Yeni League Of Legends Geliştirmeleri: Sesli Sohbet Geliyor! Merhaba arkadaşlar, bugün League of Legends’e henüz tarihi belli olmayan ve sürüm sayısı belirsiz bir güncelleme ile geleceğini öğrendiğimiz Sesli Sohbet’i sizlere tanıtacağız. Yanında bir de oyun sonu geliştirmeleri mevcut. Sesli sohbet arayüzü henüz daha geliştirme aşamasında olduğu için paylaşılan görseller tasarım iskeletlerinde gösteriliyor. Unutmayın geliştirme aşamasında olduğu için çıkana kadar değişebilir.

Yeni League Of Legends Geliştirmeleri: Sesli Sohbet Geliyor!

Yeni League Of Legends Geliştirmeleri

Oyunun için hızlı ve sesli sohbet
Riot Games’in bir süredir bahsettiği ve oyuncularının ise çoktan beridir istedikleribu özelliği sonunda geliştirmeye başladılar. Sesli Sohbet sistemi, aşşağıda detaylandıracağım grup sisteminin bir parçası olacak. Hazır bir grubun üyesi olduğunuz sürece, oradaki tüm oyuncularla aynı sesli sohbet odasında olacaksınız. Sesli sohbetlere katılamıyorsanız veya katılmak istemiyorsanız dilediğinizde ise ayrılabileceksiniz.

Riot Games Aklınıza muhtemelen gelmiş olan bir soruyu yanıtlıyor: League of Legends Sesli Sohbet’i şu an hazır grubunuzun dışındaki takım üyelerinize açmayı düşünmüyorlar. Arkadaşlarla beraber oynarken ortam, yabancılarla oynanan oyunlara göre daha güvenli ve küfürsüz olur. Yabancıların küfür ve hakaret içeren dil kullanabileceği durumlara bir çare bulana kadar sesli sohbeti sadece hazır gruplar için etkinleştirilecek. Arkadaşlarımıza ayıp etmeme yönündeki toplumsal kuralların yanı sıra, gruptan oyuncu atabilme ve grup üyelerini sizi rahatsız ettiği zamanlarda ayrı ayrı susturabilme özellikleri sayesinde oyuncuların kötü davranışlar sergileyen grup üyeleriyle başa çıkabileceğini düşünüyorlar.

 

OYUN SONU GELİŞTİRMELERİ

Yeni League Of Legends Geliştirmeleri

Oyun sonu ekranından takım arkadaşı ekle

Önceden, oynamış olduğunuz bir oyundaki yabancıları grubunuza almak için onları önce arkadaş listenize eklemeniz, sonra da oyun lobisine davet etmeniz gerekiyordu. Bizce zaman zaman, arkadaş listenize kimseyi eklemeden aynı takımla oynamaya devam etmek, hatta birkaç oyun sadece ikili takılmak isteyebilirsiniz. Bu yüzden oyun sonu ekranına, başka oyuncuları da arkadaş eklemeden grubunuza davet etmenizi sağlayacak bir düğme ekleniyor.

Yeni League Of Legends Geliştirmeleri

“Tekrar Oyna”ya tıklamış olanları gör


Oyun sonu ekranında, grup üyelerinden hangilerinin lobiye dönmüş olduğunu görebileceksiniz. Böylece hangi arkadaşlarınızın yeniden oynamak istediğini de kolayca görebileceksiniz.

 

AÇIK GRUPLAR

Yeni League Of Legends Geliştirmeleri

Yeni League Of Legends Geliştirmeleri

Arkadaş listendeki herkes partine katılabilsin

Grup ekranına, grubunuzu “açık” hale getirebileceğiniz bir düğme ekleniyor. Bu seçeneği kullanırsanız, sizinle arkadaş olan veya grubunuzda bulunan herkes tek tıklamayla takımınıza katılabileceksiniz. Davet istemek yok, davet kabulü beklemek yok 🙂 Açık parti simgesine tıkladığınız anda gruptasınız. Umarız bu sayede oynamaya hazır arkadaşlar bulmanız, grup görevlerini tamamlamak için takım kurmanız ve hazır takımlara katılmanız kolaylaşır.

Yeni League Of Legends Geliştirmeleri

Gruplarda daha çok esneklik

Gruplara katılma koşullarında bazı değişikliklere gidilecek. Şu anda birini gruba davet etmeye çalıştığınızda gruba uygun olup olmadığını kontrol ediliyor. Yani sıralamadaki yeri sizden çok farklı olan bir arkadaşınızı Dereceli oyunlara ya da LoL’e yeni başlamış bir oyuncuyu Sıralı Seçim’e davet edemiyordunuz. Bu aynı zamanda kiminle oyun oynayacağınıza ve ne oynayacağınızı seçtikten sonra karar vermeniz anlamına geliyordu.

Yeni sistem çok daha esnek olacak. Grubunuza, uygun olsun olmasın istediğiniz arkadaşınızı davet edebileceksiniz. Ardından, grubu sıfırdan kurmak zorunda kalmadan seçtiğiniz oyun modunu değiştirebileceksiniz. Bu özellik sayesinde kimlerle oynamak istiyorsanız onlarla başlamanız ve ne oynamak istediğinize onlarla birlikle karar vermeniz mümkün olacak.

 

Kaynak: https://nexus.leagueoflegends.com/en-us/2017/12/dev-upcoming-party-changes/

 

Yeni League Of Legends Geliştirmeleri: Sesli Sohbet Geliyor!, hakkında yazdığım yazı için ne düşünüyorsunuz?

  • Yeni gelecek geliştirmeler hakkında ki düşüncelerin nelerdir?
  • Sesli sohbet sizce yararlı bir uygulama olacak mı?
  • Bu gibi başka konuları da sizler için araştırayım mı ?

Düşüncelerinizi ve cevaplarınızı aşağıya yorum olarak yazarsanız hemen yorumunuzu okur ve sizin yorumunuza geri cevap yazarım.