The Walking Dead, Humble Bundle’da Ücretsiz!, Yanlış duymadınız, ara sıra bazı güzel oyunları ücretsiz olarak dağıtan Humble Bundle su sefer ise The Walking Dead: Season 1 adlı oyunu ücretsiz dağıtıyor, fakat az bir zamanınız kaldı yaklaşık 26-27 saat sonra bu oyunun ücretsiz dağıtımı sonlanacak. Oyunu bir kere aldığınızda sürekli olarak sizde kalacak. Hemen kaçırmadan, aşşağıdaki linkten alabilirsiniz, fakat nasıl alacağınızı göstereceğiz, ardından Humble Bundle nedir ve The Walking Dead oyunu nasıl birşeydir, bakacağız.

The Walking Dead, Humble Bundle’da Ücretsiz!

Humble Bundle Nedir?

Humble Bundle, bilgisayar oyunları meraklılarının diledikleri kadar bağış yaparak veya belirlenen fırsatları değerlendirerek ucuza orijinal oyunları DRM koruması olmaksızın satın alabildikleri bağımsız bir platformdur. Oyuncular yapacakları bağış miktarını belirliyor, bu bağışın nereye yapılacağını seçenekler arasından seçiyor ve böylece hem hayır işi yapıp hem de orijinal oyunu değerinin çok altında etiket fiyatına orijinal oyun sahibi oluyor.

Humble Bundle’dan Oyun Nasıl Alınır?

 1. Humble Bundle’a kayıt olun ve hesabınızı açın.
 2. Satın almak istediğiniz yada ücretsiz oyun veya oyunları sepetinize ekleyin.
 3. Checkout yani ödeme adımına geçin.
 4. Ödeme adımından fiyat kısmında ön görülen bağış seçeneklerinden birini seçin. Dilerseniz “Custom Amount” penceresi altından istediğiniz bağış miktarını kendiniz belirleyebilirsiniz, ve ona göre bağış yapabilirsiniz.
 5. Güvenlik kodunu girin.
 6. Yapacağınız bağışın nereye ne tutarda yapılacağını seçin.
 7. E-Mail adresinizi girin.
 8. Kredi kartı & Banka Kartı & İninal vs. ile satın alma işleminizi tamamlayın.

 

The Walking Dead Nasıl Bir Oyun?

The Walking Dead, 2012 yılında Telltale Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir video oyunudur. Robert Kirkman’ın aynı isimli çizgi romanına dayanmaktadır ve zaten’de ilgi odağı olmuş bir dizi halinde’de yayınlanmaktadır.  Diğer zombi oyunlarının aksine bu oyun çizgi roman tarzı grafikleri ve hayatta kalmanın ön planda olduğu bir oyundur. Point-and-Click yani tıkla ve oyna yöntemi ile oynanır.

Başrol’de Lee, Clementine ve Ölüler 🙂

the walking dead season 1

Öncelikle ana ve kullandığımız karakterimizin adı Lee Everett. Kendisiyle bir polis arabasıyla götürülürken karşılaşıyoruz, bunun sebebi ise karısıyla beraber olan bir milletvekilini katletmiş olması. Bunun dışında Lee’nin Georgia Üniversitesi’nde öğretmen olduğunu ve ailesinin Macon’da yaşadığını biliyoruz. Telsizinde duyduğu anonslara aldırmayan polis memurunun otobanda aniden karşısına çıkan bir ölü’ye (zombi) çarpması sonucu Lee gözünü kaza yapmış aracın içinde açıyor. Buradan canını zor kurtaran Lee’nin en yakın eve sığınıp, orada da ailesinin seyahat için Savannah’a gittiği ve bakıcıya teslim ettiği sevimli kız çocuğu Clementine ile tanışmasıyla beş bölümlük uzun oyun maceramız başlamış oluyor.

 

The Walking Dead Sistem Gereksinimleri

the walking dead season 1

The Walking Dead Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci (CPU): 2.0 GHz Pentium 4 veya eşdeğer
 • RAM: 3 GB
 • İşletim Sistemi: XP Service Pack 3
 • Ekran Kartı: ATI veya NVidia card w/ 512 MB RAM (Not recommended for Intel integrated graphics)
 • Ses Kartı: Evet
 • Boş Alan: 2 GB

The Walking Dead Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci (CPU): Core 2 Duo 2 GHz veya eşdeğer
 • RAM: 3 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 7
 • Ekran Kartı: ATI veya NVidia card w/ 1024 MB RAM (Not recommended for Intel integrated graphics)
 • Ses Kartı: Evet
 • Boş Alan: 2 GB

 

Evet gel gelelim, Humble Bundle Linki’ne, dediğim gibi oyunu bir kere ücretsiz alıyorsunuz ve sürekli olarak sizin oluyor, ama çabuk olmalısınız ki 26-27 saat sonra bitecek 🙂

The Walking dead: Season 1’e ücretsiz sahip olmak için tıkla

the walking dead season 1

 

The Walking Dead, Humble Bundle’da Ücretsiz!, hakkında yazdığım yazı için ne düşünüyorsunuz?

 • Sizce bu oyun indirmeye değer mi?
 • Daha önce oynamış mıydınız ?
 • Peki beğenirseniz diğer sezonları’da oynamaya var mısınız?
 • Bu gibi başka konuları da sizler için araştırayım mı ?

Düşüncelerinizi ve cevaplarınızı aşağıya yorum olarak yazarsanız hemen yorumunuzu okur ve sizin yorumunuza geri cevap yazarım.