PES 2018 Hata Çözümleri – FPS – Çökmeler – Düzeltmeler, Merhaba arkadaşlar öncelikle belirtmeliyim ki bu hata çözümleri internet dünyasında ki arkadaşların bulmuş olduğu çözümlerdir, yani demem o ki bu çözümlere kefil olamam yada %100 çözümü diyemem fakat hiç bir şey yapmamaktansa denemekte fayda var 🙂

PES 2018 Hata Çözümleri – FPS – Çökmeler – Düzeltmeler

PES 2018 Beyaz Ekran Çalışmayı Durdurdu Hatası Çözümü

PES 2018 ister istemez hatalarıda beraberinde getirdi. Pes 2018 .dll hataları vs. bir çok hata çıktı karşımıza. Bu başlık altında Beyaz Ekran gelip Çalışmayı Durdurdu hatasını çözümünü sizler için yazacağım.

1-) Diretcx Güncellenicek.

2-) Net Framework 4.6.2 Yüklenicek.
” Önemli Not: Sadece Net Framework 4.6.2 yi yüklerken internetiniz kapalı olsun. ”

3-) Visual C++ Güncellenicek Son Sürüm 2017

4-) işlem sonunda bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Son olarak Windows 7 Sp1 indireceğiz. İlk olarak hemen bu linke tıklayın ve indirme işlemini başlatın. Fakat açılan linkte önce üst kısımdan İngilizce yerine Türkçe’yi bulup seçmeniz gerekiyor.

Pes 2018 Beyaz Ekran Hatası

Programı indirmek için ekranda açılan sekmede öncelikle Bilgisayar’ınız eğer ;
32 Bit ise x86’yı indirin. 64 Bit ise x64’ü indirmeniz gerekiyor. Bu kısım tabiki çok önemlidir.

Yapamayanlar için Youtube videosu koyayım bakim 😀

 

PES 2018 Hatası “Hesap doğrulaması başarısız oldu. Kod: QIMJ639_0

Oyunun başlangıcından bu yana, bir çok kullanıcı bu mesajı alıyor ve giriş yapamıyorlar. Önce Steam ve bilgisayarınızı yeniden başlatmak gibi son noktalardaki genel sorun giderme işlemlerini denemelisiniz. Her şey aynı kalırsa, sunucuların çalışmadığı / yanıt vermediğinde genellikle hata ortaya çıktıkça beklemelisiniz. Ayrıca, oyununuzun herhangi bir güvenlik veya virüsten koruma aracı tarafından engellenmediğinden emin olun.

PES 2018 Tam Ekran Sorunu

Pes 2018 Hata Çözümleri

PES 2018’de tam ekrana geçmenin birkaç yolu vardır. Oyun dizininizde ayrı bir ayar dosyası vardır, oradan seçeneği seçebilir veya evrensel alt + enter yöntemini kullanarak geçiş yapmak için kullanabilirsiniz, tam ekran moduna.

PES 2018 Çökme Problemi

Pro Evolution Soccer 2018 ile ilgili başlatma çökmelerinin raporları var. Çökme, hata mesajı olmadan gerçekleştiğinden, sorunu çözmek için deneyebileceğiniz birkaç genel şey var.

-Oyun dosyalarınızın bütünlüğünü doğrulayın.
-Oyunu uyumluluk modunda çalıştırmayı deneyin.
-Oyunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.
-Arka planda çalışan fazladan bir uygulama varsa bunları kapatmayı deneyin.
-Güvenlik duvarınızın oyunu engellemediğinden emin olun.

Bekleyen Windows güncelleştirmeleriniz varsa bunları yapmanız ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanız çok önemlidir.

 

PES 2018 Kasma ve Donma Sorunu

Yenileme oranı 60 Hz’den fazla olan kullanıcılar oyun sırasında kekemelik yaşadıklarını bildirmişlerdir. Öncelikle, sürücülerinizin güncel olduğundan emin olmalısınız. Bu sorun değilse, şimdilik bir geçici çözüm olarak, yenileme hızını 60 hz olarak değiştirmelisiniz. Gelecekte sorunu yamalı olarak görebilirsiniz.

