Rust limanlar ve yeni depolar Bugün 2017’in ilk Rust güncellemesinde! Ayın her Perşembe günü olduğu gibi, güncelleme geldiğinde zorunlu wipe atılcak. Ve her zamanki gibi, bunun ne zaman gerçekleşeceğine dair belirlenmiş bir zaman yok. (Tahmini en erken süre 23.00 )

rust-liman-gemi

rust gemi

Limanlar Artık Oyunda

Harita üzerine iki liman eklendi. Limanlar harita üzerinde sahil şeridinde büyük ve küçük olmak üzere 2 adet eklendi. Diğer alanlarda olduğu gibi loot barındırcak fakat diğerlerinden farklı ve daha iyi olan yönü ise bu alanlarda ve çevresinde radyasyon bulunmadığı için yeni başlayan kişiler için ideal bir loot alanı olacaktır.

Liman 1 (Küçük)

Liman 2 (Büyük)

Yeni Depolar

Depolar, yeni yıla bir güzelleştirmeler ile girdi . Dış kısımda taze bir tabaka yeşil boya ve daha fazla sayıda raf, kutu ve bu sıcak noktalar her zamankinden daha iyi görünüyor! Neyse ki, hâlâ alışık oldukları yeteneğe, yani ganimet, taş ocağı, geri dönüştürücü ve onarım tezgahına sahipler.

Daha katı duvar yerleştirme

Garry, yüksek duvarlar söz konusu olduğunda halatları sıktı. Yerleştirme artık duvarın alt kısmının yere değmesini gerektiriyor. Onları yerleştirmek aynı seviyede yüzeylerde de hissedilmesine rağmen, emicilerin tepelerde başarıyla konumlandırılması artık zorlaşıyor.

Optimizasyonlar ve performans

Ekip ayrıca performansını artırmak için bu hafta çeşitli şeyler yapmıştı. Ekibimiz sahneleme konusunda bazı FPS iyileştirmeler fark ettiler, ancak 100fps (veya 60) maksimum ayarlarını sürekli olarak aşağı çektiğiniz için henüz sonuç alamadım. 

Noel içeriği devre dışı

Tatilin bitmesiyle birlikte, parıldayan çanlar ve aydınlatılmış hediye kutuları artık geçmişte kaldı.