Astroneer’ı İnceliyoruz

Astroneer’ı İnceliyoruz Geçtiğimiz Haftalarda Yayınlanan Astroneer Hakkında Detaylı Bilgi İncelememizde!

Astroneer

Astroneer’ı İnceliyoruz

Astroneer’da isminden de anladığımız gibi uzayda bir astronot oluyoruz.

Uzayın derinliklerinde yeni gezegenleri keşfedip maceradan maceraya koştuğumuz oyunda öncelikle çok detaylı bir craft mekaniği ve son derece güzel bir lootlama mekaniği var. Sırtımızda bulunan çantanın depolama mekaniği de çok güzel duruyor özellikle çantamızla elektrik süpürgesi gibi kullanıp yere şekil verebilme olayı tüm oyuncuların hoşuna giden bir detay. Oyunda bulunan bu mekanik sayesinde gezegende uçurumlarda kendimize yol açabiliyor.  İstediğimiz gibi kazı çalışması yapabiliyoruz.

Oyunda bulunan üretim şekli No Man’s Sky dan beklediğimiz craft mantığını tam olarak bize sunmuş. O kadar çok üretebileceğimiz cisim araç eşya var ki bu oyuna apayrı bir hava katmış oyunun çok iyi grafikleri olmasa da oyunun ayrı bir tatlılığı var. Oyun erken erişimde olmasına rağmen kendini çok iyi yansıtmış ve oyunda optimizasyon anlamında sıkıntılar yok. Buglar son derece az ve oyundaki fizik durumu son derece tatlı.

Astroneer

Oyunda bulunduğumuz gezegene yerleşip kendimize baseler yapabiliyoruz.

Astroneer
Oyunda çevreyi gezip kaynaklar toplayabiliyoruz Gezegeni keşfedebiliyoruz.

Astroneer
Oyuna sahip olan arkadaşlarımızla birlikte maceraya atılabiliyoruz.

Astroneer
Oyunda araçlar üretebiliyor ve Bu araçları gezegeni keşfederken kullanabiliyoruz.

Astroneer
Oyunda fırtınalar meydana geliyor ve fırtınalara karşı mücadele etmemiz gerekiyor. Kendimizi koruyamazsak fırtınada zarar görebilir ve ölebiliriz.

Astroneer
Oyunda başka gezegene gidebilmek için uzay araçları üretebiliyor ve bunları kullanabiliyoruz.

Astroneer
Oyunda zemine istediğimiz gibi şekil verebiliyoruz.

Astroneer
Oyuna bir puanlama yapmak gerekirse benim gözümde oyunu oynamış biri olarak 10 puan üzerinden 9.5 puan veriyorum oyun çünkü erken erişimde olmasına rağmen yapabildiklerimizle son derece başarılı ve büyük beklentilerle çıkan No Man’s Sky’ın vadettiklerini karşılayan bir oyun belki No Man’s Sky çıktığında beklentileri karşılayabilseydi insanların yüzüne bakmayacağı bu oyun son derece güzel bir çıkış yaptı ve insanların ilgisini çekmeyi başardı. Steam de neredeyse olumsuz oy almayan oyun ayrıca en çok satanlar da ilk beş içerisinde kendine yer buldu. Temennimiz bu güzel yapımın başarılı bir erken erişim dönemi atlatması. Sizlere iyi oyunlar dileriz. Bir sonraki incelemede görüşmek üzere.