Türk Yapımı Yeni Hayatta Kalma Oyunu Don’t Die: Survival

Türk Yapımı Yeni Hayatta Kalma Oyunu Don’t Die: Survival Hakkında Tüm Bilgiler Yazımızda!

Türk Yapımı Yeni Hayatta Kalma Oyunu Don't Die: Survival

Türk Yapımı Yeni Hayatta Kalma Oyunu Don’t Die: Survival

  Don’t Die: Survival Steam Greenlight dan oylamaya sunulup özellikle Türk oyuncuların vermiş olduğu evet oyları ile yeşil ışık yakılan Don’t Die Survival isminden de anlaşıldığı gibi bir hayatta kalma oyunudur.

Bir çok Türk oyuncunun sabırsızlıkla beklediği oyun olan Don’t Die ön sipariş ile oyunun kendi sitesinden 6 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulmaktadır. Buda yaklaşık olarak şuan ki dolar kuru oynaklığı sebebiyle 18 TL ile 24 TL arasında bir fiyata denk gelmektedir. Ayrıca oyun yapımcıları Steam platformunda 20 TL lik fiyat etiketiyle Şubat ayının ilk haftasında çıkacağını bize söylediler.

Yapımcılar oyunun oyuncuların isteklerine göre gelişeceğini söylediler. Oyunu yayınlanan görsel ve videolarına baktığımızda oyunda toprağı şekillendirebileceğimizide görebiliyoruz. Bu oyunu yapan ve geliştiren arkadaşlar yalnızca iki kişiler ve hedeflerine başarıyla ulaşmaktalar. Oyun Mert Zehir ve Yusuf Söğüt’ün emekleri ile şekillenip gelişmeye devam ediyor. Oyun tek oyunculu çok oyunculu ve co-op olarak çıkacak.

Oyunda bulunan bir diğer özellik ise oyunda inşa edilen binaları, kaleleri yıkmak pek kolay olmayacak, eğer öyle elinize bir balta alıp duvar yıkmaya kalkışırsanız çok uzun saatlerinizi harcamak zorunda kalabilirsiniz. Duvarları yıkabilmek için ayrıca kuşatma silahları inşa etmeniz gerekiyor olacak. Şu anda hali hazırda mancınık ve koçbaşı gibi eşyaların da olacağı bilgisi verildi.

Türk Yapımı Yeni Hayatta Kalma Oyunu Don't Die: Survival

Oyunda amacımız doğa ve diğer oyuncularla mücadele etmek olacak. Dont Die: Survival’da craft ve inşa etme çeşitliliğine önem verdiklerini de görebiliyoruz. Bağımsız yapımcılar tarafından Unity grafik motoru ile geliştirilen oyun Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde çıkacak.

Türk Yapımı Yeni Hayatta Kalma Oyunu Don't Die: Survival

Oyunda ata binebileceğiz ve araçlarla yük taşıyabileceğiz. Oyunda modern silahlar yerine ilkel silahlar bulunacak. Ayrıca silahların parçalarını biz istediğimiz gibi craftlayabileceğiz. Oyunda hayvanları eğitebileceğiz.

Don’t Die: Survival Sistem Gereksinimleri:

Minimum:

OS : Windows 7 32, 64-Bit
CPU : Intel Core 2 Duo
Bellek : 4 GB RAM
HDD : 8 GB
Ekran Kartı : NVIDIA GTX 450 / ATI 5870
DirectX : DirectX 9

Tavsiye Edilen:

OS : Windows 10 32, 64-Bit
CPU : Intel Core i7
Bellek : 8 GB RAM
HDD : 15 GB
Ekran Kartı : NVIDIA GTX 980
DirectX : DirectX 11

Oyunun Yayınlanan Videoları:

Silah Craft Etme Videosu:

Ata Binme Videosu: