League Of Legends Sezon 7 Dereceli Sıra Yenilikleri Ne Olacak? Rito Bize Ne Kadarını Anlattı? Lol 7. Sezonundan Ne Beklenebilir? 2017 Lol Ranked Nasıl Olacak?

Bir önceki kısımda yazdığımız özellikleri teker teker yorumladığımız kısımla karşınızdayız. Sırada;

League of Legends Sezon 7 Dereceli Sıra Yenilikleri

Tekli/Çiftli ve Esnek olarak iki ayrı sıra bulunacak;

Amaç: Tek başına oyunu sırtlayıp götürmeyi sevenler ve takım oyunu yaparak kazanmayı sevenler farklı sıralarda oynasın, birbirlerine salça olmasın. Çünkü bu iki grup birbirinden çok farklı tutum içerisinde ve aynı oyunda hiç bir uyum sağlayamıyorlar. Ayrıca Elo-Boosting’in önüne biraz da olsa geçmek istiyor rito.

Güzel yanları: Eğer gerçekten amacına uygun olursa çok sağlıklı olacağını düşünüyorum. Ben takım oyununu seven biriyim fakat takım oyunu için bütün takımın aynı fikirde olması gerek. Kendim gibi oyuncular denk gelecekse “esnek” sırada; orada oynarım sürekli.

Tehlike: Oyuncuların beklemeyi sevmediğini biliyoruz. Eğer bir sıra diğerine oranla çok daha yavaş veya geç oyun bulmaya başlarsa, herkes diğer sıraya akın edecektir. Mesela Esnek sırada takım oyunu oynamak istiyorsunuz.  Ama herkes esnek sırada oynadığı için tekli sıra oyuncuları gelmeye başlıyor. “800k yasuo var sal taşıyım”lar başlıyor… Oldu mu şimdi? Hani takım oyunu? Tamam yapalım da sen takım için ne yapacaksın? “taşıycam”. He oldu.

Dipnot: Esnek sıralar yine bir ile beş kişi arasında topluca girilebilecek bir sıra olacak. Yani şu an (sezon 6) bulunan dereceli sisteminin aynısı olacak. Tekli/Çiftli sıralar ise sezon 6 öncesi döneme, rol seçme eklenmiş halde dönülmüş gibi olacak.

Istenmeyen rol seçeneği;

Amaç: Bazı oyuncular bir rol hariç hepsinde idare eder oynuyor, fakat tek bir role bir türlü ayak uyduramıyorlar. Bu sebeple “Doldur” seçerseniz veya oyuncu eksikliğinden dolayı “oto-doldur” aktif olursa, bir adet rolü “veto” edebileceğiz. Mesela benim en kötü oynadığım rol destek. Ne yazık ki oyun ararken destek rolünü “veto” edeceğim. Çünkü takımıma yazık.

Güzel yanı: Herkesin kötü oynamadığı rollerde oynaması oyun kalitesini arttıracaktır diye düşünüyorum.

Tehlike: Zaten zar zor oyun buluyoruz çünkü ülkede destek yok. Benim gibi bir sürü adam vardır destek oynayamayan ama oto-doldur veya doldurdan eline gelip de oynayan. Bunlar da giderse biz ne zaman oyun oynayacağız? Bilemiyoruz. Ama bu konuda insanları destek oynamaya zorlamak yerine destek oynamayı daha eğlenceli bir hale getirmeleri gerekiyor diye düşünüyorum.

Umarım yazılarımız sizin için yeterince aydınlatıcı olmuştur. Merak ettikleriniz ile ilgili bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin!

league_of_legends_wallpaper_by_su_ke-d73cj12