Mount And Blade 2: Bannerlord’da Neler Olacak?

Mount And Blade 2: Bannerlord'da Neler Olacak?

Mount And Blade 2: Bannerlord’da Neler Olacak? Oyuna Yeni Neler Eklenecek Oyunun İçeriği Nasıl Olacak Haberimizde!

Mount And Blade 2: Bannerlord’un ne zaman çıkacağı hakkında fikir sahibi olmak için buradan daha önce paylaştığımız haberimizi okuyabilirsiniz. Mount Blade serisinin yeni oyunu Bannerlord muhtemelen bu yıl çıkacak. Yeni oyunda öncelikle grafik motoru baştan yazıldı ve günümüz teknolojilerine uygun daha iyi gözüken bir grafik motoru geliştirildi. Firma kendi grafik motorunu kendi yazması sebebiyle oyunun geliştirilme süresinide etkiledi. Oyun Mount Blade’in eski oyunlarına göre daha iyi grafiklere sahip olacak.

Yeni oyunda çok daha fazla içerik olacak ve daha dolu bir çevre göreceğiz. Daha büyük şehirler köyler kaleler bulunacak. Oyunun haritası eski oyunlara nazaran 4 kat daha büyük olacak. Yeni oyun hikaye olarak Kalradya Krallığının çöküşünü konu alacak ve Mount Blade Warband hikayesinin 200 yıl öncesinde yaşanacak. Oyunda mevsimler ve hikayenin yanında bir çok özellik de eklenecek.

Mount And Blade 2: Bannerlord'da Neler Olacak?
Ticaret ve Ekonomi

Sahip olduğunuz mülkleri daha detaylı yönetebileceksiniz. Örneğin bir köyünüz var bu köyde hayvancılık tarım madencilik gibi meslekleri halka yaptırabilecek hangi hayvanı yetiştireceğinizi hangi ürün üzerinde tarım yapacağınıza karar verebileceksiniz. Köyünüzde çıkan madene göre madencilik yaptırabileceksiniz. Köyünüze yatırım yapıp köydeki ekonomiyi daha iyi hale getirebileceksiniz. Eski oyunlardaki gibi Ulak Karakolu, Okul, Malikane, Değirmen ve benzeri yapabildiklerinizin yanında daha bir çok yapıyı köyünüze kazandırabileceksiniz. Köyünüzde mevsimlere göre verimlilik oranı değişecek. Ayrıca vergiyide kendimiz belirleyebileceğiz. Halk verginizi beğenmezse size isyan bile edebilir.

Oyundaki tiracet dahada artacak güneyliler daha iyi ticaret yaparken kuzeyliler daha iyi şavaşabilecekler. Her Krallığın ve Kültürün farklı özelliği olacak. Oyunda  ticaret daha detaylı olcak ve bir çok yeni eşya olacak. Demirciye gittiğimizde silahımızı istediğimiz şekilde sipariş verip yaptırabileceğiz. Han’a gittiğimizde oturup yemek yiyebileceğiz. Halk artık kendi arasında konuşup sohbet edebilecek. Alışverişi pazarda doğrudan yapabileceksiniz.

Karakter Oluşturma ve Giydirme

Oyunda karakter oluşturma ekranı çok detaylı olacak. Diş saç sakal hepsini istediğiniz gibi ve daha fazla seçenekten seçip oluşturabileceksiniz. Burun yüz vücut hepsini ayarlayabileceksiniz. Konuşmanızı bile siz seçebileceksiniz.

Kendi kıyafetlerinizi ve askerlerinizin kıyafetlerini belirleyebileceksiniz. Askerlerinizle konuşabilecek daha detaylı bilgi alıp verebileceksiniz. Daha fazla ekipman çeşidi olacak. Eski oyunun yanında esirlerinizi bizzat zindana götürtüp orda görebileceksiniz. Oyunda kendi silah ve zırhlarınızı istediğiniz gibi üretip geliştirebileceksiniz. Kılıcınızın şeklini belirleyebileceksiniz.

Ekstra İçerikler

Oyunun içinde Gama, Satranç gibi oyunlar oynayıp onların üzerine bahis yapabileceksiniz. Daha fazla içeriğe sahip olacak oyun yan görevler ve yan oyunlar bulunacak. Aslında bir nebi oyun içinde oyunlar olacak.

Konuşma Arayüzü ve Yapay Zeka

Oyundaki konuşma arayüzü bu şekilde olacak. Daha detaylı olacak oyundaki yapay zeka daha düzgün ve gelişmiş görünüyor. Emir verdiğiniz askerler tam olarak emrinizde ilerliyorlar ve herkes ne yapacağını biliyor gibi gözüküyor.


Savaş ve Dövüş Mekanikleri

Mount And Blade Warband’da bulunan dövüş mekanikleri ve combat sistemini korumuş ve üzerine geliştirmiş gibi görünüyor. Oyuna bir çok yeni silah eklenmiş ve silahların her birinin bir özelliği bulunuyor uzun silahlar yavaş kısa silahlar hızlı olacak. Silahlarımızın damage ve özellikleri ilk oyunlardaki gibi değişecek. Yaptığımız haraketleri daha iyi bir şekilde iletebileceğiz. Eski oyunlarda olan mouse ile vuracağımız yönü seçebildiğimiz sistem değiştirilmiş ok ve uzun mesafeden kullanılan diğer silahların bir düşüş’ü olacak oyunda bunuda çok iyi şekilde belirlemişler.


Oyunda asker çeşitliliği artacak ve oyuna bir çok yeni kuşatma ve savunma silahı eklenecek. Oyunda mancınık ve katapult koç başı gibi savunma ve saldırı kuşatma silahları bulunacak. Askerlerin ve silahların dizilişini belirleyebileceğiz istediğimiz yöne yerleştirip istediğimiz şekilde emir verebileceğiz. Kuşatırken askerler bir taraftan merdiven kullanarak saldıracaklar aynı zamanda koç başı ile kapıyı zorlayacaklar ve güvenli kuşatma kulesi kullanacaklar sizde onlara yardım edebileceksiniz. Oyundaki tüm saldırı ve savunma silahlarını kullanabileceksiniz.  Savunmada kaleye saldıran askerlerin üzerine kızgın patlayan yağ çömlekleri yanan oklar ve büyük taşlar atabileceksiniz.

Bizlerde oyunun çıkacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz. Elimizden geldiği kadarıyla yeni Mount And Blade 2: Bannerlord oyununda nelerin olacağını anlatmaya çalıştık. Belirtmek istediklerinizi yorumlarla belirtebilir ve bize oyunlar hakkındaki her şeyi sorabilirsiniz. Oynadi.com Olarak İyi Oyunlar Dileriz Sağlıcakla Kalın.