Yeni Hayatta Kalma Oyunu Conan Exiles’i İnceliyoruz!

Yeni Hayatta Kalma Oyunu Conan Exiles’i İnceliyoruz! Hayatta Kalma Oyunu Conan Exiles’ın Detaylı İncelemesi Haberimizde!

Yeni Hayatta Kalma Oyunu Conan Exiles

     Conan Exiles’in çıkacacağını daha önceki haberlerimizde duyurmuştuk. Aynı haberimizde sistem gereksinimlerini ve oyunda nelerin olacağınıda söylemiştik o haberimize buradan ulaşabilirsiniz. 31 Ocak 2017 tarihinde Steam üzerinden erken erişim olarak çıkış yapan Conan Exiles’i inceleyeceğiz.

Conan Exiles’da kendi sunucumuzu kurup arkadaşlarımızı davet edebilir, Resmi sunuculara bağlanabilir yada diğer oyuncular tarafından oluşturulan sunuculara bağlanabiliriz. Sunucuya bağlandıktan sonra karakterimizi oluşturabiliyoruz. Karakterimizi istediğimiz gibi ayarlayabiliyoruz. Cinsiyet, Irk ve Din seçebiliyoruz. Tabiki bu seçimler Conan Evreni için geçerli. Oyuna başlamadan önce seçim ekranındayken çarmağa gerili bir şekilde olduğumuzu ve üstümüzde asılı kağıttan sürgünde olduğumuzu görebiliyoruz. Aynı kağıtta hangi ırktan olduğumuzu ve hangi suçlardan sürgün edildiğimizide görebiliyoruz.

Yeni Hayatta Kalma Oyunu Conan Exiles

Oyunda modern silahlar yerine ok yay kılıç kalkan gibi silahlar kullanabiliyoruz. Oyundaki craft sistemi xp level üzerinden işliyor. Craft sistemi  Ark’a çok benziyor. Oyunda level atlamak için ya loot yapmamız lazım yada yaratık kesmeliyiz. Rustdaki gibi yatak sistemi var öldüğünüzde yatağınızda spam olabiliyorsunuz. Ancak ilk kullanacağınız yatak tek kullanımlık ona dikkat etmeniz lazım. Sürekli kullanabileceğiniz yatak için 10 level olmanız gerekiyor. Kendi tapınağınızı kendiniz yapıp inandığınız dinin güçlerini kullanabiliyorsunuz. Oyunda kölelikde mevcut kendinize köle alabiliyorsunuz ve onları çalıştırabiliyorsunuz.

Yeni Hayatta Kalma Oyunu Conan Exiles
Oyunda yaratık çeşitliliği gayet iyi ve NPC diye adlandırdığımız kabileler mevcut onlara karşıda kendinizi korumalısınız. Oyundaki canlı çeşitliliği gayet iyi ve yaratıklar sizi yun içinde çok rahatsız ediyorlar. Size çok zarar veriyorlar. Oyunun grafikleride çok aşırı iyi olmasada ortalamanın üstünde iyi bir grafiklere sahip. Ancak optimizasyon olarak oyun sıkıntılı en az ortalama bir sisteminiz yoksa oyun size sıkıntı çıkarabilir. Oyunda bir çok oyuncu birçok hatayla karşılaşmış o hatalardan bazılarını buradan çözümleyebilirsiniz. Oyunda çok fazla fps drop dediğimiz donmalar sert fps düşüşleri yaşayabilirsiniz 150 fps’den 14 fps’e kadar düştüğünü gördüm high ayarlarda özellikle suya girerken ve kalabalık bir ortama baktığınızda.

Yeni Hayatta Kalma Oyunu Conan Exiles
Oyundaki inşaat olayıda güzel tam bir hayatta kalma oyunundan beklenildiği gibi. Craft sistemi ve inşa sistemide beklenildiği gibi Ark’a benziyor.

Yeni Hayatta Kalma Oyunu Conan Exiles
Oyundaki kan efektleri biraz saçma gözüküyor ancak combat sistemi fena değil. Oyuna açıkladığım nedenlerden dolayı 7.7 puan veriyorum. Steam’dada yapılan yorumlara baktığımızda genel olarak karışık gözüküyor. Oyun şuana kadar 40.000 kopya satışı geçmiş bulunmakta.