Yeni Hurda Yığınları, Mağara Lootları ve Optimizasyon

 

Yeni Hurda Yığınları, Mağara Lootları ve Optimizasyon – Bu Rust gelişim haftasında yeni görünüşleri ve yerleri yağmalamak için bazı değişiklikler ve bazı yararlı düzeltmeler görüyoruz. Hadi yazımızda ki yenilikleri görelim …

 

Haritada Bulunan Hurda Yığınları

 

Haritada bulunan hurda yığınlarının birkaç yeni varyasyonu eklendi. Aynı tür ganimetler (fıçılar, tahta kutular ve yiyecek kutuları) içerirler ancak Rust manzarasının kalitesini biraz yükseltmek için dururlar.

Ayrıca PvP çatışmaları için yeni cover olanağı sağlarlar. Örneğin araba, saklanılabilecek belli kısımlara sahiptir ve lastik yığını, bir Newman’ı tamamen gizleyecek kadar uzundur. İşte birkaç resim:

Mağaralara Artık Yeni Lootlar

Yeni doğal mağaralar, yakında güzel görünmekten veya biraz temel oluşturmaktan daha fazla kullanacak – yeni loot noktaları eklendi. Madencilik arabaları ve sandıkların şeklini alarak, bu yeni loot kaynağı tüm 9 çeşit doğal mağarada yer alıcak.Ne yazık ki, bu değişiklik ön provizyon / zindan bloğu üzerinde yapıldı – bu, 2 Şubat’ta bir sonraki zorunlu wipe’a kadar muhtemelen ekli olmayacağını gösteriyor.

Unity Güncellendi

Garry, Unity’nin yeni bir beta sürümüne (5.4.4f1) güncelledi. Bu yeni sürüm ana paket bir olan unity pencere modu özel kullanırken alt-sekmeler için. Bu, başlangıç parametrelerinizde “-window-mode exclusive” özelliğini kullanırken oyunu bir kez daha oynamak ve oyundan çıkarmak anlamına gelir!

Optimizasyonlar

Artan FPS’den bahseden ekip, optimizasyonlar konusunda bu hafta çeşitli değişiklikler yaptı. Andre genel müşteri tarafı çalar çarpıştıncısını ve katı cisim sayısını üçte bir oranında azalttı ve Garry diğer birkaç optimizasyon düzeltmesini yaparken, oyun umarım Perşembe rolleri etrafında daha pürüzsüz çalışıyordur.

Diğer düzeltmeler

  • Onarım tezgahı çarpıştıcıyı onarın (artık gelen çekimleri engellemek için pencerelere koymayın)
  • Atarken görünmez kaya bugu düzeltildi.