PUBG’nin Çöl Haritası “Miramar” Resmen Yayınlandı! (Harita ve Bölge İsimleri), Önü alınamaz yükselişiyle son dönemin açık ara en çok oynanan oyunu olan ben bu yazıyı yazarken bile PlayerUnknown’s Battlegrounds hızla büyümeye devam ediyor. Henüz Erken Erişim’den çıkmamasına rağmen PUBG’nin çöl temalı ikinci haritası Miramar bugün resmi forum’da duyuruldu.

Playerunknowns Battlegrounds Miramar (Çöl Haritası)

Dün yayınladığım yazıda ise PUBG oyun geliştirici ekibi araç seslerinin değişeceğini hatta bunun çalışmalarının sürdürüldüğünü açıklamıştı, araç sesleri için Almanya’lı bir firma ile anlaşan ve farklı bir teknikle araç seslerini kaydetmeye çalıştıkları proje hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bu yazımı da okuyun; https://oynadi.com/oyunlar/pubg/pubgde-ki-arac-sesleri-degisiyor-yeni-arac-geliyor-bakin-yeni-arac-sesleri-nasil-yapiliyor/

Uzunca bir süredir beklediğimiz yeni haritanın adı ilk kez söylenirken, PUBG’nin önemli bir e-spor olma yolunda ihtiyacı olan harita çeşitliliği yönünde ilk çalışma da oluşturuldu.

PUBG’nin Çöl Haritası “Miramar” Resmen Yayınlandı! (Harita ve Bölge İsimleri)

Playerunknowns Battlegrounds Miramar (Çöl Haritası)

Kelimelerin ötesinde heyecanlıyız ve nihayetinde yeni çöl haritamızın adını paylaşıp ziyaret edebileceğiniz bazı yerler hakkında biraz bilgi verelim.

Yeni bir harita oluşturmaya karar verdiğimizde, Erangel’den (şuan da ki harita) çok farklı bir çevre yaratmaya odaklandık. Yemyeşil tarlalar ve ormanların bulunduğu temanın tam ters yönün de gitmek istedik ve şimdi açığa vurabildiğimiz Miramar’ın sert ve affedici olmayan çölüne vardık.

Miramar’ın eşsiz arazisi ve yoğun kentsel alanları, eski stratejilerin artık çalışamayacağı yeni taktikler gerektiği yeni bir Battle Royale deneyimi yaratacak. Yakında kendiniz de yaşayacağınız için size çok fazla şey anlatmak istemiyoruz, ancak önemli yerlerdeki ve kasabalardan birkaç kısa açıklama yazmıştık. Bunları yeni ekran görüntüleriyle birlikte aşağıda bulabilirsiniz.

Playerunknowns Battlegrounds Miramar (Çöl Haritası)

Miramar Haritasın’da ki Yerler;

Los Leones

 • Bölgedeki en büyük şehir olan Los Leones, bol miktarda alışveriş imkanı, yeni bir inşaatla dolu bir siluet ve görkemli, altın renginde bir şehir merkezi sunmaktadır. Oyuncular sayısız şantiye alanını keşfetmek suretiyle yüksek avantajlar sağlamalı ve boşluklu, terk edilmiş ticari binalar için vazgeçmez.

El Pozo

 • El Pozo, büyük endüstriyel ve eğlence bölgeleriyle tanınan bir şehirdir. Oyuncular Luchador Arena’daki tüm oyunculara karşı kendilerini test edebilir, motosiklet becerilerini sınava sokabilirler Ölüm kasesinde veya uzun ölü tekstil fabrikalarının kalıntılarını avlayabilirler.

Monte Nuevo

 • Monte Nuevo kuşatılmış bir kasabanın resmi. Sakinlerini korumak için inşa edilmiş olan Ramshackle duvarları, oyuncuların iyi stoklanmış bileşimi keşfetmelerini sağlamak için geniş bir kapak sağlar.

Valle del Mar

 • Valle del Mar, De Toro köprüsünün ikiye bölünmüş renkli bir okyanus kasabasıdır. Köprünün batısında, şirin bir okul ve doğuya doğru güzel bir kilise var. Bu şehri tutmanın anahtarı köprü kontrolüdür, çünkü anakarayla ada arasındaki tek doğrudan yol budur.

