İlk E-Spor Derbisi Yarın Galatasaray İle Fenerbahçe Arasında Oynanacak!

İlk E-Spor Derbisi Yarın Galatasaray İle Fenerbahçe Arasında Oynanacak! Konu Hakkında Detaylı Yazı Haberimizde!

İlk E-Spor Derbisi Yarın Galatasaray İle Fenerbahçe Arasında Oynanacak!

İlk E-Spor Derbisi Yarın Galatasaray İle Fenerbahçe Arasında Oynanacak!

       Galatasaray Esports ile Fenerbahçe 1907 yarın saat 16.00’da İlk E-spor League of Legends derbisinde karşı karşıya gelecekler. 3 Büyük futbol kulübün E-Spor takımı oluşturup E-Spora atılmasının ardından bu yıl ilk kez E-Spor dünyası League of Legends derbisine şahitlik edecek. League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi Kış Sezonu’nun 2.Haftasında ilk kez derbi maçları oynanacak.

İki ezeli rakip 2017 Şampiyonluk Ligi mücadelesinde kozlarını paylaşacak. Başta futbol olmak üzere birçok dalda yıllardır süregelen Fenerbahçe ve Galatasaray ezeli rekabeti League of Legends 2017 Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde de yaşanacak.

İki kulübün bu yıl Şampiyonluk Ligi’nde mücadele etmeye başlayan e-spor takımları 1907 Fenerbahçe Espor ve Galatasaray Esports, 29 Ocak Pazar günü saat 16.00’da ilk randevu için karşı karşıya gelecek. Böylelikle iki ekip tarihlerinde ilk kez e-spor arenasında karşı karşıya gelmiş olacak. 
İlk E-Spor Derbisi Yarın Galatasaray İle Fenerbahçe Arasında Oynanacak!Galatasaray Esports’un kadrosunda Broken Blade, Kanani, Abbedagge, Killers, Madagger yer alıyor. Fenerbahçe 1907 nin kadrosunda ise Thaldrin, Reach, Frozen, Elysion, Unitback yer alıyor. League of Legends Şampiyonluk Ligi tüm hızıyla devam ediyor.

Puan Durumu Şu Şekilde Super Massive Esports  2 Galibiyet 1 Beraberlik 7 Puanla 1.Sırada Dark Passage.BKM Ekspress 1 Galibiyet 1 Beraberlik ve 4 Puanla 2. Sırada HWA Gaming 1 Galibiyet 1 Beraberlik ve 3 Puanla 3. Sırada Galakticos 3 Beraberlik ve 3 Puanla 4. Sırada Team Aurora 2 Beraberlik ve 2 Puanla 5. Sırada Fenerbahçe’de aynı koşullarda aynı puana sahip ve 5.Sırayı Team Aurora ile paylaşıyorlar. Oyunfor.Crew ise 2 Beraberlik ile 7.Sırada Galatasaray’da 1 Beraberlik ve 1 Puanla Son Sırada Yer Alıyor.

Bu ilk derbi League of Legends’ın Twitch ve YouTube kanalları ile LoL TV’den canlı olarak yayınlanacak.

League of Legends Türkiye’nin Maç İçin Hazırladığı Videoyu Buradan İzleyebilirsiniz.

Oyunlar Hakkında Bir Sorununuz Varsa Yorumlarda Belirtebilirsiniz. Elimizden Geldiği Kadar Yardımcı Olmaya Çalışırız. Oynadı.com Olarak İyi Oyunlar Dileriz. Sağlıcakla Kalın.