Hurtworld Güncelleme Notları #69

Hurtworld Güncelleme Notları #69 Güncellemenin Tüm Detayları Haberimizde!

Yeni Silah AR15 Namlu ve Gövde Tasarımları(MILS)

AR15 için namlulardan birisini bu hafta bitirdim, arabalar gibi bunlar üzerinde de özel tasarımlar olacak.  Tüm grafik kaplamaları yapmadan önce mevcut modelleri dokularla bitirmek için bekliyorum.

PBR malzemelerinin bunlarla nasıl örtüştüğünü görmek gerçekten beni mutlu etti. Bu ekran görüntülerindeki ışıklandırma ve aydınlatma oyun içindeki aydınlatmayla aynı değil fakat oyundada silahın görüntüsünü ayarlamak için elimden geleni yapıyorum. Şimdilik bu namlu tasarımları çıkmayacak üzerinde çalıştığımı belirtmek için açıklamak istedim ve yeni namlular üzerinde çalışıyorum. Bunlar Namlu Ağız Baskısı ve Susturucu olacak.

 Kıyafet, Araç Özelleştirmeleri ve Araç Montajı (TOM)

Bu haftasonu sizler için renk özelleştirme sistemini tekrar yeniledim  blog # 65te bahsetmiştim. Yeni özel eşyalar için ikonları sisteme uyarladım. Kıyafetleri vücuda uygun bir şekilde yeniledim (Kafa, Bacak, Göğüs vb. Gibi) Araçların dizaynında modifiye ve araç iskeletini yeniledim. Araçlar artık daha düzgün ve dik bir görünüşe sahip olacaklar ışık ve kaplamalarını ayarladım. Yeni renkli parçalar üzerinde çalıştım ve araç montajında gözle görülebilecek yenilikler ekledim. Renkleri düzenledim ve renk çatışmaları çözümlendi.

Ayrıca araçlar üzerinde ışık konusunda çalıştım ve yeni öğe sisteminin getirdiği hatalarla zaman geçirdim. Araç sabitken tekerleğin daha gerçekçi ve daha sağlam durması için çalıştım. Araç hareket etmediği zamanlar yere olan sabitliğini arttırdım ve tam temas sağlaması için çalıştım ve tekerleklerin konumlarını ayarladım.

Ayrıca, örgü fırın takımlarımızda bazı iyileştirmeler yaptık, özel örgü eklerimiz şimdi oluşturulduğu modele bir referans saklamış ve kaynak modelinde değişiklikler yaptıktan sonra örgü eki tek bir tıklamayla yeniden oluşturulabiliyor. Aynı alanı paylaştığı sürece (örneğin, aynı kemiğe aynı ofsete sahip olmak), başka bir ağ ekine dayalı mesh ekleri oluşturmak için bir araç da ekledim. Bu, her yeni modeli karakter iskeletine göre konumlandırmak, döndürmek ve ölçeklemek zorunda kalma durumundan kurtarır.

Kullanıcı Arayüzü, Planlar ve Makinalar(COW_TRIX)

Hey millet bu hafta yaratık geliştirmeyi bıraktım. Makinalar ve genel kullanıcı arayüzü geliştirmelerine baktım. İtem üretmede yeni düzenlemeler yaptık. Blueprint sistemi üzerinde değişiklikler yaptık. Bu gelişmeleri daha önceki güncelleme notlarında söylemiştik. Bunun büyük bir kısmı, istediğiniz bir öğe için bir plan ve bu tasarıma inşa etmek için bir makine inşa ederek bu tasarıma yatırım yapmayı seçmektir. Bu sistemi uygulamıştık ancak makina üretimlerinde yaşanan sorunları çözmek için düzeltmeye gittik ve bundan sonra yaşayacağımız sorunları çözmek daha kolay olacak. Öğrendiğiniz bir planı kolaylıkla makinalar yardımıyla üretebileceksiniz.

El üretiminide geliştireceğiz. Onla ilgili değişiklikler üzerinde çalışıyoruz. Oyuncular temel ihtiyaçlar için el üretimi yapabilecekler ancak büyük makina ve önemli eşyaların üretimi için haritanın belirli yerlerinde nadir bulunan planları bulmaları ve üretim yaparken kullanmaları gerekecek. Her plan bu şekilde kullanılmayacak. Öldüğünüzde ürenizdeki planları kaybedeceksiniz. Buda oyuncular birbirlerini arayıp daha fazla aksiyona girip birbirlerini öldürmelerine sebep olacak. Planlar sayesinde eşyaları geliştirip onarabileceksiniz. Kullanıcı arabirimindede çeşitli yeniliklerde bulunduk artık modlamalar daha fazla karşımıza çıkacak. Oyuna daha yeni modlar eklenebilecek.

Grafik Düzetlmeleri Optimizasyon 3D Görünüm(SPENCER)

Oyunda optimizasyon olarak geliştirmelere gittik oyunu daha oynanabilir hale getirmek için 1-2 fps arttırmayı başardık. Oyundaki havadurumlarında yenilikler yaptık. Artık daha güzel bir görünüme sahip olacak. 3D görünüm üzerinde değişiklikler yaptık. Özellikle yeni blueprint sisteminde tasarımları üzerindede çalıştım.