Blizzard Battle.Net Kullanıcılarına StarCraft 2 Hediye Ediyor

Blizzard Battle.Net Kullanıcılarına StarCraft 2 Hediye Ediyor Detaylı Bilgi Haberimizde!

Blizzard Battle.Net Kullanıcılarına StarCraft 2 Hediye Ediyor

Blizzard Battle.Net Kullanıcılarına StarCraft 2 Hediye Ediyor

    Blizzard Eintertainment Bazı Battle.Net kullanıcılarına StarCraft 2 Wings of Liberty paketini ücretsiz olarak oynamaya açmış ancak şirket konu hakkında henüz açıklama yapmadı. Konu bir çok Battle.Net kullanıcısının bu hafta içinde StarCraft 2 Wings of Liberty yi ücretsiz olarak kullanıma açıldığını sosyal medyadan duyurması ile dünyada yayılmaya başladı. Hediye gelen arkadaşlar buradan yazabilirler. Blizzard konu ile ilgili açıklama yaparsa bizde buradan sizlere haberi duyurmaya çalışacağız.  Açıkcası dünyanın en çok sevilen gerçek zamanlı strateji oyununu kaçırmanızı istemeyiz. Oyunun Starter Paketini herkes ücretsiz olarak Battle.Net’i yükleyerek indirip oynayabilir. Birazda oyun hakkında bilgi verelim.

Blizzard Eintertainment tarafından geliştiren, yine aynı firma tarafından 1998 yılında yayınlanmış StarCraft oyununun devamı niteliğindeki askeri bilim kurgu gerçek zamanlı strateji türünde bir bilgisayar oyunudur. Microsoft Windows ve Mac OS X ortamları için geliştirilen oyun, ilk paketi Wings of Liberty adında piyasaya sürülmüştür. Ek olarak Heart of the Swarm ve Legacy of the Void adlarında iki genişleme paketi çıkarılmıştır.3 Mart 2010’da yayıncı Activision Blizzard tarafından satışa sunulacağı açıklanmıştır. 27 Temmuz 2010’da satışa sunulmuştur.

Oyunun hikayesi 26.yy samanyolu galaksisinde geçmektedir. Oyunda üç adet oynanabilir ırk bulunmaktadır. Bunlar terran, zerg ve protoss’dur.  StarCraft: Brood War oyunundaki hikâyeyi devam ettirecek olan oyun. Eski karakterlerin yanında birçok yeni özellik ve karakterleri de barındırmaktadır.

Blizzard Battle.Net Kullanıcılarına StarCraft 2 Hediye Ediyor

Ayrıca Starcraft II, çok oyunculu oynanışa daha çok önem verilmiş bir yapıya sahiptir. Battle.netsistemi üzerinden çok oyunculu olarak oynanabilecek oyun, basamak ve karşılaştırma sistemlerine sahiptir. Tek oyuncu oynanışında ise StarCraft’ın senaryosunu devam ettirecek bölümler mevcuttur. Blizzard tarafından tek oyunculu oynanış ile çok oyunculu oynanış arasında büyük farkların olacağı belirtilmiştir.

StarCraft 2 Sistem Gereksinimleri:

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows XP/Windows Vista/Windows 7
İşlemci: 2.6 GHz Pentium IV / AMD Athlon
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: 128 MB PCIe NVIDIA GeForce 6600 GT /ATI Radeon 9800 PRO

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows XP/Windows Vista/Windows 7
İşlemci: Dual Core 2.4Ghz
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: 512 MB NVIDIA GeForce 8800 GTX / ATI Radeon HD 3870