Resident Evil 7 Biohazard İnceleme

Resident Evil 7 Biohazard İnceleme Efsane Korku Oyunu Resident Evil Serisinin 7.ci Oyununun Detaylı İncelemesi Haberimizde!Resident Evil 7 Biohazard İnceleme
   Resident Evil 7: Biohazard Son yıllarda gördüğümüz iyi korku oyunlarından biri. Bir Outlast ve Soma olmasada son yıllarda çıkan bir sürü komik korku oyunundan çok daha iyi. Oyunun hikayesinin bazı saçma noktalarıda olsa çok kötü değil. Oyun puzzle olarak insanı çok düşündürüyor ve oyuna ilk başladığınızda aslında hikayesi sizi içine çekiyor. Oyun aslında çok korkunç değil ama hikayeyi merak ettiğiniz için sizi sürüklüyor. Oyunun hikayesi şu şekilde: Ana karakterimizin adı Ethan Winters. Karaktemizin eşi Mia 3 yıl önce iş için şehirden ayrılmış ve o iş gezisi sırasında kaybolmuş ve eşi Ethan eşinden bir daha haber alamamış. 3 yıl sonra Mia eşine bir E-posta gönderiyor. E-posta’da Ethan’a kendisinin bir adreste bir çiftik evinde zorla tutulduğunu kendini iyi hissetmediğini söylüyor. Ethan’a aynı zamanda gelmemesini söylüyor.

Resident Evil 7 Biohazard İnceleme

Olaylar bu şekilde gelişiyor olayda yarı mutant Baker ailesi ile mücadele ediyorsunuz. Ayrıca bu aile kolay kolay ölmüyor ölümsüz diyebiliriz. Mia’yıda mutantlaştıran bu ailenin çiftlik evine konuk olduğunuzda pek misafirperver olmayan bu aileyle oyun boyunca uğraşıyorsunuz. Oyunda bu ailenin bazı insanları öldürdüğünü ve bazılarınıda mutanta dönüştürdüğünü göreceksiniz. Ancak sizi mutanta dönüştürmeye çalışmıyorlar direk öldürmeye çalışıyorlar.

Resident Evil 7 Biohazard İnceleme

Oyun gerilim açısından güzel hem Baker ailesi ile uğraşırken aynı zamanda gerilip hızlı bir şekilde bulmacaları çözmeniz gerekiyor. Misafir olduğumuz ev son derece karanlık ve bir bataklığın üzerine kurulu. Oyunda çamurdan çıkan yaratıklarla da uğraşıyorsunuz.  Oyunda silah ve araç gereçlerle kendinizi koruyabiliyorsunuz ama her zaman değil. Oyunda size ait güvenli bir oda var orda sandık var araç gereçlerinizi oraya saklayabiliyorsunuz.

Resident Evil 7 Biohazard İnceleme

Oyunda envanterinizi düzenlemeniz çok önemli gereksiz olan eşyaları sandığa bırakmalısınız. Yanınıza o anda işinize yarayacak eşya ve araç gereçleri almalısınız. Bulmacalarla uğraşırken gerilmenizi oyun başarılı bir şekilde size yaşatıyor. Oyunun teknik incelemesine geçersek oyunun grafikleri oldukça iyi. Kaplama kalitesi ortalamanın üzerinde fizik motorunun performansıda son derece iyi. Oyunun hikayesi ve oynanabilirliğide korku oyunlarına göre çok iyi.Oyuna bir puan vermemiz gerekirse 8.6 puan veriyorum. Dünya genelindeki incelemelerdede ortalama olarak bu şekilde sonuç çıkıyor. Steam’de yapılan yorumlarda çogunlukla olumlu. Oynadı.com Olarak İyi Oyunlar Dileriz. Sizde Oyun Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Olarak Yazabilirsiniz.

Oyuna ait bazı görseller:

Resident Evil 7 Biohazard İnceleme
Resident Evil 7 Biohazard İnceleme
Resident Evil 7 Biohazard İnceleme
Resident Evil 7 Biohazard İnceleme