No 70: Eye of Basir Steam Sayfası Açıldı

No 70: Eye of Basir Steam Sayfası Açıldı Yeni Türk Yapımı Korku Oyunuyla İlgili Yeni Gelişmeler Haberimizde.

No 70: Eye of Basir Steam Sayfası Açıldı         Oldmoustache Gameworks tarafından geliştirilen ve 15 Nisan 2017 tarihinde Steam platformu üzerinden yayınlanacak oyunun steam sayfası açıldı. Steam sayfasında çıkış tarihinden oyunun hikayesine sistem gereksinimlerinden desteklediği platformların tümüne ulaşabilirsiniz. Oyunun steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Oyunun internet sitesine ulaşmak içinde bu adresi kullanabilirsiniz. Daha önce oyunun çıkış tarihini ve sistem gereksinimlerini duyurduğumuz haberimizide ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

No 70: Eye of Basir araştırma odaklı gerilim ve macera oyunudur. Oyunun hikayesi İstanbul’da geçmektedir. Oyun HTC Vive ile Vr desteği sunacaktır. Toplam 12 dilde altyazı desteği bulunacak oyunun türkçe ve ingilizce dublaj desteği bulunacaktır. Oyunun türkçe dublaj seslendirmesini Deadpool filminin dublaj seslendirmesini yapan ses sanatçısı Harun Can yapacaktır. Oyun derin ve zengin bir hikayeye sahip ve Unreal Engine grafik motoru ile geliştirilmiştir.

No 70: Eye of Basir Steam Sayfası Açıldı

Oyunun Hikayesi:

Çocukluğumda; Aras, babaannem ve ben üçümüz eski bir evde kalırdık. Dar bir sokakta olan bu ev bizim tüm anılarımızın geçtiği, babannemle uzun yıllar bir arada kaldığımız garip bir evdi. Bazı geceler ev derin bir sessizliğe bürünür, anlayamadığımız olaylar olur, eşyalar sık sık yer değiştirir ve bazen kapının önünden aniden birşey geçerdi. Yaşanan bu olaylara hiçbir zaman anlam veremedik. Bir gün babaannemin odasının önünden geçerken ufak bir sandık ilgimi çekti. Sandığı açmak için elimi uzattığımda babaannem elime vurdu ve kızdı. Babaannemi o güne kadar hiç bu kadar sinirli görmemiştim. Sandığa ise bir daha hiç rastlamadım.

No 70: Eye of Basir Steam Sayfası Açıldı
Aras’a yardım etmek ister misiniz? “No70: Eye of Basir” hikaye ve araştırma odaklı, birinci şahıs tarafından oynanabilen korku ve macera türünde bir oyundur. Oyuncular Aras ve Erhan’a, Basir’in sırrını çözmek için yardım edecek ve 70 numaralı evin gizemini çözmeye çalışacaktır.

No 70: Eye of Basir Steam Sayfası Açıldı
Çocukluklarını babaannesiyle birlikte 70 numaralı bir evde geçiren Aras ve Erhan, bu evin içerisinde yaşadıkları süre boyunca anlam veremedikleri bir takım paranormal olaylara maruz kalmışlardır. Babannelerinin ölümünden sonra evden ayrılan iki kardeş farklı hayatlar yaşamaya başlar. Aradan geçen 20 yılın ardından Erhan başarılı bir arkeolog, Aras ise bir kreatif direktör olmuştur. Erhan, bir sabah uyandığında evinde bir şeylerin değiştiğini fark eder. Araştırma yapıp neler olduğunu anlamaya çalışırken, bilinmeyen bir sebeple aniden ortadan kaybolur. Uzun süre kardeşinden haber alamayan Aras, Erhan’ı bulmak için onun izinden gitmeye karar verir. Fakat neler yaşayacağı hakkında hiç bir fikri yoktur.

No 70: Eye of Basir Steam Sayfası Açıldı

Oyunun Özellikleri:

  • Psikolojik Gerilim – Karanlığa bakmak ile onu görmek aynı şey değildi.
  • Zorlayıcı Bulmacalar – Etrafınızı bolca inceleten, oynarken düşündüren hikaye tabanlı bulmacalar.
  • Kendine Özgün Atmosfer – Eski bir ev, yıkık dökük odalar, anılar, uğultular, kadim düşmanlar ve kardeşlik.
  • Sesler ve Müzik – İçeriğin konusuna uygun 3D sesler ve derinden etkileyen müzikler.

No 70: Eye of Basir Teaser Videosu:

Arkadaşlar oyunun steam sayfasında yer alan bilgiler bu şekilde oyun hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.  Oynadi.com olarak iyi oyunlar dileriz. Sağlıcakla Kalın.