La Cobreria

 • La Cobrería’nın en göze çarpan özelliği Miramar’ın nakliye ve nakliye capitolü muazzam bir Rail Yard’tır. Burada, oyuncular ölü bir endüstrinin yarısı gömülü kargo avında avlanacak ve avlayacak. Dikkatli oyuncular Yard’ı tutmaya çalışmadan önce bu kasabayı kaplayan okulları ve kampüsü yağmalamalıdır.

San Martin

 • San Martín, Hacienda Del Patrón’un hemen batısında yer almaktadır. Kontrol noktaları ve engelleri, bu kez sakin küçük kasabayı bir savaş bölgesine dönüştürdü. Şehrin her iki tarafında da göz ardı ediliyor, bu yüzden kasabaya şarj etmeden önce dikkatli oyuncular önce gözlem yapmalıdır.

San Martin

 • San Martín, Hacienda Del Patrón’un hemen batısında yer almaktadır. Kontrol noktaları ve engelleri, bu kez sakin küçük kasabayı bir savaş bölgesine dönüştürdü. Şehrin her iki tarafında da göz ardı ediliyor, bu yüzden kasabaya şarj etmeden önce dikkatli oyuncular önce gözlem yapmalıdır.

Chumacera

 • Chumacera, Miramar’ın bir zamanlar gelişen tekstil endüstrisinin kabuğudur. Uzun süre terk edilmiş fabrikalar, konut ve ticaret binaları ile kaplı ana bir yola bakmaktadır. Hem binalarda hem de arazide dikeylik, bu kasabayı yağma için heyecan verici bir konuma getiriyor – yüksek risk, yüksek fırsat!

Playerunknowns Battlegrounds Miramar (Çöl Haritası)

Yeni harita duyurusunda tasarım sürecinde Erangel’den yani şuan ki haritadan çok daha farklı bir ortam yaratmak istediğini belirten geliştiricileri; yeşil araziler, ormanlar ve dağların aksine bu sefer çölün zorlayıcı ve zor koşullu ortamını aktardığını belirtiyorlar. yeni taktikler bulmayı, yeni kazanma yolları  gerektirecek ve eskiden kullanılan stratejilerin geçerliliğini yitireceğini engin zor koşullu arazileri ve çok sık dikilmiş binalarıyla Miramar’ın alıştığımız PUBG’ye büyükçe bir farklılık katacağı ortada.

Geçtiğimiz günlerde The Game Awards’ın organizatörü Geoff Keighley’in twit’ine göre Twitter’dan yapacağı canlı yayın ile PUBG oyuncularının sabırsızlıkla beklediği yeni çöl haritası gösterilecek. Gün geldi çattı bugün 7 Aralık Perşembe günü 😀 bakalım saat kaçta gösterecek. İlk olarak yapılması Eylül ayında planlanan haritanın yıl bitiminden ve 1.0 sürümünden önce bitirilmesi tahmin ediliyordu ve öyle de oldu. PUBG’nin resmi Twitter hesabının yaptığı açıklamaya göre haritanın oyuna bir sonraki güncellemede (1.0 sürümü gelmeden önce) ekleneceği duyurulurken yeni silahların da bu haritayla birlikte güncellemede çıkacağını’da açıkladı.

Playerunknowns Battlegrounds Miramar (Çöl Haritası)

Bluehole, kar temalı bir harita üzerinde’de çalıştığı iddiası çıkmıştı fakat herhangi bir çalışma mevcut değil büyük ihtimal ortaya atılan bir iddia sadece, oyuncuların sevinmesi için 😀

Elbette bu bahsedilen yerler tüm haritayı içermiyor, harita çıktıktan sonra sizin keşfetmeniz gerekmekte. Oyun’un 1.0 sürümü yayınlanmadan önce bu harita yayınlanacak ve oynayabileceğiz, nice yeni güncellemelere 🙂

 

Kaynak: https://forums.playbattlegrounds.com/topic/118220-miramar-the-new-desert-map-revealed/?tab=comments#comment-366193

 

PUBG’nin Çöl Haritası “Miramar” Resmen Yayınlandı! (Harita ve Bölge İsimleri), hakkında yazdığım yazı için ne düşünüyorsunuz?

 • Yeni gelecek olan çöl haritası sizce nasıl olacak?
 • Yeni harita hakkında ne düşünüyorsunuz?
 • Yeni gelecek olan araba hakkında neler düşünüyorsunuz?
 • Bu gibi başka konuları da sizler için araştırayım mı ?

Düşüncelerinizi ve cevaplarınızı aşağıya yorum olarak yazarsanız hemen yorumunuzu okur ve sizin yorumunuza geri cevap yazarım.