ARK: Scorched Earth DLC Paketi ARK: Survival Evolved için satışa çıktı!

ARK Scorched Earth DLC Teaser

ARK: Survival Evolved oyununu oynayanlar zaten biliyordur fakat bilmeyenler için üzerinden biraz geçelim; ARK: Survival Evolved bir adada çıplak olarak, kolunuzda ne olduğunu bilmediğiniz bir cihazla kıyıya vurarak başladığınız bir oyun. Çoğu sandbox RPG oyununda olduğu gibi ARK: Survival Evolved oyununda da kendi üssünüzü kuruyor ve hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Kendine has yanı ise aşırı (fakat optimizasyonuna bayağı az) zaman harcanmış grafikleri ve etrafta gezinen dinozorlar! Evet dinozor! ARK: Survival Evolved evreni dinozorların hala hayatta olduğu bir evren. Çevreniz dinozorlarla sarılı. Etcilleri ve otculları var. Hangisine yaklaştığınıza dikkat edin.

Gelelim ARK: Survival Evolved Ek paketi ARK: Scorched Earth DLC içeriğine;

Başta çok tepki toplayan DLC hala tepki görmeye devam ediyor. Fakat yanlış anlamayın, bu tepkilerin hemen hemen hepsi ARK: Scorched Earth’ün “Erken erişim” yani hala yapım aşamasında olan ARK: Survival Evolved oyununa ücretli olarak çıkan bir DLC olması. Negatif yorumların çoğu ARK: Survival Evolved hala tam yerine oturmamışken yapımcıların “Yeni bir oyun” dedirtecek kadar çok şeyi değiştirdikleri ARK: Scorched Earth DLC paketinin yapımına uğraşılması yerine oyunu düzeltip “piyasa sürülecek” hale getirilmesinin daha önemli olması gerektiği görüşündeler. Fakat buna takılmadan ek paketi alan ARK: Survival Evolved oyuncularının yazdıkları yorumları gözönüne alırsak ARK: Scorched Earth DLC ödettiği paranın hakkını sonuna kadar veriyor gibi. Son olarak ARK: Survival Evolved oyununu oynayanlar tarih öncesi, dinozorların arasında oyunu oynamaya alışmış olmaları normal fakat ARK: Scorched Earth paketinde durum biraz daha farklı. Zorlu çöl ortamına uyum sağlamış dinozorlar kadar fantastik canavarlar ve daha çeşitli böcek türleri de sizi bekliyor. Fantastik derken; ejderhalar falan işte.

ARK Scorched Earth DLC WormHarita nasıl bir şey peki?

ARK: Survival Evolved dahilinde farklı farklı haritalar mevcut olsa da biraz birbirlerini andırıyorlar; adalar ağaçlar çiçekler böcekler. Bu durum ARK: Scorched Earth DLC paketinin haritasında “birazcık” değişiyor; çöl, kumdan tepeler, kanyonlar, daha da beterleri. Birtanecik de vahamız var koskoca ARK:Scorched Earth çölümüzde. Fakat susuzluğu çözmek için bazı küçük sulu yerlerin dışında kaktüsler ve bazı canlılar kullanılabiliyor.
Değişen yapıya uyum sağlayabilmeniz için de yeni eşyalar getirilmiş tabi. Motorlu testere ve alev makinesi gelmiş desek yeterli olur heralde. Bumerang geliyo diye gidip ARK: Scorched Earth DLC alacaklar varsa onu da söylemiş olalım. Petrol de gelmiş. Diğer pakette demokrasi gelirse şaşırmayın!
Kör eden kum fırtınaları, elektriksel cihazları iptal eden şimşek fırtınaları ve susuzluktan kıvrandıracak ısı dalgaları gibi zorluklar da eklenmiş eklenti paketimize. Bize yetmez diyorsanız bir de Manticore adında boss getirilmiş. Oyunun en zor canavarı deniyor. Bir de onu test edin derim.
En önemli özellik ise ARK: Scorched Earth DLC içeriğinde kazandığınız şeyleri ARK: Survival Evolved kısmına geri götürebiliyor olmanız. Her serverda bu yok fakat bazı sunucularda mevcut. Yani ARK: Survival Evolved oynarken birisi üstünüzden ejderha ile geçerken ateş püskürtebilir. Korkmayın. ARK: Scorched Earth DLC almış diyin, kızarmamaya özen gösterin.