State of Decay 2 Ne Zaman Çıkacak?

State of Decay 2 Ne Zaman Çıkacak? Undead Labs’ın yeni oyunu State of Decay 2’nin Tüm Detayları Haberimizde!

State of Decay 2 Ne Zaman Çıkacak?

       State of Decay 2 zombi, hayatta kalma co-op 4 kişilik açık dünya Microsoft tarafından Undead Labs’a yaptırılan xbox ve windows platformlarına çıkacak oyundur. Oyunun çıkış tarihi hakkında net bir bilgi yok ancak 2017 yılında çıkacağı duyuruldu. Oyun büyük ihtimalle yaz aylarında çıkacak. Oyunun fiyatı henüz duyurulmadı.

Oyun ön siparişe’de girmedi ancak oyunun fiyatı tüm AAA oyunlar gibi 60 Dolar civarı olabilir. Oyunun tarzı Left 4 Dead 2’ye benziyor diyebiliriz. Oyun tps bakış açısına sahip konsoldada çıkacağı için. Oyun için yayınlana görseller ve trailer videosunu aşağıda bulabilirsiniz. Oyun konsoldada Days Gone’nun rakibi olacak diyebiliriz.

 

State of Decay 2 Ne Zaman Çıkacak?

Undead Labs tarafından geliştirilen ve 2013 yılında Windows ve Xbox platformları için çıkış yapan zombi oyunu State of Decay’in devamı niteliğindeki State of Decay 2, geçtiğimiz yılki E3 fuarında duyurulmuştu. Oyunla ilgili kısa bir tanıtım videosu yayınlanmış ve oyunun 2017 yılında çıkış yapacağı açıklanmıştı.

State of Decay 2 Ne Zaman Çıkacak?

İlk oyunu büyük bir keyifle oynayan oyun severler de merakla ikinci oyunun çıkışını beklemeye başlamıştı. 3 2016’da yapılan duyurunun üzerinden aylar geçtikten sonra, State of Decay 2’nin geliştirici firması Undead Labs’ten oyunla ilgili yeni bir duyuru geldi. Undead Labs, 11 Haziran’da ABD’de gerçekleştirilecek olan E3 fuarında Microsoft’un  tanıtım toplantısının bir parçası olacağını açıkladı.

State of Decay 2 Ne Zaman Çıkacak?

State of Decay 2 Nasıl Olacak?

Birinci oyun çok büyük bir haritada açık dünya formatında oynamaya izin veriyordu ve bölgedeki sivillerin birleşip zombilere karşı ayakta kalmak için işbirliği yapmaya çalışmasını anlatıyordu. Oyunun sonraki yıllarda çıkan DLC paketlerinde ise büyük şehirde kurtarma operasyonu yapan bir askeri birliğin öyküsü anlatılmış ve yine büyük beğeni toplamıştı.

State of Decay 2 Ne Zaman Çıkacak?

Yapımcı Undead Labs’ın State of Decay 2 ile yine aynı formülü uygulayacağı ve önce ABD’nin kırsal bölgesindeki kasabalarda geçen oyunu piyasaya süreceği, ardından da büyük şehirdeki askeri birimleri konu alan bir DLC yayınlayabileceği düşünülüyor.

State of Decay, açık dünya yapısı ve sürekli yeni öykülerin geliştiği randomize ilerleyişi sayesinde defalarca yeniden oynamaya müsait bir oyun olarak oyuncuların büyük beğenisini kazanmıştı. Oyuncu, diğer survival/zombi oyunlarından farklı olarak Undead Labs’ın oyununda bir oyuncuyu değil, bir grubu yöneterek grubun hayatta kalmasını sağlamaya çalışıyor. Bu açıdan oyun, grup olarak hayatta kalma olarak tanımlanıyor. Oyun boyunca gruptaki üyelerin psikolojileri ve karakterleri oynanışa büyük etki ediyor ve oyuncu gruptaki tüm sorunları çözmeye çalışarak grubunu daha güçlü kılmaya çalışıyor.

State of Decay 2 Ne Zaman Çıkacak?

State of Decay’ın 100’lerce saat oynanışa izin veren oyun haritası çok geniş olmasına rağmen, oyuncular çok yoğun şekilde çok daha büyük ve daha fazla keşfe imkan veren dev bir harita talep ediyorlardı ancak 2013’teki konsolların hafıza kısıtları daha büyük haritaya izin vermiyordu. Undead Labs’ın bu kez yeni nesil konsolların geniş imkanları ile çok daha büyük bir oyun yaptığı düşünülüyor.

State of Decay 2 Ne Zaman Çıkacak?

State of Decay 2 Fragman Videosu: