Overwatch: Cadılar Bayramı Etkinliği 2017 (Ne Zaman?), Yılın bu dönemi yine Overwatch’da Cadılar Bayramı etkinliği  olacak. Ürkütücü yeni kaplamalar, geçen yıl eşyalarının geri dönüşü ve muhtemelen Junkenstein’ın İntikamı’nın bir tekrarı ile, kesinlikle arzu ettiğimiz bir şey. Ama Halloween Terror 2017 neye benzeyebilir ki?

Overwatch: Cadılar Bayramı Etkinliği 2017 (Ne Zaman?)

Overwatch: Cadılar Bayramı Etkinliği Ne Zaman Başlıyor?

Muhtemelen Ekim’in 10’u başlıyacak. Geçen yılın Overwatch Cadılar Bayramı 11 Ekim’de başladı. Bu tarih yaklaşırsa, önümüzdeki iki hafta içinde Halloween Terror 2017 başlangıç tarihini görebiliriz. Blizzard genellikle, oyunlarının yamasını salı günleri çıkardığından. Overwatch: Cadılar Bayramı Etkinliği muhtemelen Ekim’in 10’u. Geçen yıl bu etkinlik, 3 Kasım’a kadar devam etmişti. Tahminimce 10 Ekimde yayınlanacak ve 7 Kasım gününde bitecek olan bu etkinliği heyecanla bekliyoruz.

Bir diğer yandan, Cadılar Bayramı’nın kendisi ayın Ekim’in 31’i yani Salı günü olacak, muhtemelen bu yıl ki etkinlik 7 Kasım’a kadar sürecek. Bununla birlikte, bunu göz önünde tutarak, Blizzard üç haftalık etkinlik geleneğini korumak için bir hafta sonra etkinlik başlatmayı seçebilir. Etkinliğin en geç 17 Ekim Salı günü başlamasını bekleyebiliriz.

 

Overwatch: Halloween Terror Geri Geliyor…

Overwatch: Cadılar Bayramı Etkinliği

Blizzard, Yaz Oyunları 2017’yi piyasaya sürdüklerinde oyunları iade etme yasağını getirdi. Bu olaydan biliyoruz ki, eski içeriğin büyük bir olasılıkla daha düşük bir kredi maliyetiyle bulunabileceği gibi, Loot Boxes’da düşürülebileceğini biliyoruz. Yine, kopyaların azaltılması burada çok kullanışlı oluyor. Zaten geçen yıl her şeyin kilidini açtıysanız, yineleme yapmanız pek olası değildir ve bunun yerine Halloween Terror 2017 koleksiyonunda çalışabilir.

 

ŞEKER Mİ, ŞAKA MI?

Geçtiğimiz sene Overwatch’da bu etkinlik ile birlikte tüm Ganimet Kutuları özel balkabağı fenerleri ile değiştirildi ve içlerinde 100’den fazla yeni kozmetik ödül bulunuyordu. Önceki etkinliklerde olduğu gibi ilk günden başlayıp etkinlik sonlanana kadar kazandığınız veya satın aldığınız her bir Ganimet Kutusunda Halloween 2016 koleksiyonumuzdan en az bir eşya buldu ve bunlar arasında profil ikonları, spreyler, zafer pozları, mimikler, giriş introları, kostümler ve çok daha fazlası bulunuyor!

Her bir Cadılar Bayramı Ganimet Kutusunun içeriği rasgele belirlense de, muhtemelen bu senede etkinlik süresi boyunca Kahraman Galerisinde kredi kullanarak da çeşitli ürkünç özelleştirme seçeneklerini açabilirsiniz.

 

Will Junkenstein İle Neler Geri Gelecek?

Overwatch: Cadılar Bayramı Etkinliği

Junkenstein’ın İntikamı, Overwatch’ın tam teşekküllü bir PvE kavgasıydı. Topluluk bu moddan gerçekten zevk aldı ve modun bitmesini görmek üzücüydü. Bununla birlikte, Lucioball Yaz Oyunları etkinliğinde geri dönüş yaparken, Junkenstein’ın İntikamı Arcade’e geri dönmelidir. Belki birkaç değişiklik olabilir. Örneğin, topluluğun bir çok üyesi kavganın Chateau Gaillard’da bu kez gerçekleşebileceğini düşündü. Muhtemelen Eichenwalde’yi oynamaya devam edebileceğiz, ancak oynanabilir iki haritaya sahip olmak savaş için daha geçerli bir sebep olacaktır.

