Pubg Mobile Taktikleri Pubg mobil ya da mobile oyuncuları için en merak edilen konulardandır. Oyuncular büyük rekabet içerisinde yeteneklerini sergilemektedir. Oyunu daha keyifli ve daha iyi şekilde oynamanız için  Pubg Mobile taktiklerini sizler ile paylaşıyoruz. Oyun da dikkat etmeniz bir kaç konu var. Bu eksiklikleri tamamlar ve dediklerimizi yaparsanız hem daha fazla kill alırsınız hem de çorba parasını çıkarma şansınız büyük oranda yükselir. 🙂

Pubg Mobile Taktikleri

 • İyi loot yapın!

Loot kelime anlamı yağmadır yani oyunda tam anlamıyla silahları ve ilk yardım malzemelerini yağmalamanız gerekmekte. En hızlı şekilde uçaktan atlayın ve ilk gördüğünüz binaya girin. Hızlıca silahları alın ve oyalanmadan çıkın. Eğer çok kalabalık bir yere atladıysanız direkt bina üstüne atlayın. Kulübe ile evler arasında seçim yapmanız gerekiyorsa evi seçin. Çünkü kulübelerden silah çıkma oranı çok azdır.

 • El bombası bulundurun ve kullanın

Eğer bir yerde sıkıştıysanız ve çıkmanız zorsa elinizde bulunan bombaları çıkarmanın tam vakti! Düşmanlarınızın bulunduğu bölgelere birer tane salladığınızda düşmanınızı açığa çıkarırsınız ve o arada onları vurabilirsiniz. Buradaki en önemli konu düşmanınızın yerini tespit etmektir. Aynı zamanda  bombayı da iyi atmanız gerekmektedir.

 • Uçaktan en hızlı şekilde inin

En önemli konulardan bir tanesi de uçaktan hızlıca atlayıp yere seri bi şekilde inmektir. Eğer çok kalabalık georgopol, military base, nova gibi yerlere gitmek istiyorsanız  rakiplerinizi atlarken geçmelisiniz. Yan pozisyonda uçarak bunu başarabilirsiniz. Eğer en hızlı atlama tekniklerini biliyorsanız yorum atarak diğer takipçileri bilgilendirebilirsiniz.

 • En iyi hassasiyet ayarları

Pubg için en önemli konu Pubg mobile en iyi hassasiyet ayarları konusudur. Kendinize göre ayarlamanız tabikide iyidir fakat telefonunuzun markasına ve modeline göre de şekillendirmeniz gerekmektedir. Örneğin küçük ekranda oynuyorsanız ekranda ki gereksiz simgeleri kaldırmalısınız. Ya da büyük şekilde ateş simgesini koyarsanız yanlışlıkla ateşe basarak yerinizi belli edebilirsiniz. Alışkanlıklarınız önemlidir.

 • Arabanızı kontrol edin!

Eğer oyunun başlarında araba sürecekseniz ve çatışma bölgesine gidecekseniz arabanızın sağlamlık oranına dikkat edin. Çünkü eğer patlamaya yakın bir arabanız varsa düşmanlarınız sizi gördüğü an sıkar ve giden arabadan da atlayamazsınız. Bu sizin ölmenize sebebiyet verir fakat bu ölüm size çok dokunur. 🙂 Eğer oyunun sonlarına doğru arabayla gezmeyi düşünüyorsanız bunu da yapmayın. Arabayı biraz uzağa koyup pusun. Pusmanız hem yerinizi gizleyecektir hem de diğer kişilerin birbirlerini öldürmesini sağlayacaktır.

 • Sıkmaktan korkmayın

Eğer merminizin bitmesini telaş ediyorsanız korkmayın. Öldürdüğünüz adamlarda bolca mermi var. Önemli olan isabetli sıkmanızdır. Ateş ederken isabet yapamıyorsanız hassasiyet ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. Eğer hassasiyet ayarlarınız da iyiyse alıştırma moduna girerek antreman yapmayı unutmayın.

 • Ses kasın

Ses kasmak demek seslere kulak verin demektir. Mutlaka kulaklık ile oynamanızı öneriyoruz. Kulaklıkla oynayarak hem sesleri daha rahat duyarsınız hem de takım arkadaşlarınızla yüksek kalitede konuşursunuz. Ses kasmak size düşmanların yerini verir. Birisinin size yürüyüp yürümediğini anlayabilirsiniz. Sürünme seslerini bile sesleri takip ederek duyabilirsiniz. En önemli konulardan bir tanesi de budur.

 • Strateji geliştirin

Eğer takımlı modda oynuyorsanız 4 kişiyseniz bu avantaj da olabilir dezavantaj da olabilir. Takımınız ile anlaşamıyorsanız veya takımınız bu konuda yetenekli değilse bu sizin dezavantajınıza olacaktır. Fakat ünlü bir yatırımcının “Planı olan bir aptal, planı olmayan bir dahiyi yener” sözünü hatırlatmakta fayda var. Takımınız yeterli deneyime sahip olmasa bile siz onları kontrol ederseniz ve planlı giderseniz kazanma şansınız yükselmektedir.

 • Gizli yerleri bulun ve gizlenin

Eğer pusarak oynamayı seviyorsanız bilinmeyen pubg yerlerini keşfedin ve oralarda saklanın. Örneğin toki evleri olarak nitelediğimiz yerde 4. evin çatısından bir ağacın üstüne atlayarak ağacın içinde gizlenebilirsiniz. Bu sizi hem görünmez yapar hem de oyunun sonuna kadar ölmeden adam vurabilirsiniz. Bunun gibi bir çok gizli yer pubg haritalarında mevcuttur.

