Devblog 146 Geliştirici Notları

Devblog 146 Geliştirici Notları

Bu hafta pek çok değişiklik var: Alev Taretleri ve Tuna Lambaları ekledik, cephane stack sayısı 128’e çıktı, daha önce ziyaret edilen sunuculara artık 3-4 kat daha hızlı bağlanılıyor.

Duvar lambaları [Maurino Berry]

Oldukça açıklayıcı ve reddit’teki insanlar bunu bir sürü neden ağlıyordu. Her iki durumda da burada:

Umarım FPS’inizi düşürmezler ve önümüzdeki hafta bunları kaldırmak zorunda kalmayacağım.
(Kamp ateşi oyunda çok fazla bir aydınlık sağlıyorken böyle bir şeyin gelmesi pekte önemli olduğunu düşünmüyorum.)

Alev Tareti [Maurino Berry]

Bu adamla çok eğleniyordum. Düşük Kaliteli Yakıt kullanan bir alan savunma tuzağıyla mühimmat olarak. Potansiyel raiderleri yavaşlatmak için üssünüzün her köşesinden köşeye yerleştirmek isteyeceksiniz.Tetiklendiğinde, 5 saniye boyunca alevler püskürterek oyuncu hareketini engeller ve hasara neden olur. (Ahşap yapıların içerisine koymayın.)Bu taret ile bir deneme olarak da biraz farklı bir şey yapıyoruz: onunla yetki vermek yerine, Ayrıcalıklı İnsanlara saldırmayacaksınız. Eğer birilerini üssünüze sokmaya gerçekten izin vermek istiyorsanız, şimdilik yakıt alın. (Ekledikleri taret artık eski yetki alma sistemi ile değil alet dolabı yetkisi olmayan kişilere saldıracak. Bu yeniliğin güzel olduğunu düşünüyorum çünkü eskiden yetkiyi sıfırlama almayı unutma gibi sorunlar çıkıyordu. Alev Tareti raid püskürtme konusunda ne kadar etkili olucak onuda oyun içersinde göreceğiz.)

Muhtemel Taret aşağı yukarı sağ sola alev püskürtürken eğer kasma olursa düzeltilcek.

Radyasyon Değişiklikleri [Maurino Berry]

Ufak miktarda radyasyonun daima giyim yoluyla sızmasına izin veren bu küçük kod vardı. Uygulamada bu rahatsız ediciydi, çünkü bir Radsuit’de bile bandajları spam etmeniz gerekiyordu. Bu konu hakkında değişiklikler yapılcak.

Ayrıcalık Işık Kısıtlamaları Oluşturma [Maurino Berry]

Büyülü olduğunu biliyorum, ama şu an umurumda değil: Hiç kimsenin tavan lambası ya da fener ya da dışarıdaki gibi bir şey olmayan bir üs tasarlamamasından nefret ederdim, çünkü biri başını koşup Alt Sınıf Yakıtını 5 saniye içerisinde çalabilicek. Artık Yapı Özelliğiniz varsa Tavan Işığı, Duvar Işığı ve Fener programına erişebilirsiniz. Gelecekte bu durum değişebilir, ancak şimdi bunu deneyelim. [Güzel bir sistem artık lamba , fener gibi eşyaları build yetkisi olmayan kişiler içeriğine erişemiyecekler.]

Su Dolum Değişiklikleri [Maurino Berry]

Artık bir su bidonunun veya su yakalayıcının musluğundan su kaplarını doldurabilirsiniz. Buna eşlik edecek çok kötü bir parçacık etkisi var!

Açılır Merdiven Kapağı Değişiklikleri [Maurino Berry]

Merdiven Kapağının ‘zayıf’ tarafındaki kayalara artık spam yapamazsınız. Üzgünüm, ama bu aptalca bir şeydi. Bir kapak şimdi her bakımdan bir Sac Metal Kapıya tamamen eşdeğerdir ve üzerlerinde 347 kayanın kullanılmasıyla kırılmaya karşı savunmasızdır.

Dikim Değişiklikleri [Maurino Berry]

Ben bitkilerin hasar alması ve parçalanması için şeyleri değiştirdim. Öldüklerinde çok daha uzun süre kalırlar, böylece boş bir ekici kutu yerine ihmal ettiğiniz boktan ölü bitkileri görme şansına sahip olursunuz. Ayrıca ekici kutuların topraklarını tamamen doymuş hale getirmek için bir kova ile daha az yolculuk yapmanız gerekecektir. Dikim konusunda daha fazla iş yapılması gerekiyor, ancak başka şeyler uygulamak için biraz dinlenmeliyim … [Şimdilik ekme biçme konuları pek önemli gelmesede gelecek için temel oluşturulmaya çalışılıyor eğer güzel şeyler elde edilirse ilerleyen zamanlarda daha farklı şeyler ile karşımıza çıkacaklarından eminim .]