Blizzard’ın orijinal Junkenstein’ın İntikamı kahraman listesine sadık kalmaya karar vermesi ilginç olacak. Geçtiğimiz yıl “The Alchemist”, “The Archer”, “The Gunslinger”, and “The Soldier” (Ana, Hanzo, McCree, and Soldier-76 respectively). The enemies were “The Reaper” (Reaper), “Junkenstein’s Monster” (Roadhog), “Dr. Junkenstein” (Junkrat), and “The Witch” (Mercy). Belki de düşmanlar aynı kalacaktır, ancak savunmaya giden bazı kahramanlar göreceğiz.

 

DR. JUNKENSTEIN’IN CANAVARINA DİKKAT

Overwatch: Cadılar Bayramı Etkinliği

Overwatch Cadılar Bayramı Dehşeti süresince ilk işbirlikli PvE kavgamıza da katılabileceksiniz:  Junkenstein’s Revenge. Üç diğer oyuncuyla takım kurun ve aralarında Dr. Junkenstein, Junkestein’ın Canavarı, Reaper, gizemli bir cadı ve zomniklerin de bulunduğu ürkütücü düşmanlara karşı mücadele edin. “Junkenstein” çizgi romanında (Junkenstein Comic – http://comic.playoverwatch.com/en-us/junkrat-junkenstein ) işlenen bu korkutucu hikaye bir zamanlar Adlersbrunn Lordu’nun himayesinde çalışan kaşif ve bilim adamı Dr. Jamison Junkenstein’ın hikayesini anlatıyor.

Oyuncular Simyacı (Ana), Okçu (Hanzo), Silahşör (McCree) veya Asker (Soldier: 76) arasından seçim yapabilecek ve Dr. Junkenstein’ın saldırısına karşı Adlersbrunn kalesinin kapılarını savunmaya çalışacaklar. Kahramanlar ard arda gelen zomnik saldırılarına karşı dayanmak için birlikte çalışmak ve strateji geliştirmek zorunda olacaklar. Bakalım Junkenstein’ın Canavarı ortaya çıktığında sakinliğinizi koruyabilecek misiniz?

Overwatch Cadılar Bayramı Dehşeti PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da başlayacak. hemen en kocaman şeker torbanızı kapın, arka plana tüyler ürpertici bir müzik açın ve Junkenstein’ın metal minyonlarına karşı kendinizi sınamaya hazır olun 😀 Canavar sizi bekliyor olacak.

 

Yeni Overwatch: Halloween Terror Kaplamaları

Overwatch: Cadılar Bayramı Etkinliği

Geçen sene, çok sayıda kahraman için kaplamaları gördük. Ana, Soldier-76, Symmetra ve Zenyatta‘nın epik kaplamaları var. Bu arada, Junkrat, Mercy, Reaper ve Roadhog efsanevi kaplama bakımlarını aldı. Bu kahramanların bu sene yeni kaplamalarını görmesini istemediğimizi tahmin etmek muhtemelen güvende ancak Mercy, Yaz Oyunları dönemi sırasında geçen yıl bir tane ve bu sene yeni bir kaplama buldu.

Bununla birlikte, Cadılar Bayramı kaplamaları olmadan kahramanları akılda tutmak gerekirse, toplumdan birkaç heyecan verici düşünce var. Redditor GreatEscapist de dahil olmak üzere birkaç kişi tarafından özellikle popüler bir fikir önerildi: Cinderella temalı D.Va. Sevgiyle isimlendirilen Cin D. Rella. Bu öneri, Reddit üzerinde 20.000‘in üzerinde görüş ve 1000’den fazla yoruma ulaştı. Telif hakkı yüzünden yapmak pek olası değildir, ancak güzel bir fikir ve D.Va kesinlikle böyle bir kaplamalayı hak ediyor.

 

Overwatch: Cadılar Bayramı Etkinliği 2017, hakkında yazdığım yazı için ne düşünüyorsunuz?

  • Sizce bu sene ki etkinlik farklılık yaratacak mı?
  • Overwatch: Cadılar Bayramı Etkinliği 2017’ye katılacak mısınız?
  • Bu gibi başka konuları da sizler için araştırayım mı ?

Düşüncelerinizi ve cevaplarınızı aşağıya yorum olarak yazarsanız hemen yorumunuzu okur ve sizin yorumunuza geri cevap yazarım.