Epic Games’in MOBA TPS Oyunu Paragon’u İnceliyoruz

Epic Games’in MOBA TPS Oyunu Paragon’u İnceliyoruz

Epic Games

     Ünlü Grafik Motoru Unreal Engine’nın sahibi Epic Games’in geliştirdiği ve 2016’da erken erişim olarak yayınladığı paragon MOBA türünün TPS kamera tarzıyla ender oyunlarından biri oldu. Oyun yüksek grafik kalitesi ve E-Spor’a yatkınlığı ile oyuncuların ilgisini çeken bir yapım.

Oyun karakterlerin skill güçlerinin ve combat tarzlarının güzelliği damga vurmakta. Özellikle nişancı karakterlerin ve diğer tüm karakterlerin hem nişan alıp hem skillerini kullanması ile oyuncuya aksiyonu dolu dolu yaşatması. Oyunda ses kasmanında ayrıca bir önemi var koridorda açıldığınızda sizi ormandan arkalamak için gelen rakip oyuncular için ses kasıp totem kullanmanız gerekebilir.Oyunda optimizasyon sorunu olmadığı için çok iyi grafikleri olmasına rağmen çok yüksek sistem gerekmemekte. Yalnız League Of Legends gibi her bilgisayarda oynanacak bir oyun değil.

killing-blow

Oyunda her moba oyununda olduğu gibi tank, destek, nişancı, büyücü, suikastçi, ormancı tarzında karakterler mevcut. Oyunda League Of Legends, Sihirdar Vadisi’ne benzeyen 3 koridorlu haritalar mevcut ve ormanda’da boost  veren yaratıklar var. Oyunda karakter sayısı 26 ama her 15 günde bir yeni karakter geliyor. Oyunu ücretsiz olarak bu adresten kayıt olup indirebilirsiniz. Paragon aynı zamanda PS4 konsollardada oynanmakta. Oyun şuan açık betada olması sebebiyle hızlı bir gelişim sürecinde ve oyuncu sayısı beta sürecinde olan bir oyuna göre gayet iyi özellikle yabancı oyuncular oyuna çok fazla ilgi gösteriyor.

Epic Games
Oyunun kamera bakış açısı ve grafikleri ile size aksiyonu çok fazla yaşatmakta Paragon’da ayrıca item dizmek ve karakteriniz ve oynayacağınız tarza göre kartlarınızı ayarlamanız çok önemli. Her karaktere ayrı bir kart listesi ayarlamalı ve oyun içinde o kartları kullanmalısınız.

Epic Games
Oyunda zaman zaman betada olmasından kaynaklanan buglar ve market sisteminde sıkıntılar var eğer bu sorunları düzeltir. Kart sistemini daha güzel hale getirip market sistemini yenilerlerse oyun daha güzel hale gelebilir. Oyunda ki karakterlerin tarzları ve skilleri çok güzel ve oyunun akışı çok iyi durumda.

Epic Games

Oyun çok güzel grafik kaliteside çok güzel ancak oyunda ufak sorunlar var bunlardan biride alıp sattığınız itemi tekrardan alamamanız gibi ancak yapımcılar bunları düzelteceklerini söylemiştiler. Oyun ilgi çekici MOBA oyunlarını seviyorsanız tam size göre bir oyun.
Epic Games
Oyuna puan vermek gerekirse 10 puan üzerinden 9.3 puan veriyorum yakın gelecekte en iyi MOBA oyunlarından biri olacak gibi.