Warwick Rework: Şampiyon Güncellemesi

“Zincirler kırıldı! Canavar artık özgür!”

Warwick Rework Şampiyon Güncellemesi Zaun’un taş sokaklarında yankılanan ayak sesleriyle, Warwick’in avı çaresizlik içinde kaçıyor. Havayı kaplayan kan kokusu, canavarı avına yönlendiriyor. Bütün kurtuluş çabaları nafile. Göz açıp kapayıncaya kadar geçen vahşet dolu bir anda Warwick saldırıyor ve avı oracıkta son nefesini veriyor. Haşeratın biri gitse de, temizlenecek daha çok haşerat var.

 

YETENEKLER

 

Pasif:Ebedi Susuzluk

Warwick’in normal saldırıları ilave büyü hasarı verir.Warwick’in can miktarı yarıdan azsa
Warwick ilave hasara eşdeğer miktarda iyileşir.

Q:Cani Diş

Warwick ileri atılarak hedefini ısırır ve verdiği hasarın bir kısmı kadar iyileşir.
Tuş basılı tutulduğunda Warwick hedefe kitlenir ve bu hedefin arkasına atlar.

W(Pasif):Kan Peşinde

Can miktarı yarıdan az olan rakip şampiyonlar arkalarında görülebilen küresel bir iz bırakır ve “KANLI AV” haline gelirler. Warwick Kanlı Av hâlindeki hedeflere karşı hız artışı kazanır ve çatışma dışında bu hedeflere doğru hareket ederken büyük miktarda hareket hızı elde eder. Bu ilaveler can miktarı çok düşük olan rakiplere karşı üç katına çıkar.

W(Aktif):

Geniş bir alanda, canları tamamen dolu olsa bile bütün şampiyonlara çıkan kan izleri meydana getirir. Ardından en yakındaki şampiyon Kanlı Av haline gelir. Kan Peşinde ‘nin aktif etkisinin uzun bir bekleme süresi vardır ama yakınlarda avlanılacak  hiçbir rakip yoksa bekleme süresi iki kat hızlı sıfırlanır.

E:Dehşetin Sesi 

Kısa süreliğine Warwick’in aldığı hasar azalır. Bu sürenin sonunda ya da yetenek yeniden
etkinleştirildiğinde Warwick uluyarak yakındaki rakiplerin dehşet içinde kaçışmalarına neden olur.

R:Sonsuz Şiddet

Warwick belli bir yöne atılarak karşısına çıkan ilk şampiyonu sindirir ve sindirme süresi boyunca hasar vererek isabet etkileri uygular. Atılma mesafesi, Warwick’in hareket hızına bağlı olarak artar ve Warwick Sonsuz Şiddet  boyunca verdiği bütün hasar miktarı kadar iyileşir. Atılma sırasında kitle kontrol etkileri Warwick’e işlemez.

“Ormanda yeniyseniz size en iyi arkadaşlık edecek kuçu kuçu o ama bu arada yeni birkaç numara daha öğrendi.”

 

warwick_in_game_collage

WARWICK OYNARKEN

Warwick, yaralı hedefleri kovalarken yıldızı parlayan, yılmaz bir akıncı. Ormanda yeniyseniz size en iyi arkadaşlık edecek kuçu kuçu o ama bu arada yeni birkaç numara daha öğrendi.

 

Warwick’in yeni yetenek setinde güvenilirliğin yerini esneklik alıyor ve bu sayede tek seçeneğiniz “zavallının tekine ulti atıp onu katletmeyi ummak” olmaktan çıkıyor. Kan Peşinde, avı köşeye sıkıştırmak için gereken hızı sağlarken, diğer yetenekler kurbanı katletmenin yolunu açıyor. Alternatif olarak yandan yaklaştığınız rakibin kaçış yolunu kapatabilir ve Cani Diş‘le işini bitirebilirsiniz. Elbette en doğrudan yöntemi seçebilir ve Sonsuz Şiddet‘le hedefin üzerine atılabilirsiniz (gerçi artık rakip takımdan başka birinin araya girerek bu yeteneği engelleyebildiğini veya hedefin sıvışabileceğini unutmamak gerek).

 

Kırılgan bir rakip tespit ederseniz Sonsuz Şiddet‘le dalıp onu yerine kilitleyin ve ardından Dehşetin Sesi‘yle korkudan aklını başından alıp işini bitirin. Sonra kaçmak ya da sıradaki leziz ava geçmek size kalmış.

 

ww_gray_logo

İÇERİDEN ŞAMPİYON BİLGİLERİ

Kurgu hikâyelerde kurt adamlar genellikle içlerinde kalan azıcık insanlığa tutunmaya çalışarak kendilerini ele geçiren canavarı ehlileştirmeye ya da onunla savaşmaya odaklanır. Yeni Warwick’in de insanlığından geriye çok az şey kalmış. Aksine o, yeni bulduğu bu vahşiliğe kucak açıyor.

