devblog 142 geliştirici notlarıdevblog 142 geliştirici notları

Devblog 142 Geliştirici Notları

Maalesef, yama Cuma gününe ertelendi. O zamana kadar gelgit sizi devblog 142 yapıyor. Yeni Yıl kararımız, limanlar eklemek, performansı artırmak ve sunucuları silmektir.

Limanlar Oyunda [Vincent Mayeur-Damian Lazarski]

devblog 142 geliştirici notları

devblog 142 geliştirici notları

Limanlar artık oyuna eklendi. Early game ve fresh spawnlar için yağma, önceki anıtlara kıyasla keskin nişancılar için daha az fırsat ve okyanus yoluyla bölgeden kaçma şansı elde edecekler. Sanatımızın çoğu bu yeni alanlar için yapılır ve daha önceki anıtlardan bazılarını bu belgeyi kullanarak geliştirmiştik. Ancak buradan blokerler çıkmış olabilir ve önümüzdeki günlerde demir alacağız.

Optimizasyon [Garry Newman]

Birliğin profiler oldukça geniştir: kaç tane köşenin çizdiğinizi söyleyecektir, ancak gerçekten çizdiği şey değil. Bir miktar üçgen çizdiğimizi bildiğimizde bu bir sorundur, ancak üçgenlerin hangi oranda çizildiğinden çok emin değiliz.

Bu yüzden bir alet yaptım. Konsolda renderinfo yazarak oyunu oynayabilirsiniz. Harici bir uygulama açar ve bir grup istatistik listeler. Sahnedeki her oluşturucuyu kaydeder, sonra bunları örgü veya varlık olarak gruplayabilir, ardından toplam köşeleriyle siparişi verebilirsiniz. Hangisinin bizim için gerçekten faydalı olduğu ispatlandı. devblog-optimizasyon

Burada, sahnede 67 Pookie Ayı olduğunu ve hepsinin çekildiğini görebiliyoruz. Pookie, mesafe çekildi değil ve LOD’u yok.

Bu, bize düzeltilmesi gereken önemli performans sorunları listesini verdi. Örneğin, Alex, Eoka Tabancaları LOD’larının geriye doğru yapılandırıldığını keşfetti; siz ondan uzaklaştıkça, o kadar detaylı hale geldi.

Skin Fiyatları [Garry Newman]

Dün bir grup yeni skin çıkardım. Muhtemelen fark ettiğiniz gibi, yeni skinlerin fiyatı oldukça düşüktür.Bunu geçen hafta da yaptık ve hepsi rasgele orta ve yüksek fiyatlı oldukları zamanki kadar para kazandık. Bu, skin oluşturucuları için para kazanmak ile bir çok insanı mutlu etmek arasında bir iyi dengeye benziyor, bu yüzden buna devam edeceğiz.

Bu mesele, insanların aldıkları eşyaların ticarete değer ve satış yapmayı bıraktıktan sonra satılmasını istemelerinin bir başka deyişiyle eşyaların fiyatlarının yaşına bağlı olacağını düşünüyorum: Bu hafta yayınlanan eşyalar 1 dolar. Geçen hafta yayınlanan skin’ler 2 dolara kadar çıkacak. Bu, eşyaların fiyatlarının, insanların pazardan alması daha mantıklı hale gelene kadar yükseliyor, bu noktada mağazamızdan daha fazla deriye yer açmak için emekliye ayrılacakları anlamına geliyor. Sadece bir fikir.

Tatil İçeriği Engelli [Maurino Berry]

Umarım hepinize iyi bir tatil geçirdiniz ve yeni bir yıl geçirdi. Tatil içeriği Devblog 142 geliştirici notları nın yayımlanmasından sonra devre dışı bırakıldı.

 

Parçacık Performansı [Maurino Berry]

Parçacıklarla birlikte oldukça büyük bir performans hatası keşfettik: kamp ateşleri, fırınlar, fenerler ve tavan ışıkları söndüğünde neredeyse her şeyin üzerinde olduğu kadar maliyetleniyorlardı. Bu, menzil dışında olduğu zaman da dahil edildi. Bunun nedeni, sadece emisyonlarını kapattığımız ve geri kalanını Birlik yapacağını düşünüyoruz. Durum böyle değil ve hala yapmamam gereken bir sürü matematik ve mantık yapıyor. Bunu değiştirdim, böylece parçacık sistemlerinin kapalı olması ya da çok uzak olması artık hiçbir CPU maliyetine neden olmuyor. Nüfusun bulunduğu bir haritada nerede olursanız olun, birkaç düzine kamp ateşi veya fırını her zaman görebildiğiniz için bu, küçük bir performans artışı sağlamalıdır.

 

Render İyileştirmesi – Örnekleme [Diogo Teixeira]

Devblog 142 geliştirici notları ile birlikte Garry performansı ele almak için ekibi bir araya getirdi ve sonuç almaya başladık. Gölgelendiricileri desteklemek için değiştirerek donanım örneklemesine karşı koyarak başladım. Bu, son zamanlarda Unity tarafından tanıtılan, aynı anda bir sürü nesne oluşturmamıza izin veren bir özelliktir; tek şart, aynı materyali paylaşması ve aralarında sadece birkaç özellik değişmesidir.