 

PES 2018 Sadece 15 GB mı?

Pes 2018 Hata Çözümleri

Bu bir hata değil ve Konami’nin PES oyunları için yüksek sıkıştırma kullandığı için bu konuda endişelenmemelisiniz. İçmek veya yemek için bir şeyler kapmak isteyebilmek için sıkıştırmanın biraz daha uzun sürecek.

 

PES 2018 – Başlangıçta Ekran Hızla Yanıp Sönüyor

Bu sorunu alıyorsanız, donanımınız bu çözünürlükte 60 FPS’de oyunu çalıştırmak için güçlü değildir. Ya çözünürlüğü düşürün ya da FPS başlığını 30’a düşürün. Bu sorunu çözmelidir.

 

PES 2018 FPS Drop Çözümü – FPS Düşüşü

Pes 2018 Hata Çözümleri

Yenileme hızını 60 hz’dan fazla kullanıyorsanız, tekrar 60’a çevirin ve FPS sorununuz düzeltilmelidir. Bu işe yaramazsa oyunun, yalnızca GPU tarafından çalıştırıldığından ve tümleşik GPU’nuz tarafından çalıştırıldığından emin olun. Tabii ki gpu sürücülerinizin güncel olması gerektiğini söylemeye gerek yok.

Pro Evolution Soccer 2018 ile ilgili başka sorunlarla karşı karşıya iseniz, aşağıdaki yorumlarınızda bize bildirin.

 

Pes 2018 Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) Hatası

Bu tüm oyunlar için genel bir problem olduğu için başlığın altındaki yazıyı genel olarak bir yerden altı yapıyorum siz bunları PES 18 için uygulayın 🙂

Programları Windows bilgisayarınızda çalıştırırken Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) hatasını pek çok nedeni olabilir. 0xc00007b hatası genelde 32 bit ve 64 bit uygulamalarının DLL dosyalarının karışmasından veya bozulmasından dolayı oluşur. Örneğin 32 Bit bir program yüklediniz ve bu uygulama hatalı olarak 64 Bitlik bir uygulama dosyasını yüklemeye çalıştığında bu hata oluşur.

Pes 2018 Hata Çözümleri

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) hatasının olası sebepleri ve çözümleri:

Çözüm 1: .Net Framework dosyalarının bozulması veya silinmesi

Bu durumda 0xc00007b hatasının çözümü için .Net Framework uygulamasının yeniden yüklenmesi gerekir.

.Net Framwork pek çok Windows uygulamasının çalıştırılabilmesi için gerekli bir uygulama çatısıdır.

.Net Framework’u buradan indirebilir yeniden yükleyebilir ve onarabilirsiniz.

Çözüm 2:  0xc00007b  hatası veren uygulamanın dosyalarının bozulması veya silinmesi

Çalıştırırken Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) hatası aldığınız programı yeniden yüklemek sorunu çözebilir. Bu hatayı aldığınız programı yeniden yükleyin Uygulamayı yeniden yüklemek  0xc00007b hatasının çözümü olabilir

Çözüm 3: Bilgisayara bulaşan virüsler

Bilgisayara bulaşan virüs veya malware gibi zararlı yazılımlar  0xc00007b  hatası almanıza neden olabilir. Bu durumda önce bilgisayarınızı bir virüs taramasından geçirmelisiniz.
Size ücretsiz iki yazılım önerebilirim.

Her iki antivirüs programıda ücretsiz ve %100 güvenilirdir.

Çözüm 4: Uygulamayı yönetici olarak çalıştırın

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b)  hatası veren programın kısayolunu sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin. Uyumluluk sekmesinde en alt bölümde  Bu uygulamayı yönetici olarak çalıştır‘ı seçin.

Bazı uygulamalar düzgün çalışabilmek için Yönetici haklarına ihtiyaç duyarlar. Bu seçeneği seçerek uygulamanıza yönetici hakkı vermiş oldunuz.

 

Çözüm 5: Bilgisayarı yeniden başlatın.

