Friday the 13th: The Game Ne Zaman Çıkacak ve Sistem Gereksinimleri Ne?

Friday the 13th: The Game Ne Zaman Çıkacak? Sistem Gereksinimleri Nelerdir? Ayrıntılar Yazımızda.

Friday the 13th: The Game Ne Zaman Çıkacak

Friday the 13th: The Game Ne Zaman Çıkacak

Oyunun ilk çıkış tarihinin 2016 yılının son aylarında açıklanmasına rağmen oyun yetiştirilememiş çıkış tarihi firma tarafından 2017 yılının ortalarına ertelenmiştir.

Oyun IllFonic tarafından geliştirilmekte olup Gun Medya tarafından yayınlanması planlanmaktadır. Oyunun kapalı betası yayınlanmıştır. Oyunun inceleme ve yayınlanan videolarından gördüğümüze göre bazı korku oyunların aksine katile karşı kendimizi koruyabildiğimiz açık dünyası olan hayatta kalma tabanlı korku oyunudur.

Oyunun yapımı için şuana kadar oyun severler’den 1 Milyon Dolar yardım toplamıştır. Oyuncular üzerinde bir beklenti oluşturulmuştur. 13.Cuma filminde ve hikayelerinde olduğu gibi katilimizin adı Jason Voorhees’dir. Oyunun bir çok modu olacağı yapımcı firma tarafından açıklanmıştır. Oyun Windows,Xbox One ve PS4 Platformlarına çıkacaktır. Oyunun geliştirme sürecinde ilk olarak CryEngine grafik motoru kullanılmış ancak bu karardan vazgeçilerek Unreal Engine’a geçilmiştir. Oyun kendi sitesinden 60 Dolarlık fiyat etiketiyle satışsa sunulmuştur.

Friday the 13th: The Game ilk olarak sıradan bir Kickstarter kampanyası olarak başladı. Sadece ucuz birkaç çoklu oyuncu mekaniğini birleştirip eğlencelik bir oyun yapılacaktı ancak Kickstarter sonucunda hem hedeflenen miktardan daha fazlası toplanınca hem de özel yatırımcılardan destek alınca yapımcı ekip de oyunu çok daha büyük ve kapsamlı bir tecrübe haline getirmeye karar verdi.

Öncelikle oyuna tek kişilik senaryo modu ekleniyor. Buna ek olarak oynanabilir bir harita olarak Packanack Lodge, yapay zekalı botlar ve oynanabilir bir karakter olarak Tommy Jarvis de oyuna eklenecek. Grafiksel anlamda da geliştirmelere sahne olacak olan 13. Cuma, ilk ortaya çıktığı zamana göre çok daha farklı ve bol bir içerik ile karşımıza çıkacak.

Friday the 13th: The Game Sistem Gereksinimleri:

  • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10
  • İşlemci: 2.0 GHz Çift Çekirdek 64-bit İşlemci
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: DirectX 11 uyumlu  GPU ve 2 GB Video Belleğe sahip ekran kartı
  • Depolama: 10 GB kullanılabilir alan

Friday the 13th: The Game Fragmanı: