Rust Bug u dolu bir hafta…..

Bu hafta siteye pek yazı ekleyemedik rusttaki bugların sebep olduğu bazı olaylardan dolayı bu yüzden herkes bizi mazur görsün bu seferlik. Yazımı okurken sizlerde bana hâk vereceğinize eminim.

 

     Evet… Geçen hafta zorunlu (Global) wipe geldi. Tabiki her zaman olduğu gibi bu büyük güncelemede bir kaç büyük değişiklik oldu ve bu değişiklikler elbetteki yanında yeni rust bugları getirdi. Ne yazık ki rust ekini bugları fark edene kadar bir çok oyuncuyu ve rust server adminlerini stress manyağı yaptı. Yazımın başında belirttiğim gibi bu hafta çok yoğunduk çünkü bu seferki güncelleme ile gelen rust bugu daha önce hiç karşılaşmadığımız bir şeydi. Rust serverlarından oynadi.com teamspeak adresine sürekli klanlar gelip değerli eşyalarının kaybolduklarını bildiriyor ve şikayet ediyorlardı. İşin garip tarafı şikayete gelen klanlardan bazıları başka oyunculara iftira atıp onların bu itemlerin kaybolmasından sorumlu olduklarını iddia ediyorlardı.

 

     Zaman geçtikçe teamspeak yönetim odasına gelmeyen klan kalmadı ve hepside raid olmadan evlerinden değerli itemlerin kaybolduğunu söylüyorlardı. Klanlar gerçekten sinirli ve üzgünlerdi. Tabiki haklılardı saatlerce emek verdikleri itemlerin bir anda kayboluyordu. Bu sinirle Adminleri suçladılar başka oyuncuları suçladılar. Bu klanlardan Edepli şekilde gelip “Hocam böyle bir durumla karşılaştık acaba sebebi nedir ?” şeklinde kibarca bizden yardım isteyenlerle saatlerce ilgilendik ve sorunlarını çözdük. Diğer şekilde gelip etrafa yalanlar iftira atıp küfür edenleri oynadi.com rust serverlarından uzaklaştırdık. Araştırmalarımız sonucunda ilk başlarda server hack olduğunu düşündük ve bunu yapan kişi yakalayıp serverdan banladık ve sorun çözülmüştü.

 

Rust Hack ve Rust Bug

     Bugün rust ekibinden gelen haberde ise bunun hack olmadığını ve oyunun güncelleme ile gelen yeni bir rust bugu olduğunu öğrendik. Banladığımız kişi hack kullanmıyor rustın bug’ın dan yararlanıyordu. Yeni gelen bir rust patch ile bu sorunu kaldırdıklarını söyleyebiliriz. İnşAllah ilerde böyle rust buglarıyla karşılaşmayız bir daha. Buradan çıkarılacak ders ise ilerde böyle başınıza bir şey gelirse ilk önce başkalarını iftira atıp küfür etmek yerine kibarca ve düzgünce adminlerden yardım istemek sorununuzu çözecektir.

 

Kenevir Bitkisi Yetiştirme

     Artık rust oyuncuları oyunda deri materyali sıkıntısı çekmeyecek çünkü artık kenevir bitkisini yetiştirebilecekler. Aynı mısır ve balkabağı gibi kenevirinde tohumları olacak ve onları ekip büyümesini bekleyeceksiniz. Bu güncelleme ile artık rust haritasında bulacağınız kenevir bitkileri 20 deri yerine 10 deri verecektir. Ayrıca geçen haftaki büyük güncelleme ile gelen diğer bitkilerin mısır ve bal kabağı büyümüş şekilde haritada belirme sorununu da önümüzdeki güncelleme ile düzeleceğini açıkladılar.

 

Düzeltilen Rust Bugları

     Önümüzdeki güncelleme ile oyunda olacak diğer düzeltilen rust bugları

-Sadece odunla itemlerin onarılması

-Gece lambaları tekrar oyunda kullanılabilmesi

-İnşaat dolanlarının açılarının sıkılaştırılması