 

“Warwick geçmişini hayal meyal hatırlayan biri; iyi şeyler yapmış, insanlara yardım etmiş ama bunların hiçbiri güzel sonuçlanmamış,” diyor yazar David “Interlocutioner” Slagle. “Zaun öyle bir keşmekeş ki hiçbir şeyi değiştirememiş.” Yeni edindiği güç, Zaun sokaklarını kaba kuvvetle temizlemesine olanak sağlıyor.

warwick-green

Warwick Rework: Şampiyon Güncellemesi

“Çalışmalarında çeşit çeşit süper
canavar DNA’sı kullanmış
ve sonuçta türler arası
melezi andıran bir şey ortaya çıkmıştı.”

 

 

warwick-red

Görsel tasarımcı Larry ‘TheBravoRay’ Ray “Her tür kurt adam daha önce yapılmıştı,” diyor. “Onu ‘bizim dünyamıza ait hâle nasıl getirebilirim?’ diye çok kafa patlattım.” TheBravoRay’in bulduğu çözüm, Singed’in Warwick’i özellikle bir kurda dönüştürmeye çalışmaması olmuş; Singed sadece gen birleştirme çalışmaları yapıyormuş. Çalışmalarında çeşit çeşit süper canavar DNA’sı kullanmış ve sonuçta türler arası melezi andıran bir şey ortaya çıkmış. Warwick’in kulakları yarasadan, uzun kuyruğu tilkiden gelmişe benziyor ve kimyasal mekanizmaları, Zaun’la arasında bağ kuruyor.

 

warwick-grey

Warwick Rework: Şampiyon Güncellemesi

Warwick’in hikâyesi, özellikle de dönüşümü ve bu dönüşümün etkileri; bedenine bağlanan borular, kesilip alınan kol ve yerine takılan belalı metal pençeler ve sırtındaki kimyasal haznesi gibi görseller üzerinden anlatılıyor. Warwick bütün o alet edevat ve boruları sökmeye çalışırken kendi kendini çizikler içinde            bırakmış ama pençeleriyle bunları koparıp atmayı denemesi bile dayanılmaz bir ıstıraba sebep olmuş.

CANAVARI SERBEST BIRAK

Warwick eskiden beri yeni oyuncuların gözde ormancı tercihi. Mekanik açıdan basit ve ormanda gayet sağlıklı bir duruşu var ama oynanış düzeni, nispeten az derinlik sunuyor. Ulaşılabilirlik iyi hoş ama şampiyonlarda tamamen ustalaşmak için bir iki oyun yeterli olmamalı. Yeni Warwick’in oynanışında tepeden tırnağa yenileme yaptığımızı söyleyemeyiz ama bir modernleştirme yaptığımıza inanıyoruz.

 

“Bu, ulaşılabilirliğin ağırlıklı hedef olduğu ilk şampiyon güncellemesi,” diyor, oyun tasarımcısı Bradford “CertainlyT” Wenban. Örneğin Kan Peşinde yeteneğini ele alalım. Yetenek, kendi konumlarını ele vermemek için oyuncuları sürekli açıp kapatmak zorunda bırakmak yerine, artık haritanın her yerindeki yaralı hedefleri gösteriyor ve Warwick bu hedeflerin kan kokusunu, onlara doğru uzanan bir iz şeklinde görebiliyor. Bu sayede kamerayı kilitli kullanan yeni oyuncular, haritada ne tür stratejik seçeneklerinin olduğunu anlayabiliyor.

“Bu, ulaşılabilirliğin ağırlıklı hedef olduğu ilk şampiyon güncellemesi.” – CertainlyT

 

 

warwick-transform

Warwick Rework: Şampiyon Güncellemesi

Kurt adamla oynarken kontrolü kaybedip kulelere dalmak ve gözünüzü kan bürümesi iyi hissettirmeli. Warwick oynamanın temelinde içinizdeki vahşiliği kabullenmek var. “Ana şampiyon olarak oynadığım Janna’yla oynanış testi yaparken rakibi katletmek için iki kule birden aşmışlığım var,” diyor CertainlyT gururla.

Warwick bunu yapabilmek için her tür araca sahip: Muazzam hareket ve saldırı hızı artışları, avının peşine takılma ve lime lime ettiği rakipleri çaresiz bırakma becerileri. Bu arada hedefini avlamaya koyulduğunda Warwick’in konuşmayı kestiğini fark edeceksiniz. Yaralı bir rakibe yaklaştığı zaman içindeki ilkel, iğrenç, saf canavar iyice ortaya çıkıyor ve bu canavarın aklında bir tek şey var…

 

AUUUUUUUUUUUUUUU!