Microsoft, Xbox One X Tanıtımı İçin Doritos İle Anlaşma İmzaladı

Microsoft, Xbox One X Tanıtımı İçin Doritos İle Anlaşma İmzaladı. Xbox One X Özel Sürüm Projesi güzel tanıtım kampanyalarla ilerliyor, fakat Microsoft yine yerinde durmadı ve Görünüşe göre Microsoft Doritos’la sınırlı sayıda baskı yapmak için bir anlaşma imzaladı, ve anlaşma gerekği yeşil güzel görünümlü ve havalı Doritos Edition Power’ları yani Doritos’un güç sürümü ismiyle Xbox One X’in tanıtımını yapmak için sınırlı sayıda ve malesef ki ülkemize gelmiyecek yeni doritos paketleri yaptı.

doritos power edition

doritos power edition

Sektörün en önemli konularından biri, pratikte Doritos’la beslenen oyuncular. Bazı yerlerde olduğu gibi toplumsal ağlarda, sosyal medyada ve forumlarda tokluk artık parodi haline gelmiş.

Belki de bu yüzden Xbox bir adım daha ileri gitmek için ve abur cubur bağımlılarına Xbox One X’i teşvik etmek istiyor. Ne kadar başarılı olur orayı kimse bilemez ama bence ülkemizde de böyle çalışmalar olmalı, yani bir ürünün tanıtımı için reklamlarda babas bağırtılmasına gerek yok yada sosyal medya’da her açtığımız sayfada o ürünün reklamını göreceğimize, başka bir ürün ile anlaşma yapıp birbirlerinin reklamını yapmaya odaklanmalılar. Yeni Doritosları deneyen arkadaşların dediklerine göre pek farklı bir tadı yokmuş hatta Doritos Taco’ya çok benziyormuş.

 

Başka Reklam Atakları Daha…

Bununla birlikte, bunlar muhtemelen Xbox One X vesilesiyle piyasaya sürülecek tek Doritos değil. Meksika’nın resmi Facebook sayfasında görebileceğiniz gibi Doritos,  markalarının farklı tasarımlarına sahip olan bir sürü paket mevcut, gördüğünüz üzere paketlerin üzerinde Halo ve Forza Motorsport 7 tasarımları mevcut.

meksikanın doritos facebook sayfası

Haberler bir şaka gibi görünse de gerçeklikten başka bir şey yok. Doritos, en popüler markalardan biridir ve dünya çapında ve çoğunlukla Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilen en fazla üründür. Doritos markası bu yıl şimdiye kadar 1.49 milyar dolar gelir elde etti.

Xbox One X’in bu özel Doritolarının Türkiye’ye ulaşıp gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz, ancak bunları denemek istiyoruz.

 

 Evet değerli okuyucularım;

Microsoft, Xbox One X’in Tanıtım’ı İçin Doritos İle Anlaşma İmzaladı. hakkında yazdığım yazı hakkında ne düşünüyorsunuz ?

  • Bahsettiğim  haberi beğendiniz mi?
  • Doritos’un Xbox One X için özel ürettiği Power Edition Doritos’ların ülkemize gelmesini istermiydiniz?

Düşüncelerinizi ve cevaplarınızı aşağıya yorum olarak yazarsanız hemen yorumunuzu okur ve sizin yorumunuza geri cevap yazarım.