CS:GO VAC BAN KALDIRMA

CS:GO Vac Ban Kaldırma

CS:GO Vac Ban Kaldırma

Şimdiye kadar birçok oyuncunun yaşadığı fakat hiçbir sitenin bu konu üzerinde hiçbir site değinmemiş ve paylaşım yapmamış. Bu yazımızda en ince detay ve ayrıntılarıyla elimizden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Umarım ki yaşadığınız sorunu bir çözüme kavuşturabiliriz.

VAC SORUNU ÇÖZÜLMÜŞ BİR PROFİL ÖRNEĞİMİZ:

CS:GO VAC Ban Kaldırma

CS:GO’DA CEZA SİSTEMİ

Önemli Not: Bahsi geçen cezaları sadece rekabetçi modda oynarken alabilirsiniz.

1) Rekabetçi Bekleme Süresi

CS:GO VAC Ban Kaldırma

CS:GO VAC Ban Kaldırma

Aralarında en çok karıştırılandan başlayalım. Bu aslında bir ceza değil. Bir sınırlama. Hesabınız 3. seviye olduktan sonra 10 rekabetçi galibiyeti alana kadar aynı gün içinde sadece 2 galibiyet almanıza olanak tanıyan bir sistemdir. Yani siz 3 seviye oldunuz ardından bir rekabetçi maçına girdiniz ve kazandınız. Sonrasında, 24 saat geçmeden farklı bir rekabetçi maçına girdiniz ve onu da kazandınız. (Yani üst üste 2 maç ) Bu andan sonra oyun anasayfasında sarı bir uyarı belirir ve size 23 saat 59 dakika boyunca rekabetçi maçına giremeyeceğinizi söyler.

2) Fazla Oyuncu Atmak

CS:GO VAC Ban Kaldırma

CS:GO VAC Ban Kaldırma

Kötü oynayan ya da dalga geçen bir oyuncuyu hiçkimse takımında istemez. Oylama başlatarak atmak ister. İşte bu “Oyuncu At” oylamalarını çok yaptığınız zaman oyun sizin insanları suçsuz yere attığınızı düşünür ve size ceza verir. “Ee, oldu da denk geldi. Arka arkaya çok oyuncu atmak icap etti. Ne yapacağız?” diye soracak olursanız, cevap: “ATAMAYACAKSINIZ.”

3) Oyundan Fazla Atılmak

CS:GO VAC Ban Kaldırma

CS:GO VAC Ban Kaldırma

Ard arda ya da sık sık oyundan atılıyorsanız, bu da Valve’nin gözünden kaçmaz ve sizin oyun/oyuncular ile dalga geçtiğinizi düşünür. Sonuçta 2-3 defa arka arkaya boş yere atılmış olamazsınız değil mi?

4) AFK Kalmak

CS:GO VAC Ban Kaldırma

CS:GO VAC Ban Kaldırma

Maç sırasında işiniz mi çıktı? Eğer 3 round içinde o işinizi halletmezseniz yandınız. Oyun size 3 round arka arkaya haraketsiz kalma hakkı tanır. Ardından yerinize bir BOT atayarak size 3 dakika daha geri dönmek için süre verir. Sonrası malum.

5) Takım Arkadaşınızı Vurmak

CS:GO VAC Ban Kaldırma

CS:GO VAC Ban Kaldırma

Bu tip bir olay ikiye ayrılıyor; round başında takım arkadaşını vurmak ve roundun diğer kısımlarında takım arkadaşını vurmak. Round başladı, yani daha rakip takımla bir çatışmaya girecek kadar vakit olmadı. Bir takım arkadaşınıza bu süre içinde ateş ederseniz, alt kısımda bir uyarı belirir. “Bi daha olursa affetmem” tarzı bir uyarı. Ama diyelim ki roundun ortalarında bu işi yaptınız. Bu sefer oyun çatışma esnasında yanlışlıkla vurabileceğinizi düşünür ve hemen uyarı vermez. Ancak bu çok sık oluyorsa Valve’nin gazabından da kaçış yok.

6) Oyunu Terk Etmek:

CS:GO VAC Ban Kaldırma

CS:GO VAC Ban Kaldırma

Bir rekabetçi maça girerken “HAZIR” tuşuna bastığınızda 90 dakikaya kadar çıkabilen bir maçı, kesintisiz oynayacağınıza dair söz vermiş olursunuz. Maç bitmeden her ne sebeple olursa olsun (elektrik kesilmesi, bilgisayarın kendini resetlemesi, oyunun hata vermesi ya da kendi rızanızla çıkmanız hiç farketmez) oyundan çıkarsanız, Valve size 3 dakikalık bir zaman tanır. Bu süre içinde de oyuna geri dönüş yapmazsanız, sözünüzü yerine getirmeyip maçı terk etmiş sayılırsınız ve ceza alırsınız.

