylor Reynolds]

Ahşap Zırha Kemik Zırhına uyguladığımız sistemi uygulamaya başladım veya daha özel olarak size bir miktar koruma sağlayacak bir şey gibi görünmesini istedim. Paul geçmişi aşarak bunun için harika bir konsept hazırladı, bu yüzden birlikte çalışacak çok materyalim var. Önümüzdeki günlerde hazır olacak kemik zırhı gibi çok daha modüler olacak ve daha korunaklı olacak.

Darbe Efekti Optimizasyonları[André Straubmeier]

Silah ve mermi isabetlerinden gelen parçacık efektleri ve çıkartmalar ile ortaya çıkan performans sorunlarını düzeltmek için çalıştım. Bunu bir nebze başardım %30 etkili oldum ancak daha çok mesafe katetmek gerekiyor. Bunu başaracağıma eminim.

Daha bir çok optimizasyon sorunu bug ve seslerde değişiklikler oldu yeni hareket tarzları eklendi. Bir çok bug fixlendi ve yeni güncelleştirmeler gelmeye devam edecek. Takipte Kalın. Sağlıcakla Kalın. Oynadi.com Olarak İyi Oyunlar Dileriz. Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorumlarda Belirtebilirsiniz.