Biom kayaları desteklemeye başladık, ancak bazı diğer varlıklar da bunun avantajlarından yararlanıyor. Gelecek hafta, bu yeteneği elimizden geldiğince çok varlık haline getireceğiz.

Bu değişikliklerin GPU yerine CPU yükünü azaltmaya yönelik olduğunu unutmayın; şu anda yoğun bir şekilde bağlı olduğumuz yer. Bununla birlikte, bu, güçlü bir GPU’nuz varsa iyileştirmeleri fark etme olasılığınızın daha yüksek olduğunu gösterir.

NaN Exploits [André Straubmeier]

Hile geliştiricilerinin sunucunun NaN değerlerini göndererek bazı sunucu tarafı kodlarını karıştırmasına izin veren birkaç saldırı gerçekleştirildi. Bu, bir durumda sunucuyu, yeni oynatıcı sağlığını NaN olarak hesaplamak için kullanabilir ve bu da aslında oyuncuyu yenilmez hale getiriyordu. Bu istismar artık düzeltildi.

Bozulmaları İnşa Et [André Straubmeier]

Tüneller ve mağaralarla ilgili çeşitli bina kullanımlarını düzelttim ve insanların yüksek dış duvarını, duvarın altından alabileceği bir biçimde yerleştirmesine izin veren bir konuyu ele aldım.

Viewmodel Animasyon [Minh Le]

Oyuncuların bir kısmını silahla tuttuğunu ilk kişi olarak çözmeye karar verdim. Bazı oyuncular destekleyen elin biraz dışa baktığını söylediler, çünkü parmaklarının hepsi silah tutmuyor. Bunu düzelttim, hem de bir sürü animasyon yaptım böylece daha keskin ve daha az kayganlaştı.

Magnum Revolver [Minh Le]

Yeni revolver modelini bitirdim ve animasyon için donanıma koymaya başladım. Şimdiye kadar bir taslak oluşturuldu.

Rust python

Rust python

Ayı Rework [Taylor Reynolds]

Bu hafta ayı tekrar çalışmaya devam ettik ve düşük poliüretan üzerine başladım. Ayılar garip şeyler, ve hareket aralığı oldukça dikkat çekici. Bunlar öncelikle dörtlüdür, fakat sık sık iki ayaklı duruyorlar, bu yüzden ağın her iki eyaleti de desteklemek için doğru geometriye sahip olmasını istedim. Farklı devletlerin nasıl görünebilecekleri hakkında bir WIP var.

devblog-bear

Kürkün nasıl işleyeceği konusunda biraz test yaptım. Noel öncesinde kürk için birkaç seçenek tartıştık. Bu el yapımı emniyetli opsiyon veya diğer seçenekler iyi çalışmıyorsa kullanacağımız opsiyon. Hiçbir zaman kullanılmayabilir, ancak herkes başarısız olursa hala iyi bir kürk yapma yöntemimiz olduğunu bilmek güzel bir şey.

rust-devblog-bear

Ses [Alex Rehberg]

Öncelikle bu hafta hayvan sesleri üzerine ikinci bir geçiş üzerinde çalışıyordum. Ayı çoğunlukla tamamlandı ve şimdi çok daha iyi ses çıkarıyor. Ayak sesleri boktan bir davul makinesi gibi gelmiyor ve hırıltılar daha şimdi tam ve ayrıntılı bir şekilde sesleniyor. Hâlâ benim sesim ama orijinal ayı hırıltılarının kaynağını kaydettiğimden daha güzel bir mikrofon aldım ve işlediklerinde nasıl ses çıkardığına göre büyük fark yarattı.

Bir ayı döndüğünde oynayan koşu animasyonlarının, ayak seslerinin tetikleyicisi olan olayların eksik olduğunu keşfettim; ayı sesleri ayıların bu kadar sinsi halinin bir parçasıydı. Düz çalışan ve dönen koşu animasyonları arasında düzgün bir şekilde harmanlanmak için bir harman ağacı kullanıyoruz ve tamamen harmanlanmış katmanlardaki daha önce animasyon olayları yine de tetiklenecek, ancak Unity bazı noktaları sabitledi ve sanırım o zamandan beri etkinlikler eklemedik o oldu. Henüz ayı sesleri koymadığım halde bu hafta düzeltme ekliyorum.

Bu hafta biraz daha ambiyans cilası yaptım. Hiçbir şey çılgınca değil, sadece arka plan döngülerinden biraz daha az statik ve daha ayrıntılı olarak hissetmeye çalışmak.

Bazılarınız kurnaz serserilerin balkabağında bekleme kuleleri yapmak için kullandıkları böcekleri sıraladım, kurşun fişeklerindeki ses sınırlamalarını sıktılar, böylece av tüfeği çekimleri o kadar deli gibi gelmedi ve sesi devre dışı bırakmak için konvansı da çıkardım. Bu hafta oklüzyon.