Hayatta Kalma Oyunu Miscreated’ı İnceliyoruz

Hayatta Kalma Oyunu Miscreated’ı İnceliyoruz. Cry Engine 3  grafik motoru ile yapılan Miscreated, açık dünya, hayatta kalma, zombi oyunudur.

Hayatta Kalma Oyunu MiscreatedDayz ve H1Z1 benzeri bir oyun olan Miscreated araç sayısı, optimizasyonu ve ortalamanın üzerinde grafikleri ile azda olsa kendine has bir oyuncu kitlesi bulunan oyun Steam’de 31 TL fiyat etiketiyle satışa sunulmaktadır.

Oyun 30 Ekim 2014’te Steam’den Erken Erişim olarak yayınlanan oyun bazı buglar ve item depolamak için fazladan sandık sorunu sebebi ile yerinde saymakta. Geliştiricilerin son günlerdeki umursamazlığı yüzünden gelişmemekte ve erken erişimden ne zaman çıkacağı belli olmayan oyunu pek tavsiye ettiğim söylenemez. Ancak DayZ’ye yüksek ücret vermek istemeyenler ve arkadaşları ile beraber oynamak isteyenler için oyun ideal.

Oyunda yapmanız gereken güzel bir server bulduktan sonra şehir ve loot alanlarına gidip silah çanta zırh ve araç bulmak. Ardından base yapmak için kendinize balta bulmanız gerekiyor ve base yapmaya başlayabilirsiniz. Base yapımıda çok kötü olmasada bir Rust gibi değil ayrıca sadece ahşaptan yapabiliyorsunuz ve oda kolay bir şekilde kırılabiliyor. Oyunda büyük mutantlar, zombiler, kurtlar bulunuyor ancak bu yaratıklar sizi çok zorlamıyor. Sizi asıl zorlayan diğer oyuncular olacaktır. Oyunda silah kullanımı gerçekçilik açısından crosshairsiz ve merminizi görebilmek için sarjöre bakmanız gerekiyor. Susuzluk ve açlıkla mücadele ediyorsunuz ve uzun süre oynadığınızda devamlı yiyecek toplamanız gerekiyor.

Hayatta Kalma Oyunu Miscreated

Oyunda araç kullanabilmek için araç gövdesini bulduktan sonra emniyet kemeri, spark plug, tekerlek, akü, benzin ve yağda bulmanız gerekiyor.

Hayatta Kalma Oyunu Miscreated
Oyunda bisiklette kullanabiliyorsunuz ancak oda biraz bağlı pedal çevirmeden sürüyorsunuz ve bisiklet bazen yerin içine girilebiliyor.

ss_696c89115334687c176f74f0a309f4fcdecdfbd2.1920x1080
Oyunda fener kullanmanız gerekiyor akşamları zifiri karanlık oluyor bizden bir tavsiye fenerinizi yere atmamanız.
Hayatta Kalma Oyunu Miscreated

Oyunda çanta ve ekipmanların büyüklüğü var daha büyük çanta bulabiliyorsunuz ve daha fazla item taşıyabiliyorsunuz. Ancak oyunda kilo sınırlaması var üzerinizde 40 kgden ağır item taşıyamıyorsunuz ağır itemleri aracınızla taşıyabilirsiniz.

Hayatta Kalma Oyunu Miscreated
Oyunda item toplarken işinize yaramayacak gereksiz itemleri toplamanızı tavsiye etmeyiz çünkü oyunda item fazlalığı yüzünden yakınabilirsiniz. Ayrıca bulduğunuz blue printleri direk öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Hayatta Kalma Oyunu Miscreated
Oyunda araç çeşitliliği oldukça iyi ancak sürerken dikkat etmelisiniz çok ufak bir kazada aracınız patlayabilir. Ayrıca oyun ön ve arka camından hasar almazken yan camından hasar alabiliyor.

Hayatta Kalma Oyunu Miscreated
Oyuna bir puan verdiğimizde 10 puan üzerinden 6.5 puan veriyorum. Oyuna Steam’de yapılan yorumlarda çoğunlukla olumlu şeklinde.