PUBG Oyuncularına 3 Mükemmel Haber! Merhaba arkadaşlar bugün sizlere yazacağım mükemmel haberleri mutlaka okumanız gerekmekte. Bildiğiniz üzere;  PlayerUnknown’s Battlegrounds, oyunun sonunda hayatta kalmayı başarabilen tek bir oyuncunun veya takım’ın kazanabildiği ve oyuncu topluluklarının görüşlerinin toplanarak ortaya çıkardığı bir oyundur.

Tüm oyuncular oyuna eşit şartlarda, kelimenin tam manasıyla hiç bir şeyleri olmadan başlarlar (birbirinden güzel ve çeşitli kıyafetler hariç: haritanın çeşitli yerlerinde bulunan silah,ekipman,eklentileri ve gereçleri toplayarak tek başlarına veya takım olarak hayatta kalma mücadelesi verirler. Bugün ise sizlere bu muhteşem oyun hakkında bir birinden değerli bir kaç bilgi vereceğim, yazı sonunda değerli yorumlarınızı mutlaka bizimle paylaşmalısınız.

 

PUBG Oyuncularına 3 Mükemmel Haber!

PlayerUnknown’s Battlegrounds Xbox One X

PUBG yönetmeni Brendan Greene belki de bu yılın en önemli oyun yapımcılarından biri oldu. Hatta geçtiğimiz günlerde; Brendan Greene, “2017 The Game Awards” yani  2017 Oyun Ödülleri’nde PUBG’nin yılın oyunu ödülünü kazanması gerektiğine inanmadığını belirtti. Brendan Greene, oyunun başarısından herkesin farkında olduğunu söyledi. Oldukça alçak gönüllü bir söylemde bulunan Brendan Greene, bu yıl birbirinden kaliteli oyunların piyasaya çıktığını ve PUBG’nin birçok rakibinin olduğunu belirtti.

PlayerUnknown’s Battlegrounds‘ın inanılmaz başarısı ile yükselen Bluehole stüdyosu, tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başardı. Son zamanlarda ikinci harita (Çöl haritası) ve Xbox One çıkışı ile gündemde olan PUBG’den oyuncuları sevindirecek yepyeni bilgiler var. Ayrıca Playstation 4’e çıkabilir haberiniz olsun 🙂 Fakat tarihler net değil.

Xbox resmi Youtube sayfasında PlayerUnknown’s Battlegrounds için 4K çözünürlükte trailer videosu yayınlamış;

 

PUBG, Xbox One X’de Dehşet Saçacak!

PlayerUnknown’s Battlegrounds Xbox One X

Bu bilgilerden ilki, PUBG Xbox One versiyonu hakkında oldu. 12 Aralık‘ta Xbox One için çıkmaya hazırlanan yapım için ilk merak edilen nokta elbette ki hızlı oldu. Espor için de önemli bir noktada olan PUBG Xbox One’da nasıl olacak? Bluehole oyunun Xbox One X’te stabil bir şekilde 60 fps olarak çalışacağını onayladı. Xbox One tarafındaysa 30 fps sınırını aşarak olabildiğince 60 fps’ye yaklaşılmaya çalışılacak. PUBG ekibinin Xbox One X versiyonundan beklentiler büyük.

 Karşılaştırma yapmak gerekirse, oyunun Steam üzerindeki sistem gereksinimlerinde de boş olan olarak bizden 30 GB istiyor ama oyunu indirip, kurduğunuz zaman PUBG sadece 8 ile 10 GB arasında bir yer kaplıyor. Tabi gelen güncellemeler’le bu dosya boyutu artabiliyor fakat orasını karıştırmayalım hiç 😀 Bu yüzden geliştirici ekibin neden ısrarla 30 GB istediğini pek anlayamıyoruz. Herhalde oyun o 30 GB’yi zamanla dolduracak onun içni bizi baştan uyarıyorlar 😀
Xbox One platformu için de bu boyut muhtemelen aynı olacaktır. Fakat Xbox One X üzerinde boyut biraz daha yüksek olabilir çünkü PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunun Xbox One X sürümü, Xbox One sürümüne göre biraz daha gelişmiş olacak.

4K Kalitesinde Kaplamalar Üzerinde Çalışılıyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Xbox One X

Bir başka güzel haber de hem PC hem de Xbox One X kullanıcılarını ilgilendiriyor. Bluehole oyunda 4K kalitesinde kaplamaların getirileceğini söylüyor ve yepyeni bir paket üzerinde çalışıyormuş.

 

Önizleme Tarihi Açıklandı.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Xbox One X

Konsol tarafında yine merak edilen bir soru da cevap buldu.  Xbox One S ve Xbox One X modellerinde HDR desteği sunulacak. Xbox resmi sitesinde yayınlanan resmi önizleme tarihi 12.12.2017 olarak gösterildi. Resmi sitesinde burdan gidebilirsiniz; https://www.xbox.com/en-US/games/playerunknowns-battlegrounds

Xbox One X’de PUBG ön sipariş’de fakat şimdiden stokların tükendiği söyleniyor, Fiyat ise 29.99$ olarak belirlenmiş buda yaklaşık Türk Lirası ile 117 TL yapıyor, umarım Türkiye için farklı bir fiyat politikası belirlerler ve 29.99$’ın altında bir satış rakamı ile çıkar yoksa ülkemizdeki Xbox One X oyuncularının durumu vahim 🙂

 

Xbox One X için Ön Sipariş’de Fakat Stoklarda Yok.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Xbox One X

Satış ve tanıtım sitesinde oyun hakkında bildiğimiz bilgiler yazılmış yani herhangi bir değişiklik olacak şurası değişecek burası böyle olacak gibisinden bir şey yok aynı oyun bire bir tıpkısı olarak Xbox One X’e çıkacak. Umarım bir çılgın yapıp Xbox One X ile PC oyuncu sunucularını birleştirmezler, Xbox One X için ayrı sunucular açarlar yoksa PC oyuncularının durumu çok kötü olur 😀

Ön sipariş’i ise Microsoft kendi alıyor, ön sipariş linkine tıkladığınız zaman Microsoft’un sitesine yönlendiriliyorsunuz fakat yukarıda’da belirttiğim gibi stoklarında kalmamış fakat ileri ki zamanlarda tekrardan stok ekleneceğini umuyorum buyurun ön sipariş linki: https://www.microsoft.com/en-us/store/d/PLAYERUNKNOWNS-BATTLEGROUNDS-Preview-for-Xbox-One/92ZG6L605ZR0?

 

PUBG Oyuncularına 3 Mükemmel Haber!, hakkında yazdığım yazı için ne düşünüyorsunuz?

  • PUBG oyununu Xbox One X veya Playstation 4 için bekliyor musunuz?
  • Sizce’de ön sipariş fiyatı yüksek değil mi?
  • Bu gibi başka konuları da sizler için araştırayım mı ?

Düşüncelerinizi ve cevaplarınızı aşağıya yorum olarak yazarsanız hemen yorumunuzu okur ve sizin yorumunuza geri cevap yazarım.