Cephane [Maurino Berry]

Çoğu cephane 128’e çıktı.

Tabela Maliyet İndirimleri [Maurino Berry]

Vaov! 750 Metal Parça, Ahşap ve Kumaş üzerine mal olan büyük bir afiş. Bunlardan birini sonsuza dek hazırlamadığıma şaşmamalı. Neredeyse tüm egzotik tabelalar maliyetlerini ⅓ veya ¼ olarak indirdiler. [Bir tabelaya istenilen malzeme çok aşırı derece uçuktu böyle bir azaltma gerekliydi. ]

Ok Yolları [Maurino Berry]

Ok yolları yanlış gölgelendirici kullanıyordu ve aydınlatma bilgilerini hesaba katmadı. Bu, patikalar parlak beyazdı, gece geç saatlerde bile gizli operasyonları çok zorlaştırıyordu. Bu daha sonra düzeltildi.

Oyuncu Modeli Düzeltmeleri [Garry Newman]

Oyuncu dururken, oyuncu modeli yeni açılar güncel değildi. Bu, oyuncunun tamamen farklı yönde seyrettiğini ve saldırdıklarına kadar bilemeyeceğiniz anlamına geliyordu. Bu artık düzeltildi.

Oyuncunun alt yarısı artık bir ölü bölge, bu nedenle vücudun üst yarısı o ölü bölge içinde dönebilir ve alt yarısı açıların rahatsızlanmasına ve bacaklar dönmeye başlayana kadar duracaktır. Bu, bütün modelin yerinde dönmesinden biraz daha robotik görünüyor.

Hafifçe aşağı doğru kafa vururken öfkelenmemek için oyuncunun omurgasını hafifçe manipüle ettim. Yukarı bakıldığında, oyuncunun üst omurgası, alt omurgayı aşağı doğru ittiğinde daha fazla bükülür.

[Son zamanlarda oyuncu modellerini düzeltmek amaçlı yaptıkları güncelleme ile iyice bozulmuş rakibin nereye baktığı anlaşılmıyor bazen ise arkası dönükken aslında bize dönük bir şekilde olması gibi buglar oluşuyordu sanırım yeni değişiklikler ile bunları düzelttiler.]

Skin Değişimleri [Garry Newman]

Derileri nasıl uyguladığımızı değiştirdim. Eskiden aptalca bir şeydi ve bunu açıklamaya bile can atamıyorum.Hızlı Craft, seçilen son skini içeren öğeleri hazırlayacak. Hazırlama sırası, seçilen skini kullanarak öğeleri gösterir. Oyuncu daha önce bir tane seçtiyse, skinli kayayla başlayacak.

Win32 Hataları [Garry Newman]

Windows’un 32 bit sürümüne iseniz, muhtemelen Rust oynamak mümkün olmayacaktır . Bununla ilgili bir fix yapıldı artık düzgün bir şekilde başlatabilirsiniz.

Modüler Borular [Damian Lazarski]

Bir dizi modüler boru, elektrik tesisatı, hava borusu, vana, gösterge vb. Üzerinde çalışıyordum. Bunların bazıları bunkerlerde geçen hafta yapılan güncellemede gösterildi, ancak sadece gri renk kutulardı. Fikir düz, kavisli ve kırık boruları içeren bir grup varyasyon yaratmak ve bunları biraz daha fazla derinlik ve ilgi eklemek için mevcut iç kısımlara yerleştirmektir; yani keşfederken boş duvarlara bakmak için daha az zaman harcayacağınız anlamına gelir. Highpoly ve bakes bitti, ancak yine de tekstüre etme ve tüm varyantları ayarlama üzerinde çalışıyorum.

Buna ek olarak, bu hafta Diogo’ya inşaat konuşlandırılabilirleri için oklüder kafesleri ile yardımcı olmak için biraz zaman harcadım.

Devblog 146 Geliştirici Notları

Devblog 146 Geliştirici Notları

Yükleme Süreleri [André Straubmeier]

Dünya serileştirme sisteminin ilk yinelemesi artık aktif. Bu, bir sunucuya ilk katıldığınızda dünyanın oluşturulduğu ve önbelleklendiği anlamına gelir. Ardışık birleşmeler, dünyayı önbellekten yükleyebilir. Bu, yükleme sürelerinin önemli ölçüde azaltıldığı anlamına gelmektedir. Bknz; 

[Videoda görüldüğü üzere yaklaşık 5-6x daha hızlı bir şekilde sunuculara girilmektedir . Bu sistem sunucuya girdiğinizde önbelleğe aldığı için tekrar download etmeyerek önbellek üzerinden daha hızlı yüklemektedir.]

