Rust Türkiye’den Merhaba arkadaşlar;

     Evet… baya uzun zaman oldu ilk kadın karakterlerinin rust’a geleceğini duyurduğumuzda ve gelmesinin kimse bu kadar beklemiyordu süreceğini ama artık oyundalar !. Aylar önce oynadi.com rust türk sunucularında ilk defa duyurusunu yaptığımız zaman büyük bir ilgi görmüştü. O zamanlar sadece admin karakterleri kadın olmuş ve bu süre  1 hafta sürmüştü. Uzun zamandır sıkça aldığım sorulardan birisiydi “ne zaman kadın kadın karakterler gelecek ? “. Lafı daha fazla uzatmadan işte önümüzdeki güncellemenin detayları.

07.04.16 da güncelleme ile Rust Türkiye’ye gelecek Yeniliklerin başlıkları: 

-Kadın karakterler

-Oyuncu Modellemeleri

-Roket Hasarının düzeltilmesi

-FaceMask (metal kask) güncellemsi

-Diğer Zırh Güncellemeleri

-Şırınganın ayarlanması

 

Uyarı: Grafikler +18 yaş ve altı için uygun değildir.

Kadın Karakterler

 

oynadi.com rust türk kadın karakter

oynadi.com rust türk kadın karakter

     

     Bu perşembe gelecek olan güncelleme ile artık oyunda kadın karakterleri görmeye başlayacağız. Garry’nin karakter modellerinin üzerinde yaptığı grafik geliştirmelerinin ardından artık rusttaki oyuncu karakterlerinin görüntü kalitesinde ve netliğinde büyük farklar olacak kim bilir belki ilerde sırf tipine bakarak arkadaşımızı veya düşmanımızı tanıyabileceğimiz günler gelir.

 

 

Oyuncu Modellemeleri

Kadın karakterler bu haftaki tek yenilik değil elbette. Erkek karakterlerin modelleme sisteminde yapılan güncellemeler sayesinde kadınların gölgesinde kalmayacaklar gibi 🙂 Yeni yüzler ve yeni ifadeler ile görsellikleri daha ileri seviyeye taşınmış. Resimler bin tane sözden daha iyi anlatır işte yeni modellerimiz:

 

 

Roket Hasarının Düzeltilmesi

     Geçen haftaki rusta gelen güncellemede ki patlayıcının hasarının ayarlanması ve duvarların sert ve yumuşak kısımlarının belirlenmesinin sebebiyet verdiği bir hatadan dolayı bu haftaki raidler baya bir sancılı geçti. Bu sorun düzeltildi tabi hemen heyecanlanmayın çünkü perşembe günü gelecek güncellemede aktif olacaktır.

 

Facemask güncellemesi

     Geçen haftaki zırhlarda ki güncellemeden sonra FaceMask (Metal yüz kaskı) fazla koruma sağlamaya başlamıştı. Oynadi.com rust türk sunucularında yaptığımız testlerde görüğümüz durumu doğruluyordu. Metal kask takanlar her aldıkları hit başına canları baya az şekilde düşüyordu. Eskiden tek mermi ile kafadan 100 canı olan bir kişiyi öldürebiliyor veya ciddi yaralamaya sebep veriyordunuz. Bu gelen güncellemede ki sorun yüzünden artık eskisi gibi metal kask takanlara hasar vermeniz mümkün değil. Rust ekibinin yaptığı incelemelerde metal kask iki kat koruma sağladığı da ortaya çıkmıştır. Önümüzdeki güncellemede bunu düzelttiklerini bildirdiler. Bundan sonra metal kask 10 hit alabilecek dayanıklıkta olacaktır.

 

Diğer Zırh güncellemeleri

     Diğer kafa zırhlarında yapılan güncellemede ise artık metal kask dışındaki kasklar daha az koruma sağlayacaklar. Bu bahsettiğimiz kasklar kahve kutusundan veya mavi kovadan yapılan kasklar … Ayrıca Metal göğüs zırhıda 15 hit kadar dayanabilecek şekilde ayarlandı. 

Şırınganın Ayarlanması

     Zırhlarda yapılan değişikliklerin yanı sıra şırınganın verdiği can miktarında da değişikliğe gidildi sebebi geçen haftaki güncellemede ki yapılan hatalar. Artık ilk şırıngayı bastıgınızda karakteriniz anlık olarak +15 can kazanacak (Geçen haftaki güncelleme ile bu değer 5 idi) ve zaman ilerledikçe ekstradan +20 can daha verecektir(eskisinde +30 idi) Az olarak gözükebilir ama +10 can bazı durumlarda büyük fark yapabiliyor ve her şey demek olabiliyor. 

 

 

Arkadaşlar kadın karakterler ve gelecek olan güncelleme hakkınızdaki  düşüncelerinizi ve yorumlarınızı alalım => FORUMA GİT