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) hatası ile ilk kez karşılaşıyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bazen geçici sorunlar Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) hatasına sebep olabilir.

Çözüm 6: Eksik veya hatalı Window güncellemelerini yeniden yükleyin.

Denetim masasından Windows güncelleştirmelerine girin ve eksik olan güncellemelerinizi yükleyin. Eksik Windows güncellemeleri soruna sebep olabilir.

Çözüm 7:  0xc00007b Hatası veren uygulamanın yaması veya güncellemesi var mı kontrol edin.

0xc00007b hatasının çözümü için  çalıştırırken bu hatayı aldığınız uygulamanın güncellemesi var mı kontrol edin. Güncellemeyi uygulamanın web sitesinden kontrol edebilirsiniz. Programlar bazen Windows işletim sisteminin farklı sürümlerinde uyumluluk sorunu yaşarlar. Örneğin Windows 7’de sorunsuz çalışan uygulama Windows 8’de Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı hatası verebilir. Bu durumda ilk yapılacak olan uygulamanın bir güncellemesi veya yaması var mı kontrol etmek ve bu güncelleme / yamayı yüklemek olmalıdır.

Pes 2018 Hata Çözümleri

Çözüm 8:  Eksik veya hatalı Microsoft Visual C++ 2010  kütüphanesi

Pek çok uygulama düzün çalışmak için Microsoft Visual C++ 2010  kütüphanesine ihtiyaç duyarlar. Sizde Microsoft Visual C++ 2010  kütüphanesi eksik veya bozulmuş ise Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı hatası alabilirsiniz.

Bunun için Microsoft Visual C++ 2010 32 bir sürümünü buradan indirebilir  Microsoft Visual C++ 2010 64 bit sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Yüklemelersen sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız.

Çözüm 9: Bozuk veya eksik DirectX’i yeniden yüklemek

Eğer  Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc00007b hatası aldığınız program bir oyun ise bu durumda ilk yapmanız gereken DirectX’i yeniden yüklemek olmalıdır.

DirectX oyunlarda ekran kartınızın grafik özelliklerini  tam anlamı ile kullanmasını sağlayan bir Windows bileşenidir.

Directx nedir? DirectX 11, DirectX 10, DirectX 9 gibi versiyonlar arasında ne fark var?

En son DirectX sürümünü yükleme ile ilgili bilgileri buradan alabilirsiniz.

Çözüm 10: Uygulamayı yönetici olarak çalıştırın.

Windows 7 veya Windows 8 kullanılıyorsanız Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc00007b hatası çözümü için, hatayı aldığınız uygulamanın kısayolunu sağ tuşla tıklayın ve “Yönetici olarak çalıştır“ı seçin.

Yönetici olarak çalıştırmak pek çok uygulamada bu sorunu çözecektir.

Çözüm 11:  Soruna yol açan DLL dosyalarının değiştirilmesi

Özellikle 64 bit sistemlerde bu çözüm işe yarar. Eğer diğer çözümler işe yaramadıysa bu çözüm en son uygulanması gereken ve riskler içeren bir yöntemdir.

Öncelikle bu dosyayı indirin.

Sıkıştırılmış dosyayı açın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Güvenli kipte açın.

Zip doyası içerisindeki mfc100.dll, mfc100u.dll, msvcr100.dll, msvcp100.dll and msvcr100_clr0400.dll dosyalarını C:\Windows\System32 klasöründeki dosyaların üzerine yazın.

Bilgisayarı yeniden başlatın.

 

PES 2018 Hata Çözümleri – FPS – Çökmeler – Düzeltmeler (Tüm Hataların Çözümü Bu Yazıda), hakkında yazdığım yazı için ne düşünüyorsunuz?

  • Hatalarınıza çözüm bulabildiniz mi?
  • Bu çözümler işinize yaradı mı?
  • Bu gibi başka konuları da sizler için araştırayım mı ?

Düşüncelerinizi ve cevaplarınızı aşağıya yorum olarak yazarsanız hemen yorumunuzu okur ve sizin yorumunuza geri cevap yazarım.