 

Sunucu Fizik Hatası [André Straubmeier]

Alistair ve ben hala sunucu fizik hataını araştırıyoruz. Tüm sunucular bugün temizledikleri için en azından bir hafta daha büyük bir sorun olmamalı, ancak şimdiye kadar bunun nereden geldiğine kesin bir cevap bulamadık. Unity’nin fizik sisteminde, dünyada en az bir tane bile çarpma birimi ve en az bir rijit gövde varsa, gerçekten rasgele düşük seviyeli bir sunucu çökmesi görüyoruz. Unity ile de bağlantı kurdum ve bunu mümkün olan en kısa sürede, Unity güncellemesinde veya tarafımıza bir çözüm bularak çözmeye çalışıyoruz.

Fizik Optimizasyonu [André Straubmeier]

Fizik kazasını araştırırken bazı fizik verimsizlikleri buldum ve ihtiyaç duyulduğundan onları optimize ettim. Sunucu, tüm katı cisimleri tavan ışıklarından çıkardığım ve istemcinin uzaktaki bu katı cisimleri yok etmede daha iyi bir iş çıkardığı için şimdi daha az katı cisim kullanıyor.

Muharebe Günlüğü Kimliği (Combat Log) [André Straubmeier]

Hem saldırgan hem de hedef için benzersiz bir kimlik ekleyerek muharebe günlüğünü daha kullanışlı kıldım. Bu, oyunculara grup angajmanlarında ayrım yapmaktan daha kolaylaşıyor.

Devblog 146 Geliştirici Notları

Devblog 146 Geliştirici Notları

Mağara Ambiansı  [ReverbAlex Rehberg]

Bu hafta mağaralara bir atmosfer ekledim. Bunun için bir sürü tasarım yaptım, ancak biraz sıkıştı ve şimdi de şimdi uygulandı. Ambiyans sistemi, yer altı ortamındaki aydınlatmayı şu an yeryüzünde aydınlatmak için kullandığımız çevre hacimlerinin farkındadır, bu yüzden mağaralarda oynamaktan kuşlar gibi şeyler de durdurmak için kullanıyoruz.

Ayrıca, yankı ayarlarını merkezi bir yerde saklamanın bir yolunu ayarladım ve mağaralarda yankı üzerinde bir geçiş yaptım.

Dağıtılabilir Yerleştirme Sesleri [Alex Rehberg]

Bu hafta konuşlandırılabilir yerleşim sesleri üzerine bir cila geçişi başlattım ve hala eksik olan bazı nesneler için sesler üzerinde çalışmaya başladım (kilit, su arıtıcısı, vb.).

Ağır Plaka Zırhı [Taylor Reynolds]

Pişirme işini bitirdim ve ağır plakalı zırhın tekstüre edilmesi, bacaklara biraz daha hantal hissettirmek için bir miktar ekstra kaplama ekledi.

Devblog 146 Geliştirici Notları

Devblog 146 Geliştirici Notları

Oyuncu Animasyonları [Minh Le]

Üçüncü şahıs animasyonlarını bir araya getirdim, böylece oyuncunun karşı karşıya olduğu yönü doğru bir şekilde gösterdim. Ayrıca oyuncu,  hedef aldığı zaman yeni animasyonlar da hazırladım.diğer oyuncuların sizi hedef alıp almadığını veya yalnızca kalça atışları yaptığını söylemeyi kolaylaştırıyor. Bu hafta bir sürü silah yapmayı başardım, ancak halen devam edecek çok şey var, bu yüzden muhtemelen gereken tüm silahları canlandırmadan birkaç hafta önce olacak

Dünya Model Optimizasyonu [Alex Webster]

Uzun listede silah çalışmaya devam ediyor. Prefabrik tarafta da (garip bağlantılar ve değerler) temizlik yapıldı, bu da bu görevi biraz daha zaman aldı. Kaliteyi koruyacağımız, ancak performansa yardımcı olacağını umduğumuz bütçeler üzerinde durduk. Tüm modellerde üç LOD bulunur; en yüksek detay 4-6k üçgen, en düşük olan 100’dür.

Metal Göğüs Astarları [Alex Webster]

Göğüs tablası şimdi çok uzun süredir elastik / gerilimi gidermek için güncellendi.

