GameX 2017 İçin Geri Sayım Başladı! Nerde? Ne Zaman? 100 milyar doları aşan büyüklüğü ile dünyanın en önemli sektörlerinden biri haline gelen dijital oyun ve eğlence sektörünün kalbi 14-17 Eylül tarihleri arasında “GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun Fuarı” ile İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde atacak. Oyun tutkunlarını bir kez daha buluşturacak olan GameX, Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerin en kapsamlı http://nourlyet.com dijital oyun fuarı olma özelliğini taşıyor. Rönesans Fuarcılık tarafından düzenlenen GameX 2017’ye 100’ü aşkın yerli ve yabancı dijital oyun firma ve markası katılacak.

GameX

Muhteşem şovlar eşliğinde, PC ve Konsol Oyunları, eşsiz simülatör ve VR(Sanal Gerçeklik) deneyimleri, profesyonel e-spor takımları ve oyuncuları, son teknoloji oyuncu ekipmanları, fenomen haline gelmiş Youtuber ve streamerlar, çarpıcı cosplay etkinlikleri, sayısız ödül ile hediye ürünler, seminerler, paneller ve atölye çalışmaları da GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun Fuarı’nın etkinlikleri arasında yer alacak. YTÜ Robotik Otomasyon Kulübü’nün de katkılarıyla Türkiye’de bir oyun fuarında ilk kez Robot Savaşları da canlı olarak izlenebilecek.

İş Bankası Maximum Kart Ana Sponsorluğunda “Maximum Eğlence” temasıyla düzenlenecek GameX 2017’de Rocwise Entertainment (Soldiers of the Universe), Proud Dinosaurs (Macrotis), Imagine Codes (Deliçeri), NTT Game, Bigpoint Games gibi oyun firmalarının yanısıra Ortombo, EPIN, ByNoGame, BoaCompra, GameSatış, GamingInTurkey (Metal Tornado), İninal, Papara, Twitter (GenArt), Yeşilyurt Gaming, Vestel, Sennheiser, Digiturk, FOX TV, Oyunder, LEVEL, QP Bilişim, Red Bull, McDonald’s, ve Number1 gibi milyonları peşinden sürükleyen önemli markalar da yer alacak.

GameX Yeni Yerinde

Tüyap

Bu yıl 12’nci kez oyun tutkunlarına kapılarını açacak olan GameX’in, Türkiye’de şimdiye kadar görülmemiş etkinliklere ve birbirinden muhteşem şovlara ev sahipliği yapacağını açıklayan Rönesans A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel bu çapta bir organizasyon için dünya standartlarına uygun bir fuar alanına ihtiyaç duyduklarını belirterek, GameX 2017 organizasyonunun adresi olarak İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi‘ni tercih ettiklerini söyledi.

GameX

Birbirinden eğlenceli aktivitelerin, oyun ve eğlence dünyasının lider firmalarının yer aldığı GameX 2017’ye katılmak isteyenler, günlük 10 TL’ye veya kombine olarak 4 gün için 30 TL’ye satışa sunulan biletlerini www.gamex.com.trwww.biletino.com ve fuarın açık olduğu günler kapı gişesinden temin edebilecekler. İş Bankası Maximum Kart ile alınacak online ziyaretçi biletleri yüzde 50 indirimli olacak.

İşte Merak Edilen Sorular…

GameX

GameX 2017 nerede olacak?

GameX bu yıl her zamankinden daha büyük alanla 120.000 metrekareye sahip olan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi‘nde gerçekleştirilecek. Fuarın geçen yıla göre biraz daha büyük olması yeni etkinlikleri de beraberinde getiriyor.

Fuar hangi tarihler arasında gerçekleşecek?

Geçen yıla göre kapılarını daha erken aralayacak olan fuar, 14-17 Eylül tarihlerinde gerçekleşip 3 günlük bir sürükleyici serüvenin ardından kapılarını kapatacak.

GameX 2017 için bilet satışları başladı

Daha önceki haberimizde bilet satışlarının henüz başlamadığını bildirmiştik. Şimdi ise günler öncesinden bilet satışlarının başladığını görebiliyoruz. Eğer sizde gitmek istiyorsanız, bilet detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu yıl daha çok etkinlik olacak

GameX

Diğer yıllara göre daha kapsamlı etkinlikler yer alacağı fuarda cosplay, turnuvalar, robot savaşları,  konferanslar, atölye çalışmaları, B2B, con alanı ve sanal gerçeklik etkinlikleri yer alacak. Tabi yine her zamanki gibi, fuarda belirli markaların ürünleri de kişilerin ellerinden geçerek deneyim kazanacak.

Özellikle bu yıl etkinliklerinde robot savaşları, atölye çalışmaları, e-spor turnuvaları ilgi çeken alanlardan olacak. GameX, bu sene ESL ile güçlerini birleştirerek unutulmaz bir turnuva serisine imza atacak. Yapılacak olan online elemelerden sonra final karşılaşmalarının offline olarak oynanacağı turnuvaların duyurusu için takipte kalınması önerilir. Henüz e-spor için elemeler ne zaman başlayacağı vb. bilgiler daha yer verilmedi.

GameX

Ekibimiz, siz değerli okurlarımıza yeni içerik üretmek adına GameX 2017 Oyun Fuar’ında olacaktır.

Bilgi İçin: Message İletişim / Nilgün Kozgül / Tel: +90 536 746 06 70

E-posta: [email protected]