Valve Counter-Strike Tarihini Anlatan Video Yayınladı

Valve Counter-Strike Tarihini Anlatan Video Yayınladı Konunun Detayları Yazımızda!

Valve Counter-Strike Tarihini Anlatan Video Yayınladı

Valve Counter-Strike Tarihini Anlatan Video Yayınladı

      Counter-Strike ve Half Life serilerini geliştiren ve yayınlayan şirket Valve Counter Strike’ın 1999 yılından günümüze gelişimi hakkında video yayınladı. Video Valve’ın Youtube hesabından paylaşıldı. Videoya Counter Strike: A Brief History adı verildi. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Videoyu özetlemek gerekirse CS, Minh “Gooseman” Le ve Jess “Cliffe” Cliffe tarafından 1999 yılında Half-Life’ın bir modu olarak yapılmıştı. İlerleyen yıllarda Valve tarafından isim hakları satın alınarak geliştirilmeye devam edildi. Daha sonra Counter-Strike serisine 4 yeni oyun daha eklendi. İlk olarak 2000 yılında Counter-Strike çıkarıldı. 2004 yılında Counter-Strike: Condition Zero yayınlandı. Aynı yıl Source Grafik Motoru kullanılarak Counter-Strike Source geliştirildi ve yayınlandı. Daha sonra ise günümüzde en çok oynanan oyunlardan biri olan ve Valve’in göz bebeği Counter-Strike Global Offensive 2012 yılında yayınlandı. Oyun 2012’den bu yana Valve’in platformu olan Steamda en çok satılan oyunlar arasında ilk 10 arasında yer alıyor. 2016 yılındada oyun ilk on arasında yerini korudu.

Valve Counter-Strike Tarihini Anlatan Video Yayınladı

Valve Counter-Strike Tarihini Anlatan Video Yayınladı

Valve tarafından yeni bir Counter-Strike oyunu çıkarılacağı söylentileride bu günlerde yaygınlaşmakta Valve oyun geliştirme çalıştırmalarını gizlilikle yürüttüğü için bunlar söylentilerle geçerli. Ama uzun süredir oyun çıkarmayan Valve bir oyun geliştiriyor olabilir.
Counter-Strike 17 yıldır en çok sevdiğimiz oyunlardan biri olarak yerini koruyor ve şuanda en çok sevilen E-Spor organizasyonlarından biri.

Counter-Strike: A Brief History: