FIFA 2018: Hızlı ve Çok Coin Kasma Taktikleri, Merhaba arkadaşlar sizlere bugün, yeni çıkış yapmış olan FIFA 18 oyununda nasıl daha hızlı ve çok coin kasabileceğiniz hakkında bir kaç öneride bulunacağım, işine yaradıysa bizleri arkadaşlarınıza tavsiye etmeyi ve bu yazıya yorum atmayı unutmayın 😉

FIFA 2018: Hızlı ve Çok Coin Kasma Taktikleri

Eğer hızlı bir şekilde FIFA Coin kazanmak istiyorsanız öncelikle; oyuncuların popülerliğini göz önüne almalısınız. Şöyle ki, bir oyuncu şu anki sezonun başında kötü oynuyor olabilir fakat o oyuncu bir anda başarılı bir şekilde oynamaya başlarsa, oyun içerisinde de ooyuncunun fiyatı yükselecektir. Bu yüzden gerçek hayatta futbolu daha sıkı takip etmek, yavaş yavaş gelişen ve popülerleşmeye başlayan oyuncuları, tam zirveye  ulaşmadan satın almak, oyuncular zirve noktalarına ulaştığında ise satmak sizin deli gibi Coin kazanmanıza sebeb olacak 🙂

Eğer oyuncuların popülerliklerini takip etmek size zor geliyorsa, oyuncuların fiyatlarını takip edin Bazen FIFA Ultimate Team oyuncuları, kendi futbolcuları hemen satılsın diye ortalama fiyattan daha düşük bir fiyat ile satışa koyuyor. Eğer siz bu oyuncuları satın almayı başarırsanız, daha yüksek bir fiyattan satışını yapabilirsiniz, tabi biraz sabretmeniz gerekmekte. Yani, satmak için önce satın almanız gerekiyor. Bu taktiğe eminiz ki birçok FIFA Ultimate Team oyuncusu haberdardır 😀

FIFA 18 oynarken her şey  takas yapmak veya satış yapmak değil…

FIFA 2018

Bunları yaparken, biraz  seçmeniz gerekiyor çünkü oyunun kalabalık olacağı, okul/iş çıkışı saatlerini veya genel olarak hafta sonlarını tercih etmeyin. Eğer oyunun daha sessiz sakin olduğu saatlerde sisteme giriş yaparsanız, satışta olan kartlara olan ilginin az olduğunu göreceksiniz. Kartlara olan ilgi düşük olduğu için, doğal olarak o kartların fiyatı da düşer. Fakat insanların sürekli satış veya alım yaptığı saatlerde siz de aynı şeyi yaparsanız, kartlara genel olarak talep yüksek olacağı için yüksek fiyat ile karşılaşacaksınız.

Oyuna geç saatlerde girmek için sadece konsolunuzu açmanız gerekmiyor.

FIFA 18 için geliştirilen internet uygulamasını kullanarak işinizi görebilirsiniz. Ayrıca bu uygulamaya günlük olarak giriş yaptığınız zaman ücretsiz FIFA Coin de kazanıyorsunuz. Evet, size binlerce, on binlerce FIFA Coin vermiyor bu girişler fakat hiç yoktan iyidir 😀 Ayrıca bu uygulama sayesinde FIFA Ultimate Team alımlarınızı, evde olmasanız, cihazın başında olmasanız bile satışlarınızı veya takımınızı kontrol ediyorsunuz.

 

Tüm Bunların Haricinde…

FIFA 2018

FIFA Ultimate Team oynarken ihtiyacınızın olmadığı her şeyi satmayı da unutmayın 🙂 Bu satışları yaparak kendinize birkaç ekstra FIFA Coin kazandırabilirsiniz. Kazandığınız bu paraları, daha önce sizlere anlattığımız yolların bir tanesinde kullanabilirsiniz. Tabii ki bunlar size yeterli gelmeyecektir. Bu yüzden FIFA kataloğu içerisiden FIFA Ultimate Team ile alakalı ögeleri de satın almayı kesinlikle ve kesinlike unutmayın. Hatta önceliğiniz bu eşyalar olsun. Toplar, ayakkabılar, ekstra formalar veya gol sevinçleri’ni biraz bekletebilirsiniz 🙂

Sizlere verebileceğimiz son öneri ise The Journey: Hunter Returns ile alakalı. Eğer FIFA Ultimate Team üzerinde bir başarı yakalamak istiyorsanız The Journey: Hunter Returns modunu bitirmeyi unutmayın. Eğer The Journey: Hunter Returns modunu bitirseniz, mod bittiği zaman elinizin altında 6 adet birbirinden değerli FIFA Ultimate Team hediyesi oluyor.

 

*Ekstra* Birkaç İpucu

FIFA 2018

Eğer oyunu oynamaya yeni başladıysanız ve futbol oyunlarına genelde uzaksanız, yada aşinaysanız şimdi söyleyeceğimiz bilgiler çok işe yarar olabilir. Öncelikle, isterseniz yapay zekaya karşı, isterseniz de gerçek oyunculara karşı oynayın, topu sürekli hareketli tutmanız gerekmekte. Saldırı anında ne yapacağınıza henüz karar vermediyseniz bile topu tek bir futbolcuda tutmayın, sürekli paslaşın. Ayrıca pas verdiğiniz sürece, özellikle yapay zekaya karşı oynarken, kendinize bir saldırı pozisyonu çıkartmanız daha kolay olacaktır.

Sürekli olarak koşmamak da oldukça önemli, öncelikle, eğer defans yapıyorsanız ve koşmaya mecbur değilseniz, kesinlikle koşmayın 😀 Kontrol ettiğiniz defans oyuncusunu değiştirin ve farklı bir taktik uygulayın. Aynı zamanda, top sizdeyken ve atak sırasında da kalabalık alanlara koşarak girmeyin, aksi taktirde topun kontrolünü çok çabuk kaybedersiniz, pozisyonunuz ile birlikte tabii ki. Her şeyden önemlisi, boş yere koşturmak sadece oyuncunuzun dayanıklılığını düşürür. Maçın başlarında sakin, defans temelli bir oyun sergilemeye çalışın ve dakikalar ilerledikçe yavaş yavaş hızınızı arttırın.

FIFA 2018

Ataklarınızı aceleye getirmeyin, tabii ki bazı noktalarda acele atak yapmanız gerekebilir 🙂 Pozisyonu gördüyseniz, yapın da zaten fakat karşı takımın defansı yerindeyse, fakat sizin orta saha oyuncularınız, hatta forvet arkadaşlarınız arkada kaldıysa, acele etmenin bir anlamı yok. Özellikle kontrol ettiğiniz futbolcu, düşük bir ortalamaya sahip futbolcuysa, acele etmenizi kesinlikle önerilmiyor. Bırakın forvet arkadaşlarınız yerine geçsin, orta saha oyuncularına yardım etmeye hazır olun.

 

FIFA 2018: Hızlı ve Çok Coin Kasma Taktikleri, hakkında yazdığım yazı için ne düşünüyorsunuz?

  • Verdiğimiz taktikler işinize yaradı mı?
  • Yazdığımız yazı hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • Bu gibi başka konuları da sizler için araştırayım mı ?

Düşüncelerinizi ve cevaplarınızı aşağıya yorum olarak yazarsanız hemen yorumunuzu okur ve sizin yorumunuza geri cevap yazarım.