 

Değişiklik

Sabit oyuncunun model açıları daima doğru yayınlanmıyor
Döndürme duran oyuncu modellerinde 80 derece ölü bölge var
Oyuncu merdiveni animasyonları eklendi
Sabit oyuncunun modeli ayakları jog / kaydırmalı animasyonlarda kayar
Sabit oynatıcı modeli, yukarıdan aşağıya doğru değişirken bağlama
Oyuncu modelleri daha az kafalı görünüyor
Win32'de sabit steam başlatma hataları
Yedekli sahiplik sistemi kaldırıldı
Sabit kabak kaskı çok erken çıkarıldı
Optimize konsol sistemi
Quickcraft en son seçilen skini kullanır
Çift Barrel Tüfeği kaplanabilir
Satchel Ücreti kaplanabilir
Daha önce seçilen deriye tenli kaya ile yumuşatılır
Zanaat sırasındaki simgeler skin simgesini kullanıyor
steam envanteri kaynakları (bez gibi) yığılmış
Çekiç kılavuzu kırmızı yerine mavidir
Eoka kaplanabilir
Oyuncu kafatasları, oldukları oyuncudan sonra verilir.
Birkaç 3. kişinin animasyonlarında sabit oryantasyon
Ortam sistemleri, ortam türleri arasında ayrım yapar (yeraltı)
Mağara ambiyansı eklendi
Yankılanma ayarlarını merkezi bir yerde saklamanın bir yolu eklendi
Doğal mağaralarda cilalı yankı
Torch dünya modeli ve prefabrik optimizasyon
Kurtarılmış kılıç dünya modeli ve prefabrik optimizasyon
Mace dünya modeli ve prefabrik optimizasyon
Kurtarılan icepick dünya modeli ve prefabrik optimizasyon
Thompson dünya modeli ve prefabrik optimizasyon
Çift namlu av tüfeği dünya modeli ve prefabrik optimizasyon
Satchel, dünya modeli ve prefabrik optimizasyon için ücret talep ediyor
Kurtarılmış balta dünya modeli ve prefabrik optimizasyon
Yarı otomatik tabanca dünya modeli & prefabrik optimizasyon
Metal göğüs derisi yüzey iyileştirmeleri
Sabit silahlar fırlatıldığında çok erken kahrediyorlar
Tavan ışıklarının optimize edilmiş istemci tarafı rijit cisim uzaktan tarama
Kayıtlardaki sabit çift kopya topluluk ve kaynak mevduat varlıkları
Tavan aydınlatması rijit cisimlerini sunucudan çıkardı.
Zaman ölçek ve yerçekimi sunucusu girintileri eklendi
Cesetler, etkinlikler ve dropitems sunucusu girintileri eklendi
Respawn_groups ve respawn_populations sunucu yönlendirmeleri eklendi
Bina ayrıcalıkları içerisindeyken sabit bina düşürme kötüye kullanımı
Çeşitli junkpile varlıklarına eksik fizik malzemeleri eklendi
Saldırganın benzersiz kimliği eklendi ve muharebe günlüğü hedefi
Dünya önbelleğe alma eklendi (yükleme sürelerinin azalması)
World.cache convar'ı ekledi (önbelleğe almayı değiştirir)
Liman prefabralarından azalan seri hale getirme masrafları
Dosyaları dökümlemek için çarpıştırıcı durumu eklendi
Yöneticiler / geliştiriciler için 60 saniye intihar süresi sınırlaması kaldırıldı
Merdiven çıkış kapısı için devre dışı kabuk koruması
Merdiven kapağı artık Sac Metal Kapı ile aynı
Merdiven kapağı / sac metal kapıları artık rock spamlarına karşı savunmasız
Atılan su şimdi eşyalar arasında yükü eşit şekilde dağıttı
Su ekici topraklarını doyurmak için daha az geziye ihtiyaç duyar
Su bidonlarının / muslukların musluk bölümünden gelen kovaları / şişeleri doldurabilir
Cleaver biraz daha hasar verir ve daha yüksek bir saldırı yarıçapı geçirir
Minör sabit Radyasyon Hasar tamamen korunmuş olsa da hasar görmüş
Duvar Lambaları Eklendi
Işık Kaynakları, yalnızca o alanda inşa edebiliyorsa yağmalandırılabilir / açılabilir / kapatılabilir
Çoğu cephane 128'e kadar stack
Kemik zırhı maliyet düşürme
Artık küçük kutulara fenerler koyabilir
Ölü bitkiler daha fazla kalır
Bitkileri parçalayabilir
Egzotik tabelaların maliyeti önemli ölçüde azaltıldı
Alev Taret Eklendi