Paladins hataları ve çözümleri yazımızdan Merhabalar;

Herkesin son günlerde saatlerce oynadığı ve oynaması tamamen ücretsiz olan paladins oyunu betadır ve bu yüzden hatalarla karşılaşmanız doğaldır. Bizlerde sizlere karşılkaştığınız bu hataların çözümlerini anlatacağız. Paladins oyununa kayıt olduktan sonra oyuna giriş yapalım. Kayıt olmada bir problem yaşayacağınızı zannetmiyorum. Oyunu başlattığımızda gerekli olan tüm programları otomatik olarak steam tarafından kurulacaktır.

 

Oyunun ana Ekranı şu şekilde gözükmelidir:

paladins-giris-kayit

Alt tarafta bulunan kırmızı ile gösterdiğim yerde hatanın ne olduğunu görebilirsiniz.

 

Paladins Hataları :

paladins is connecting to the authentication service

paladins hatası

paladins hatası

Bu hatayı alıyorsanız bu hatanın belli başlı nedenleri vardır.

  1. Antivirüs programınız oyunun bağlantısı engelliyor olabilir
  2. Oyunun dosyaları tamamen indirmemiş olabilirsiniz
  3. İnternet probleminiz vardır

Sorunların Çözümü :

Anti virüs programınızı kapatıp tekrardan oyunu açınız. Paladins hesap kullanıcı adı ve şifrenizi girip bağlantı sağylayınız. Eğer Sorun devam etmiyorsa oyuna girmeden önce antivirüs programını kapatabilirsiniz yada antivirüs programında oyuna her zaman izin verebilirsiniz.

Eğer oyun dosyalarınızda sorun varsa bu hatayı alabilirsiniz. Steam üzerinden oyun sağ tıklayıp Özellikler > Yerel Dosyalar > Oyun önbelliğinin bütünlüğünü Doğrula seçeneği ile dosyaları kontrol ettiriniz.  Eğer eksik dosya varsa steam otomatik şekilde eksik dosyaları indirecektir.

İnternet bağlantınızı kontrol ediniz veya modeminize rest atıp tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Son seçenek olarak ctrl+alt+delete kombinasyonu ile görev yöneticisini açınız. Hizmetler kısmından  “HiRez Authenticator Service” üzerine sağ tıklayıp hizmeti durdur deyiniz. Biraz bekleyip Hizmeti başlat yapınız ve tekrardan oyunu açınız.

Bu yöntemlerle paladins is connecting to the authentication service hatasının çözümünü bulabilirsiniz. Bu tür sorunlar hala devam ederse bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Paladins Sorunu

unable to find steam installation hatası

Paladins oyunu ilk defa çalıştırdığınızda bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunun çözümü içinde oyun yapımcıları çok güzel bir sistem yapmışlar bu sistem sayesinde bir çok hatayı düzeltebilirsiniz. Sizlere paladins sorunlarını çözmek için gereken adımları göstereceğim.

Paladins oyununa kayıt olmuş olmalısınız ve steam üzerinden oyunu çalıştırınız. Oyun paneliniz açıldığında aşağı resimde gösterdiğim kısma tıklayınız.

paladins-sorunlar

Daha sonra açılan yerde Troubleshoot Yazısına tıklatınız ve karşınıza çıkan yerden seçenekleri kullanarak gerekli ayarları yapabilirsiniz.

paladins-hata-cozumleri

Sizlere anlatacağım ilk seçenek Restart Service kısmıdır. Bu kısımdaki seçenekle hizmetler kısmında yukarda anlattığım çözüm yolunu buradan da deneyebilirsiniz. Bu seçeneği kullandıktan sonra oyunu tekrar açıp giriş yapmayı deneyin. Olmazsa diğer seçenekleri deneyin.

paladins-yardim

Diğer seçenek olan Check For updates kullanarak oyunda eksik dosya varsa indirebilirsiniz. Son seçenek olan Validate / Repair ile de hasarlı dsyaları onarabilirsiniz.

Sizlere gösterdiğim yöntemlerle paladins oyununda karşınıza çokan tüm sorunları çözebilirsiniz. Takıldığınız ve sormak istediğiniz bir şey olursa bizlerle iletişime her zaman geçebilirsiniz.

Paladis kayıt olmak için https://www.paladins.com/  sitesini ziyaret ediniz.

Hatanın Çözümünü Bulamadınız mı ?

Forum sitemizde diğer kullanıcılardan yardım da isteyebilirsiniz:  Paladins Hatalar – Sorunlar | Destek – Yardım