League Of Legends Sezon 7 Dereceli Sıralar Nasıl Olacak? Rito Bize Ne Kadarını Anlattı? Lol 7. Sezonundan Ne Beklenebilir? 2017 Lol Ranked Nasıl Olacak? Bütün bu sorularınızın cevabı bu makalemizde sizinle!

League Of Legends Sezon 7 Dereceli Sıralar Nasıl Olacak? Rito Bize Ne Kadarını Anlattı? Lol 7. Sezonundan Ne Beklenebilir? 2017 Lol Ranked Nasıl Olacak?

Öncelikle League of Legends Sezon 7 Dereceli Sıralar için söylenen özelliklerimizi sıralayalım;

  • Tekli/Çiftli ve Esnek sıralar şeklinde iki sıra olacak.
  • Bu sıralar beşinci sezondaki Takımlar ve tekli/çiftli gibi işleyecek.
  • Sıralar birbirinden bağımsız olacak. Yani Esnek oynayan biri Tekli/Çiftli ile eşleşmeyecek.
  • Ödülleri birbirinden farklı olacak. (Altın veya daha üstü bitirmeniz halinde)
  • Şu anda olduğu gibi rol seçebileceğiz.
  • Rol seçmenin yanında “istenmeyen rol” seçeneği geliyor.

Dereceli Sıralar; Dereceli sıralar sizin oyunda kazandığınız Lig Puanlarınızın işlendiği sıralama türüdür. Sezon 6 boyunca tek bir sıra olduğu için yeni başladıysanız bilmezsiniz fakat sezon 5 ve öncesinde 2 adet sıra vardı. Birisi Tek başınıza veya bir arkadaşınızla girebildiğiniz Tekli/Çiftli (solo/duo) sıraydı. Diğeri ise 5 kişi bir Dereceli Takım oluşturarak girdiğiniz Dereceli Takım sırası idi.

Bu sistem sezon 6da neden yoktu? Çünkü League of Legends kominitesi genellikle tek başına veya iki-üç arkadaşıyla birlikte oynuyor. Takımlar genel olarak yarışmalara veya turnuvalara giren oyuncuların ısınmak veya yeni şeyler denemek için kullandığı bir bölümdü fakat çok fazla kimse kullanmadığı için oyun bulması aşırı uzun sürüyordu. Bir oyun bulana kadar film bitirenlerin haberleri bile var. Durum böyle olunca Riot; Sezon 6’da bu iki sırayı bir araya getirdi. Fikir güzel fakat bu sefer şöyle bir sorun oluştu; Boosting.

Elo-boost insanların para ile hesaplarını daha yüksek seviyedeki insanlara oynatması; Bu şekilde liglerini yükseltmesidir. Beş kişi aynı oyuna beraber girip tek kişilik sıranın Lig Puanını kazanabildiği için beş tane “booster” bir arada oyuna girip oyunu domine edip gidiyordu ve hızlı hızlı lig puanlarını cebe atıyorlardı. Bu sorun öngörülmediği için de bütün sezonu acılar içinde kıvranarak geçirdik. Riot bu konuda hatasını gördü ve geri adım atıyor.

Sezon 6’da amaçlardan biri de “takım oyunu” oynanmasının istenmesiydi. Herkes en iyi olduğu iki rolden birini alsın, herkes seçimini göstersin. Planlar yapılsın stratejiler konuşsun idi. Fakat bunun neredeyse kimsenin umrunda olmadığını farkettiler. Herkes tek başına takımı sırtlayıp kazanma derdinde.

Yazımızın ikinci kısmında Sezon 7de gelecek dereceli özelliklerini yorumluyoruz!

ghszo28