 • Yardımsever takım arkadaşı bulun

Ne kadar iyi loot yapsanız da bazen eksik parçalarınız olabiliyor. Bunlardan en önemlisi de sağlık kiti, sağlık çantası veya enerji içeceği, ağrı kesici gibi sağlık ürünleridir. Nedense takımdaki çoğu kişi bunları vermek istemez. Hem yardımsever olun hem de yardımsever takım arkadaşları bulun. Bu sizin için en önemli konulardan bir tanesidir.

 • Aracınızın uygunluğu

Pubg’de bir çok araç çeşidi mevcuttur. Bunlar, suv, toros, buggy, motor, 3 tekerlekli motor vb. araçlardır. 3 tekerli motoru zorunlu olmadığınız sürece tercih etmeyin. Hem yalpalanarak gider hem de hızlı değildir. Açık hedef olduğunuz için vurulma ihtimaliniz de fazladır. SUV yani jip olarak tabir ettiğimiz aracı kullanabilirsiniz. Hem güvenlidir hem de hız olarak sizi üzmez. Ek olarak dağ bayır rampa gibi yerlerden zorlanmadan geçebilirsiniz. Toros yani sedan araba bu oyundaki en hızlı arabadır. Fakat dağ gibi yüksek yerlere tırmanırken performans düşüşü yaşamaktadır. Tank, güvenilirdir. Patlaması çok zordur fakat dağ gibi rampaları çıkamaz. Motor hem hızlıdır hem de akrobasik hareketler yapabilirsiniz. Fakat açık hedef halinde olursunuz. Bu nedenle size tercihimiz SUV aracını kullanmanızdır.

Pubg Mobile Taktikleri

Pubg Mobile Taktikleri

 • Helikopterle uçarken patlamayın!

Pubg’de son güncelleme ile ağır silah modunda helikopterler de artık araçların arasına katılmış oldu. Helikopterler ağır silah modunda olduğu için patlaması en kolay araçlardandır. Bu nedenle birisi sizi hedef aldığında oyun tarafından alarmlar çalar. Kesinlikle ağır silah modu oynarken kulaklığınız veya telefonunuzun sesi açık olmalıdır. O alarmlar çalınca eğer emülatörde oynuyorsanız ‘F’ tuşuna basıp atlayın eğer mobildeyseniz araçtan inme tuşuna basın. Korkmayın otomatik olarak paraşütünüz açılacak ve zarar görmeyeceksiniz. Fakat siz yine de inerken helikopterden uzaklaşın. Üzerinize düşüp ölme ihtimaliniz de yüksektir. Pubg Mobile Taktikleri ile ilgili helikopterlere değinmesek olmazdı. 🙂

 • Zombi modu taktikleri

Oyuna gelen son güncellemeler oyunu renklendirdi. Zombi modu güncellemesi ile güneş varken insanlar ile çatışıp karanlık olunca çıkan zombiler ile çatışabiliyorsunuz. Fakat zombi modunda bilmeniz gereken çok önemli taktikler var. Örneğin zombi modunda mermisi çok olan silahları tercih etmelisiniz. Zombilerin bir çoğu hemen ölmediği için ve bir anda 50-100 zombi çıktığı için çok fazla mühimmata ihtiyacınız olacak.  Aynı şekilde sargı bezi, kit, enerji içeceği gibi ihtiyaçlarınızı da karşılamanız için bolca ekipman bulmalısınız. Bu ihtiyaçlarınızı güneş açığa çıktığında yapın ki zombiler olmasın. İnsan öldürmeyi hedeflemeyin çünkü bir çok kişi zaten zombi saldırısından dolayı ölmektedir. Pubg Mobile Taktikleri arasında en önemli konulardandır.

 • Sabırlı olun

Eğer gerçekten iyi oynamadığınızı düşünüyorsanız pusmalısınız. Bir bina olur, çimenlikler olur veya konteyner içlerine pusabilirsiniz. Zaten yakınınızdan birileri geçtiğinde hem ayak izlerini görecek hem de seslerini işiteceksiniz. Size tavsiyemiz onlar yaklaştığında telaş etmemeniz ve hem ayak izi hem de ses çıkarmamanızdır. Sonuçta sizi görecek tek kişi hileli kullanıcılardır. Siz belirti vermezseniz bi çok oyuncu sizi görmeden geçip gidecektir. Sizde onları avlayacaksınız.

 • Dikkatli olmalısınız

Çevrenizde ne olup bittiğini anlamalısınız. Eğer dikkatli olursanız bu sizin yararınıza olacaktır. Evleri didik aramalı ve seslere dikkat etmelisiniz. Eğer sesleri dikkatlice dinler ve gözünüzü sağ üstteki haritadan ayırmazsanız her şeyi sezersiniz.

Bu makalemizde en iyi Pubg Mobile taktiklerini yayınlamış bulunduk. Pubg mobile oyuncularının dikkat etmesi gereken şeyler genel olarak bu konulardır.  Eğer bu yazdıklarımızı detaylı okuyup detaylıca dediklerimizi yaparsanız çorba parasını çıkarıp oyunu kazanabilirsiniz. 🙂

Sizinde oyunda kullandığınız taktikler nelerdir? Hemen yorum olarak bizimle aşağıda paylaşın.
En iyi taktikleri yazımızda paylaşacağız.

İyi oyunlar dileriz.