Mojang’ın ilk konsol mini oyunu Battle’ın peşinden aynı hızla patlayacak yeni bir rekabetçi arena, Ücretsiz Minecraft Konsol Oyunu modu geliyor! Bu sefer daha cilalı ve fazlasıyla daha keyifli! Halihazırda bazı minecraft server modlarında bulunanların aksine Tumble; Minecraft server tarihinde gömülü modları alıp, allayıp pullayıp geliştirip önümüze tam gaz çıkarıyor. Battle’ın hayal kırıklıkları giderilmiş ve tamamen Minecraft özelliklerine uygun dizayn edilmiş Tumble; konsollardaki minecraft server oyuncularına eşsiz bir deneyim sunuyor!

Ücretsiz Minecraft Konsol Oyunu : Tumble!

Tumble’ın ana fikri oldukça basit: lav dolu bir çukurun üzerindeki bir toprak tabakasında başlayarak sona kalan oyuncu olabilmek. Oyuncular kürekler veya kar topları ile düşmanlarını köşeye sıkıştırıp çorbaya katarken, kendileri de aynı kadere kurban gitmemeye çalışıyor. Tanıdık geliyorsa, uzun zamandır farklı formlarla karşımıza çıkan Spleef ile hemen hemen aynı temada olduğundandır. Tumble uzman bir kadronun yeteneği ve cilası ile geliyor ve dolayısıyla taklitten çok evrim hissi veriyor. Minecraft’ın çeşitli biomeları olmasını avantaja çeviren ve oyunculara birbirlerini çeşitli arazilerden erimiş kayalara kaktırabilme fırsatı sunan pek çok arena var.

Ücretsiz Minecraft Oyunu

Tumble’da öyle acayip stratejiler filan olmasa da -en iyi taktik diğer oyuncular birbilerinden kurtulurken koşup saklanmak gibi duruyor.- iyi oyuncuların kendini diğerlerinden ayırabileceği yollar var ki asıl eğlence de orada, özellikle eski toprak Minecraft oyuncuları için. “soul sand” ve örümcek ağlarından kaçının. Slime blocklarını ve bal kabaklarını iyi kullanın. Yüzeyin hakkını veremeyen diğer oyunculara karşı üstünlük elde edin. Çoğu kısım içinse Tumble; Mario Party oyununa oldukça benzer: karmakarışık, çoğunlukla yüzeysel, bazen sinir bozucu bazense eğlenceli.
Tumble gelişip kitlesel bir rekabet arenasına dönüşmeyecek veya Minecraft’ta yen, oyunculara satılacak bir şey haline geliştirilmeyecek, ama halihazırda sağlam bir oyuna ücretsiz bir eklenti. Ve Battle’ın aksine Tumble; Minecraft’ın içinde oynanmak için tasarlanmış hissiyatı veriyor. Tumble bir damak temizleyici, küçük bir kaçamak veya yakın arkadaşlarla keyifli bir deneyim olabilir. Detaylara verilen inanılmaz özeni de göz önüne alırsak umarız Mojang bize ileride çokça Tumble gibi güzellikler yapar.