Peki bu sebeplerle ban yersek ne kadar süre ceza alırız ?

  • İlk olarak yukarıdaki sebeplerden diyelim bir maçtan atıldınız, 30 dakika ceza alırsınız.
  • Daha sonra ban yerseniz, 2 saat ceza alırsınız.
  • Daha sonraki seferde 1 gün ceza alırsınız.
  • Daha sonra 7 gün ceza alırsınız.

Diyelim üst üste kick yediniz ve 7 gün ceza aldınız. Cezanız bittiği gün oyuna girdiğiniz ve yine o gün kick yediniz, tekrar 7 gün ceza alırsınız. Eğer ceza bittiği gün tekrar kick yerseniz 1 ay ban cezası alırsınız. Evet çok acı ama bunlar gerçek, burada bahsettiğim örnekteki ban yeme sebebi ister kick olsun, ister takım arkadaşını vurma olsun, ister oyunu terk etme olsun, hepsinde aynıdır. Yani cezalar aldığınızda cezaların bittiği gün ceza almamaya özen gösterin. Yoksa ceza aynen devam ediyor.

 

VAC BAN NEDİR ?

Bir kullanıcı tanımlanabilir hile yazılımı kullanan bir bilgisayardan VAC korumalı bir sunucuya bağlanırsa, VAC sistemi kullanıcıyı gelecekte VAC korumalı sunucularda oynamaktan yasaklar. VAC sistemi hileleri, hile imzalarını kullanarak sağlıklı bir şekilde belirler.ani oyunlarınızı inceleyen bir ekip değil, sistemin kendisi. VAC oyunda 3. parti programlar kullananları tespit etmek için ve onları sınırsız bir şekilde oyundan uzaklaştırmayı hedefler. Eğer VAC Ban yediyseniz, maalesef bunun bir dönüşü yok, çünkü sistemin kendisi tarafından atılıyor.

 

“FAKAT”

Valve Overwatch Sistemi İle Atılan Banlar İçin Çözüm :

Valve bütün üçüncü parti yazılımlarını tek başına tespit etmekte zorlanıyor, bu sebepten ötürü tecrübeli oyuncuların görüşlerine ve düşüncelerine de önem veriyor. Oyunu belli bir seviyeye ya da kazanmaya kadar oynarsanız sizde Overwatch sisteminde insanların hile olup olmadığına karar verebilirsiniz. Overwatch’da hesabınızın izlenmesi için birilerinin sizi rapor etmesi gerekiyor, kesin bir bilgi yok ama bir maç sürerken karşı takımın hepsi tarafından raporlandığınızda direk izlemeye alınıyorsunuz. VAC Ban direk olarak atılırken, eğer Overwatch’a düşerseniz bildirim alırsınız, eğer bu bildirimi aldıysanız çok azda olsa şansınız var banı kaldırtabilmek için. CS GO Ban kaldırma sadece Overwatch üzerinden banlandıysanız yapabildiğiniz bir şey yani. Yine de şansınızın düşük olduğunu yeniden belirtelim. (Not: Overwatch’da VAC dahilinde sayılmakta.)

 

Nasıl olduğuna Gelirsek 

Nasıl olduğuna gelirsek, desteğe bir fiş (ticket) atmanız gerekiyor. O zaman hesabınızı destek birimi de kontrol ediyor ve eğer hile kullanmadığınız kanaatine varırlarsa Suspend (Banned, Engelleme) kaldırılıyor ve kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Ticket adresi için BURAYA tıklayabilirsiniz. İngilizce yazmanızda fayda var.

 

CS:GO VAC Ban Kaldırma Özet

CS:GO VAC Ban Kaldırma

CS:GO VAC Ban Kaldırma

CS:GO VAC Ban Kaldırma’yı özetleyecek olursak eğer Overwatch sistemi ile banlandıysanız bir şansınız var ama sistem tarafından direkt olarak VAC BANNED geldiyse yapacak hiçbir şey yok. Overwatch sisteminden banlandığınızı bildirim gelmesi ile algılayabilirsiniz. Eğer izleme sebebi ile Overwatch sisteminin uygulanmasının ardından engellendiyseniz, üstteki Ticket adresinden İngilizce bir fiş atabilirsiniz, inceleyeceklerdir.