Overwatch: Deathmatch Ölüm Maçı Modu Geldi! – Yeni Güncelleme, Blizzard’ın tartışmasız en iyi, en popüler ve en çok satılan oyunu olan Overwatch’a yeni güncelleme, yeni mod ve harita bekleyen ve oyuncuların en çok da istedikleri Deathmatch modu oyuna eklendi. Yazdığım diğer yazısa ise PTR yani test sunucularında oynanabilecek Junkertown isimli harita’dan bahsettim, o harita şuanlık PTR sunucuları üzerinden oynanabilecek fakat en yakın zamanda herkes için erişebilir hale gelecek.

En eski oyun modlarından biri olan ve rakiplerinin tamamını öldürenin birinci olduğu mod, test sunucuları üzerinden denenmeye başlanmıştı, fakat dün itibariyle tüm sunucular için erişebilir oldu. Ayrıca bahsettiğim gibi bir de yeni harita eklendi, bu Overwatch oyunlarını çok sevindirmiş olmalı. Deathmatch modu kendi içinde iki farklı maç tarzını barındıracakmış. Ayrıca bu mod oyuncular için ücretsiz bir şekilde yayınlandı.

Overwatch Yeni Oyun Modları Geldi! – Yeni Güncelleme

Overwatch

Blizzard, Junkertown haritasının artık Overwatch’daki PTR sunucularında oynanabileceğini açıklamıştı Blizzard geçtiğimiz günlerde Gamescom’da gösterdiği Junkertown haritasını açıkladı. Yeni modunu ve PTR sunucunda yeni bir haritanın geleceğini açıkladıktan sonra, Blizzard resmi olarak Team Deathmatch’ı (Ölüm Maçı) ve Free-for-All’ı (Herkes Tek) modlarını Overwatch’ın tüm oyuncuların kullanımına sunuyor.

Deathmatch’in lezzetli olmasının sebebi ise; oyuncuların en çok öldürme almak için yarışmalarına izin vererek, öldürme sayısını takip etmek. Takım Deathmatch 1 vs 7 rekabetçi kişilik aynı oyuna giriş yapıyorlar , maça çıkan bütün oyuncular bireysel olarak yarışıyorlar. İlk olarak 20 kill alan oyuncu maçın galibi oluyor. Team Deathmatch modunda ise 6 vs 6  iki takım halinde maça çıkılıyor ve ilk 30 öldürme alan taraf maçı kazanıyor.

Daha önce PTR sunucunda bulunan bu yeni modlarla, Deathmatch oynamaya uyum sağlaması için birkaç harita ayarlandı. Blizzard, Free-for-All moduna yönelik yeni Chateau Guillard haritasını da tanıttı. PTR sunucularına gelen bir başka yenilik de Roadhog, Junkrat ve Widowmaker için yayınlanan bufflar oldu.

 

Overwatch Yeni Oyun Modları Geldi! – Yeni Güncelleme, hakkında yazdığım yazı için ne düşünüyorsunuz?

  • Sizce yeni güncelleme oyuna ne gibi farklılıklar katacak?
  • Sizce ölüm maçı modu mu? Herkes tek modu mu?
  • Bu gibi başka konuları da sizler için araştırayım mı ?

Düşüncelerinizi ve cevaplarınızı aşağıya yorum olarak yazarsanız hemen yorumunuzu okur ve sizin yorumunuza geri cevap yazarım.