CS:GO Oyun Hataları ve Çözümleri

CS:GO Oyun Hataları ve Çözümleri

CS:GO Oyun Hataları ve Çözümleri

CS:GO Oyun Hataları ve Çözümlerini Sizler için en çok karşılaşılan hataları teker teker bulup konumuza ekledik ancak bu konular haricinde sorunlar ile karşılaşırsanız aşağıdan yorum atarak bizlere sorununuzun çözümü için yardım isteyebilirsiniz. Sorunun çözümü en kısa sürede konuya eklenecek ve konu güncellenecektir. Bu “CS:GO Oyun Hataları ve Çözümleri” sizler için yararlı olacağını umuyoruz.

 

CS:GO Konsolu Nasıl Açılır ?

Genellikle yeni yükleyen arkadaşların yaşadığı bu hata Cs oynayan arkadaşlar é tuşuna basarak konsolu açabiliyordu fakat bazı dosyaların bozulması sonucunda “é” tuşu işlevini yitirmektedir.Bahsettiğimiz yöntemleri deneyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

CS GO Konsolu Açmak için yöntemler

1. Yöntem

Autoexec.cfg’ye veya kullandığınız config dosyasına con_enable “1″ kodunu ekleyin

2.Yöntem

Steam > Kütüphane > CS GO’ya sağ tık özellikler > Oyun Çalıştırma Seçenekleri’ne -console komutunu yazınız.

3. Yöntem

Oyunu açıp Seçenekler bölümünden Oyun Ayarları > Geliştirici Modu etkin seçeneğini evet yapıp kaydedin.

4. Yöntem

Oyunda Seçenekler bölümünden Klavye/Fare Ayarları kısmından ToggleConsole kısmını F9 tuşuna ayarlayın ve oyuna girdiğinizde F9 tuşuna bastığınızda konsol açılacaktır.

 

cs-go-ara

CS:GO FAILED D3D Sorunu ve Çözümü

CS:GO görüntü ayarlarında meydana gelen Failed to create D3D device hatasına çözüm olarak aşağıdaki ayarları yapın.

Steam > Kütüphane > CS:GO > Özellikler > Çalıştırma seçeneklerine -opengl , -windowed veya -w 1024 -h 768 yazarak sorunu çözebilirsiniz.

1024×768 yerine oynadığınz çözünürlüğü yazabilirsiniz.

 

cs-go-ara2

Csgo.exe Çalışmayı Durdurdu Hatası Nasıl Düzeltilir?

CS:GO oynayanların aldığı bir hata olan csgo.exe hatası genellikle bir haritayı yükledikten sonra oyuna girerken oyundan atması ile karşımıza çıkmaktadır. Bu hatayı almanızın sebebi bilgisayarınızın oyunu desteklememesi, bilgisayarınızdaki virüs programının oyunu engellemesi, oyun dosyalarının eksik olması vb. gibi sorunlardan karşımıza çıkabiliyor, şimdi sizlere csgo.exe çalışmayı durdurdu hatasını nasıl düzeltebileceğinizi hakkında 3 yöntemi sizler ile paylaşacağım.

Çözüm 1

1) İlk olarak CS:GO’nun kurulu olduğu dosyaya girelim. Bilmeyenler masa üstündeki CS:GO resmine sağ tıklayıp “Dosya konumunu aç” demeniz yeterlidir.
2) Daha sonra csgo/cfg/video.txt içine girelim.
3) Buradan “setting.csm_quality_level” yazan yeri buluyoruz.
Eğer bunun karşısında 1 yazıyorsa bunu 0 yapıp kaydediyoruz.

Çözüm 2

1) İlk baş Steam’e giriyoruz, Oyun Kütüphanesi/Oyunlar/CS:GO Sağ Tıklıyoruz/Özellikler/Yerel Dosyalar/Oyun Önbelleğinin Bütünlüğünü Doğrula tıklıyoruz. Bittikten sonra dosya eksikliği varsa dosyaları indirir, eğer yoksa tüm dosyalar doğrulandı yazar.

Çözüm 3

4) Verdiğim Config.cfg ve Video.txt dosyalarını BURAYA tıklayarak indiriniz.İndirdikten sonra bu iki dosyayı C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\cfg bölümüne kopyalayınız. Daha sonra oyuna girip konsolu açın ve exec config.cfg yazınız.

cs-go-ara3

CS GO MISSING MAP DISCONNECTING ÇÖZÜMÜ

CS:GO‘da bazı serverlara bağlanıp yeni mapı yüklerken böyle sorunlar gelmektedir.Bu sorunun çözümü mapı internetten indirip manuel olarak kurmaktır.

Örneğin de_aurelia mapını yüklerken böyle bir hata geldi BU SAYFADAN mapı bulup indirin.

İndirdikten sonra dosyaları zip’den çıkartın ve Maps klasöründeki dosyaları Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\maps klasörüne atın  aynı şekilde Resource klasörünün içindeki dosyalarıda csgo\resource klasörünün içine atın ve oyuna bağlanın

CS:GO Oyun Hataları ve Çözümleri

CS:GO Oyun Hataları ve Çözümleri

CS:GO CHANGE LANGUAGE / Dil Değiştirme

CS:GO ‘da dili değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyiniz.

1) Başlat menüsünden regedit‘i açın
2) HKEY_CURRENT_USER\Software\Valve\Steam dizinini bulun
3) Language kısmını değiştirmek istediğiniz dili yazın Türkçe için Turkish yazın.

CS:GO Oyun Hataları ve Çözümleri

CS:GO Oyun Hataları ve Çözümleri

 

 

 

CS:GO Oyun Hataları ve Çözümleri

CS:GO Oyun Hataları ve Çözümleri

Bu konular haricinde sorunlar ile karşılaşırsanız aşağıdan yorum atarak bizlerden sorununuzun çözümü için yardım isteyebilirsiniz.